LOSI DESERT BUGGY XL-E 2.0 "Losi" 4WD RTR 1:5

Kód: LOS05020V2T2
31 699 Kč –5 % 29 987 Kč 24 783 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Velký RC model auta 1:5 Desert Buggy DBXL-E 2.0 4WD s technologií SMART. Nainstalován je výkonný střídavý motor Spektrum Firma 4P 780Kv, se střídavým regulátorem Spektrum Firma® 160A a servem S906 30 kg.cm s kovovými převody, voděodolná elektronika, RC vysílač Spektrum DX3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje sestavený, hotový RC model auta 1:5 Desert Buggy DBXL-E 2.0 s nainstalovanými komponenty: Spektrum motor střídavý Firma 5613 780ot/V, Spektrum Smart regulátor Firma 160A BL 3S-8S, servo řízení Spektrum™ S906 1:5, přijímač SR6100AT AVC®. Vysílač Spektrum DX3, 4x AA baterie do vysílače, nářadí: klíč spojovaček, klíč na kola, klíče imbus (2, 2.5, 3, 4 mm). Návod v češtině

Charakteristika

Velký RC model auta 1:5 Desert Buggy DBXL-E 2.0 4WD s technologií SMART. Nainstalován je výkonný střídavý motor Spektrum Firma 4P 780Kv, se střídavým regulátorem Spektrum Firma® 160A a servem S906 30 kg.cm s kovovými převody, voděodolná elektronika, RC vysílač DX3.

DBXL-E

Chcete mít skutečně obří model auta pro pořádné chlapy? Desert Buggy DBXL-E 2.0 je známý na celém světě svou dominancí na trhu aut v měřítku 1:5, který přesvědčí svým výkonem a rychlostí a proto předčí konkurenci. Použité šasí z pevnostního eloxovaného hliníku 6061-T6, bezpečně odolá extrémnímu namáhání při skocích, stejně jako kovové převody a poloosy. Tato verze má silnější 5mm čepy poloos, což bezpečně přenáší sílu pohonu ke kolům.

 
 
 

Důležitou změnou oproti předchozí verzi Buggy XL-E je nová elektronika s technologií SMART. Díky motoru Spektrum Firma 4P 780Kv, střídavému regulátoru Spektrum Firma® 160A a přijímači Spektrum SR6100AT s telemetrií, dostane zákazník větší porci informací. Přijímač bude načítat telemetrické údaje z regulátoru a přenášet je do vysílače. Přijímač podporuje technologii AVC, nastavení AVC se provádí pomocí vysílače. Elektronika přijímače je chráněna speciálním lakem, který zamezuje přístupu vlhkosti či nečistot. Díky vysílacímu výkonu 100 mW EIRP je zajištěn skvělý dosah telemetrie

Klíčové vlastnosti Desert Buggy DBXL-E 2.0

 • Výkonné auto v měřítku 1:5, vhodné i na závody
 • Snadný přístup k šasi modelu pomocí odklápěcí karosérie
 • Elektronický regulátor Spektrum™ Firma® 160 A SMART
 • Výkonný střídavý motor Spektrum Firma 4P 780Kv
 • Elektronický stabilizační systém Spektrum AVC
 • Velké hliníkové olejové tlumiče
 • Hliníkové věže tlumičů
 • Nové účinné přítlačné křídlo
 • Nové převodové skříně pro zvýšení pevnosti a stability hnacího ústrojí
 • Podvozek z tvrzeného eloxovaného hliníku 6061-T6 tloušťky 4 mm.
 • Hnací hřídele se silnějšími čepy 5mm
 • Realistický a interiér řidiče nejen pěkně vypadá, ale zamezuje vniknutí špíny do podvozku
 • Pneumatiky Maxxis Creepy Crawler LT
 • Obsahuje vysílač Spektrum DX3 s přijímačem SR6100AT
losi/Logo_AVC.png

Technologie AVC (Active Vehicle Control)

Technologie AVC je pokročilou technologií Spektrum od Horizon Hobby, pro RC modely aut. Tento stabilizační systém přináší zcela nový způsob řízení RC aut. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu. Díky vhodným zásahům do řízení a výkonu motoru je výsledkem je plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy. Samozřejmostí je měnitelná citlivost řízení včetně možnosti jejího vypnutí a nechat tak vše v rukou jezdce.

