Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 4WD RTR 1:18 (modry)

Kód: TRA98044-1-BLUE
5 598 Kč 4 626 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

RC model auta Traxxas TRX-4MT Ford F-150 v edici Monster Truck s vyšší světlou výškou, obřími koly, úžasnou všestranností a schopnostmi. 4-bodové zavěšení, dvojité olejové tlumiče, kovové převody serva, úhel zatáčení 45°, bez-sponková karoserie, LED světlomety. Baterie 2S LiPo a USB nabíječ.

Detailní informace

30.000
Přes 30 000 zákazníků
Za 16let fungování Eshopu máme přes 30.000 spokojených zákazníků nejen z České Republiky ale i Slovenské republiky.
Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Dopravu zdarma při objednávce nad 4990,-Kč. Doručujeme prostřednictvím Zásilkovny nebo České pošty po celé ČR a SK.

Detailní popis produktu

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979

Obsah balení

Balení obsahuje RC model auta Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 Monster Truck Edition s nainstalovanými komponenty: stejnosměrný motorTitan 180 87T, řídící jednotka ECM-2.5, servo řízení 2065R. Vysílač Traxxas TQ, akumulátor LiPo 7.4V 750 mAh, USB nabíječ. Příslušenství: klíče imbus (1.5, 2 mm), křížový klíč, podložky pod pružiny, arch samolepek. Návod CZ

Charakteristika

Zažijte ještě více vzrušující jízdu s menším RC modelem auta Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979, který se pohodlně vejde do batohu a užijete si s ním spoustu zábavy, ať už doma, na dvorku, či v terénu. Model je ve verzi Monster Truck Edition a má továrně instalovanou sadu pro vyšší světlou výšku, kterou doplňují obří pneumatiky Terra Groove, pro ještě lepší terénní schopnosti. Dále jsou instalovány dvojité tlumiče a servo s kovovými převody. Špičkově vybavený model v kompaktním měřítku 1:18 si zachovává výborné jízdní vlastnosti větších modelů 1:10. S pohonem 4x4 a detailní licencovanou karoserií, překonáte všechny překážky hravě a stylově. Vše potřebné je obsahem balení, včetně USB nabíječe a akumulátoru LiPo 7.4 V 750 mAh s dobou jízdy až 60 minut.

Prodloužený podvozek TRX-4MT eliminuje všechny nedostatky malých modelů a vyráží na trať plně vybaven s kovovým rámem podvozku, 4-bodovým zavěšením, olejovými tlumiči, úhlem zatáčení 45°, ještě vyšší světlou výškou, výkonem a odolností Traxxas. Jako u ostatních modelů je k dispozici široká paleta příslušenství, tuningových dílů a kompletní náhradní díly.

Licencovaná karoserie je zpracována do nejmenších detailů až s maketovou přesností, včetně chromovaný prvků a ochranného rámu korby. Ať už na trati nebo vystavený na poličce bude model vždy vypadat úžasně. Nejnovější inovace v podobě bez-sponkové karoserie je obsažena i zde a demontáž karoserie pomocí skrytého zobáčku je otázka vteřiny. 

Pro večerní vyjížďky je v předních světlometech instalované působivé LED osvětlení.

 

Pro model byla vyvinuta nová řídící jednotka ECM-2.5 a výkonný stejnosměrný motor 180 87T. Do jednotky jsou integrované všechny přednosti modelů TRX jako je voděodolné provedení, výběr ze 3 jízdních režimů a možnost instalace osvětlení ProScale (prodává se samostatně) s realistickými funkcemi světel jak na skutečném autě.

Přehled novinek

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Extra světlá výška

Továrně instalovaná sada TRX-4M Long Arm Lift kit a velké pneumatiky Terra Groove zvyšují světlou výšku uprostřed o 88 % pro autentický postoj monster trucku. Celkem osm tlumičů na upravených věžích a s prodlouženými táhly zavěšení zajišťují, že si model zachovává pečlivě vyladěnou geometrii odpružení pro špičkový výkon.
Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Větší pneumatiky

Obrovské pneumatiky Terra Groove dodávají TRX-4 MT autentický vzhled. Pneumatiky jsou namontované na chromovaných kolech s hlubokým lemem a imitací Beadlock. Poskytují vynikající trakci s agresivním vzorkem běhounu, který se zakousne do sypkých povrchů. Přilnavá pryžová směs je také skvělá na koberci, trávě i chodníku.
Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Servo s kovovými převody

RC model auta je z výroby vybaven vylepšeným servem (2065R), aby bylo zajištěno jisté řízení i s většími pneumatikami Terra Groove. Toto voděodolné* servo je vybaveno celokovovými převody pro maximální odolnost v nejnáročnějších podmínkách.
Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Prodloužený kovový rám podvozku

Prodloužený podvozek s delším rozvorem tvoří dva ocelové profily ve tvaru C spojené plastovými příčníky, tím je zajištěna tuhá konstrukce minimalizující kroucení. Těžší komponenty, jako je baterie a motor jsou uloženy na dně podvozku pro zachování nízkého těžiště. Použity jsou dvojité věže tlumičů a lože řídící jednotky pro instalaci karoserie typu pick-up.

Zavěšení pro Trial

TRX-4M používá sofistikované 4-bodové zavěšení pevných náprav s robustními táhly a koncovkami s kulovými čepy.

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý
Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Náhon 4x4

Náhon 4x4 je realizován prostřednictvím pevných diferenciálů. Pro extrémně hladký chod jsou na přední nápravě stejnoběžné CV klouby.

Teleskopické hřídele

Teleskopické středové hnací hřídel umožňují plný chod zavěšení a rovněž jsou opatřeny stejnoběžnými CV klouby

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý
Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Úhel zatáčení 45°

Úhel zatáčení předních kol 45° dodává modelu výjimečně malý poloměr otáčení a vysokou manévrovatelnost modelu, vhodnou pro jízdu v interiéru, či při trialových jízdách přes překážky. Proti jiným modelů této velikosti má TRX-4MT poloměr otáčení až o 50% menší.

Olejové tlumiče GTM

Model TRX-4MT je vybaven dvojitými tlumiči GTM naplněnými olejem pro hladkou jízdu a realistické jízdní vlastnosti bez. Tlumiče absorbují nárazy a jízda je krásně hladká bez poskakování. Použity jsou dvojité nižší věže tlumičů.

 • Snadné nastavení předpětí pružin podložkami
 • Dlouhý chod tlumičů s olejovou náplní
 • Dvojité O-kroužky pro utěsnění
Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý
Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Snadná demontáž akumulátoru

Promyšlený systém uchycení akumulátoru v přepážce pomocí gumového pásu je maličkost, která však velmi zjednoduší a zrychlí výměnu akumulátoru. Gumový pás navíc akumulátor pevně zafixuje.

Kola a pneumatiky

Na chromovaných discích 1,33" s hlubokým lemem a maketou Beadlock kroužku jsou nalepeny obří pneumatiky 3,1" Terra Groove s agresivním dezénem pro úžasný vzhled a lepší trakci. Unašeč je šestihran 7 mm.

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Licencovaná karoserie

Karoserie je vyrobena z ABS plastu, který je odolný a umožňuje vysokou míru detailů. Obsaženy jsou chromované prvky jako je přední mřížka chladiče, přední a zadní nárazník, boční zrcátka, kliky a ochranný rám korby. V předních světlometech je instalováno efektní LED osvětlení, které lze volitelně (není obsahem balení) rozšířit o osvětlení ochranného rámu korby a multifunkční osvětlení ProScale. Montáž a demontáž karoserie je snadná díky západkovému systému.

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Servo řízení

Digitální nano servo Traxxas servo 2065R se stejnosměrným motorem. Servo má moment 2.5 kg.cm a rychlost 0.20 s/60°@ 6.0 V. Pro odolnost vůči vodě* je krabička serva osazena těsněním. Převody jsou pro vysokou odolnost celokovové.

Výkonný motor

Stejnosměrný motor Titan 180 87T poskytuje široký záběr od nízkých otáček pro technickou jízdu, až po vyšší rychlost pro přejezdy. Pevná mezi-zubová vůle je přesně vymezena a nepotřebuje seřízení.

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý
Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Řídící jednotka

Nová řídící jednotka ECM-2.5 v sobě integruje regulátor i s přijímače. Elektronika je chráněna ve voděodolné* krabičce. Obsaženy jsou funkce: LVD – ochrana proti podvybití LiPo akumulátoru, snadné nastavení jedním tlačítkem EZ-Set a 3 speciální jízdní režimy.

Napájení max. 2S LiPo. Výkonný BEC s napětím 6 V pro servo. Přesné a spolehlivé ovládání na frekvenci 2.4 GHz. Jednotka je připravena pro připojení ProScale osvětlení. Lze spárovat s vysílači TQi - jen základní nastavení.

Jízdní režimy:

 • Sport Mode – plyn, zpátečka a brzda (bez automatické brzdy v neutrálu)
 • Trail Mode - plyn, zpátečka a brzda (pozvolná brzda v neutrálu), vhodné pro sjezdy
 • Crawler Mode – plyn, okamžitá brzda v neutrálu, umožňuje přechod do zpátečky bez dvojího zmáčknutí. Vhodné pro technickou jízdu

RC souprava Traxxas TQ

Model je řízen dvoukanálovou proporcionální volantovou RC vysílačkou Traxxas TQ, pracující v pásmu 2.4 GHz - provoz bez rušení. Vysílač je napájen pouze 4 AA články.

Na vysílači je otočný knoflík, kterým se trimuje řízení (aby model jel rovně, pokud je volant ve středové pozici). Stav baterií ve vysílači je indikován LED diodou. Na vysílači lze nastavit reverz na kanálu plynu a řízení.

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý
Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Akumulátor

Přiložený akumulátor 2S LiPo 750 mAh poskytuje výkonné napájení pro až 1 hodinu provozu. Speciálně navržený konektor se zapojuje přímo do řídící jednotky.

USB nabíječ

Součástí balení je USB nabíječ pro pohodlné nabíjení. Speciálně navržený ID konektor je bezpečný a neumožňuje chybné zapojení. Stav nabití je zobrazen pomocí LED na nabíječi. I když je nabíječ možné napájet z jakéhokoliv USB-A výstupu, pro rychlé nabíjení proudem až 2A je nutné mít dostatečně výkonný USB zdroj, viz doporučujeme koupit

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Vlastnosti RC modelu auta Traxxas TRX-4MT

 • TRX-4MT edice Monster Truck
 • Instalovaná sada Long Arm Lift Kit pro vyšší světlou výšku
 • Obří pneumatiky kola a pneumatiky Terra Groove
 • Prodloužené šasi a rozvor
 • Voděodolné* servo s celokovovými převody
 • Model je kompletně sestaven a připraven k jízdě
 • Licencovaná detailně provedená karosérie Ford F-150 1979 z ABS
 • Chromované komponenty karoserie, včetně ochranného rámu korby
 • Bez-sponkové upínání karoserie
 • Přední světlomety s LED
 • Kovové profily podvozku
 • 4-bodové zavěšení náprav
 • Náhon 4x4, pevné diferenciály, stejnoběžné CV klouby
 • Zatáčení předních kol 45° na obě strany
 • Olejové tlumiče GTM
 • 1,33" chromované disky s terénními pneumatikami, hex 7 mm
 • Výkonný stejnosměrný motor 180 87T
 • Řídící jednotka s třemi jízdními režimy, precizní vysílač TQ
 • Výkonné servo řízení s kovovým hlavním kolem
 • Baterie a USB nabíječ
 • Voděodolná* elektronika
 • Doba jízdy až 60 min

Doporučujeme koupit

Vše pro provoz je obsahem balení, stačí doplnit 4x AA baterie pro vysílač. USB nabíječ doporučujeme nabíjet výkonným USB zdrojem.
  Nadpis odstavce
  Jelikož slunce jasně září a na obloze byste od východu k západu hledali mráček marně.

Doporučené náhradní akumulátory

Pro prodloužení doby jízdy doporučujeme pořízení dalšího totožného akumulátoru, který je obsahem balení.

 • Akumulátor Traxxas 2S LiPo 750 mAh (TRA2821)

Pro nabíjení plným výkonem doporučujeme USB nabíječ napájet výkonným Síťový univerzální USB adaptér (EM-V0120)

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Doporučené univerzální nabíječe Traxxas + nabíjecí port

Pro rychlé nabíjení plným výkonem a možnost uvedení baterie do režimu skladování Storage (60% nabití baterie), který výrazně prodlužuje životnost baterie, doporučujeme koupit univerzální nabíječ Traxxas spolu s nabíjecím portem iD pro propojení.

Nabíjecí port iD (TRA2821-PORT) umožňuje připojit baterii Traxxas z modelu TRX-4M k univerzálnímu nabíječi Traxxas EZ-Peak iD a získat tím všechny možnosti nabíjení a funkce jako u ostatních baterií Traxxas. V konektoru portu je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. 

Univerzální nabíječe

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W (TRA2970G)  s jedním výstupem + Nabíjecí port iD (TRA2821-PORT)

Osvětlení

Pro dechberoucí vzhled a nové funkce instalujte osvětlení Pro Scale (TRA9884), se kterým získáte realistické funkce jako na skutečném autě (přední světlomety, koncová světla, funkční brzdová a zpátečková světla, výstražná světla).

Tovární osvětlení i Pro Scale osvětlení lze dále doplnit o LED osvětlení korby (TRA9863)

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý
Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Tažné zařízení s vozíkem

Přepravujte náklad stylově s originálním tažným zařízením a vozíkem Traxxas (TRA9795). Přidejte další dávku realističnosti se sadou LED osvětlení pro přívěsný vozík TRX-4M (TRA9790), která obsahuje funkční brzdová, zpátečková a výstražná světla.

Tuningové příslušenství

Vylepšete si RC model auta Traxxas TRX-4M s širokou paletou tuningových dílů a příslušenství, díky kterým můžete získat nové funkce, upravit jízdní vlastnosti, zvýšit odolnost a změnit vzhled přesně podle svých představ.

Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 1:18 RTR modrý

Parametry

Typ Expediční / Monster Truck
Šasí Kovové, ocelové C profily
Měřítko 1:18
Délka 276 mm
Šířka 166 mm
Výška 170 mm
Rozvor 164 mm
Světlá výška podvozku 55 mm
Prostor pro baterie 51 mm x 31 mm (délka x šířka)
Hmotnost 577 g
Náhon 4WD
Motor Stejnosměrný 180 87T
Přední kola Disky 1.33" (34 x 13 mm), pneu 3.14" (80 x 42 mm)
Zadní kola Disky 1.33" (34 x 13 mm), pneu 3.14" (80 x 42 mm)
Doba jízdy 60 - 90 min
Rychlost Až 4 km/h
Olej tlumičů 20 wt, 200 cSt, 60cc
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Měřítko 1:18 až 1:24
Typ RC auta: monster truck
Měřítko: 1:18
Motor: stejnosměrný
Pohon: 4WD

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vítejte ve světě RC modelů aut, kde jedním z předních jmen v oboru je firma Traxxas. Tento renomovaný výrobce je známý po celém světě a je jedním z největších hráčů na trhu s RC modely aut. Ať už jste nadšenec do terénních závodů nebo prostě milujete adrenalin ze závodů s RC auty, Traxxas má výběr pro každého.

Firma Traxxas je specialista na výrobu vysoce kvalitních RC modelů aut. Každý model, který vytváří, je pečlivě navržen a vyzkoušen, aby zákazníkům poskytl co nejlepší zážitek. Firma věnuje velkou pozornost detailům, což je vidět na kvalitě a provedení jejich aut.

RC modely aut od firmy Traxxas jsou vyráběny s mimořádným zaměřením na detaily a funkčnost. Navíc, Traxxas je známý svou inovací v oblasti technologie RC modelů. K jejich nejdůležitějším technologickým průlomům patří například systémy stability, které pomáhají udržovat vozidla na správné cestě bez ohledu na terén.

Úžasné je, že Traxxas nabízí modely pro všechny úrovně zkušeností. Ať už jste začátečník, pokročilý nebo profesionální závodník, Traxxas má model, který vyhovuje vašim potřebám. Jejich modely jsou navrženy tak, aby byly snadno ovladatelné pro začátečníky, zároveň však nabízely vysokou úroveň výkonu pro zkušené závodníky.

Velkou výhodou je také skutečnost, že Traxxas nabízí široký sortiment náhradních dílů a doplňků. To znamená, že pokud se něco pokazí na vašem modelu, můžete jít přímo na jejich webové stránky a najít přesně to, co potřebujete, aby jste své auto dostali zpět na trať co nejdříve.

Takže pokud hledáte zábavu, vzrušení a adrenalin z jízdy s RC autem, neměli byste přehlédnout RC modely aut od firmy Traxxas. Jejich kvalita, výkon a inovace vám poskytnou nezapomenutelný zážitek.