 

 

 

 

arrma/firma8s.jpg

Střídavý regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 160A SMART

Řízení modelu zajišťuje moderní regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 160A SMART s 32-bitovým mikrokontrolérem ARM Cortex M4, který je schopen snímat kompletní telemetrii a přenášet ji do přijímače pomocí integrovaného vodiče v novém konektoru IC5. Data jsou přenášena přes protokol SRXL2. Informace o typu, teplotě a napětí článků baterie regulátor načítá přímo ze Smart baterie. Nemusíte se tak bát o správné nastavení typu baterie a její možné podvybití.

Elektronika je kompletně zalita ve speciální zalévací hmotně, která brání vstupu vlhkosti* či nečistot do elektroniky. Regulátor se zapíná a nastavuje tlačítky, které jsou pod pryžovým krytem.

 • Regulátor obsahuje rychlý a výkonný 32bitový procesor ARM M4
 • Regulátor je voděodolný*
 • Nadproudová ochrana, tepelná ochrana, failsafe
 • Automatické odpojení LiPol při nízkém napětí
 • Robustní plastové pouzdro, hliníkový chladič s ventilátorem pro vysokou účinnost
 • Výkonný BEC
 • Vysoce odolné konektory IC™, kompatibilní s konektory EC™

 

 

 

 

losi/LOS05020_b02.jpg

Střídavý motor Spektrum™ Firma® 4P 780Kv

V autu je nainstalován střídavý motor Spektrum™ Firma® 4P 780Kv, kompatibilní s 8S LiPol se kterou může dosáhnout rychlost až 80km/hod!

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b03.jpg

Servo řízení Spektrum S906

Digitální servo S900S s kovovými převody má dvě ložiska, kovové převody, rychlost 0.21 s/60°, moment 30 kg.cm, voděodolná konstrukce.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b04.jpg

Nová středová výztuha podvozku

Pro vyztužení podvozku jsou nainstalovány vzpěry podvozku, které jsou přišroubovány k centrální části podvozku a dosahují až k přednímu a zadnímu diferenciálu.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b05.jpg

Pojistky na šroubech

Proti náhodnému vypadnutí šroubů s čepy, které na hřídeli pojišťují unášecí pouzdra poloos, jsou v drážkách pojistné pera.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b06.jpg

Převodovky diferenciálů

Nové převodovky diferenciálů mají vyšší pevnost a zajišťují stabilitu hnacího ústrojí pro klidnější, spolehlivější a bezproblémový pohon.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b07.jpg

Vyztužené držáky diferenciálů

Nové držáky krabiček diferenciálů mají vyšší pevnost a zajišťují větší tuhost diferenciálů na šasí.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b08.jpg

Hliníkové tělo diferenciálu

Nové hliníkové tělo diferenciálu má vyšší pevnost a zajistí větší tuhost v krutu než běžné plastové. Dnešní střídavé motory produkují tolik energie, že je potřeba zvolit materiály s dostatečnou pevností.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b09.jpg

Nové tlumiče s krytkami s logem FOX

Nové hliníkové olejové tlumiče mají nižší hliníkové uzávěry, které umožňují snadnější servis a výměnu těsnění tlumičů a zlepšují výkon. Vrchní uzávěry mají laserem vyleptané logem FOX pro inspirativní vzhled.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b10.jpg

Pneumatiky MAXXIS Creepy Crawler s Bead Lock kroužky

Originální pneumatiky Pneumatiky MAXXIS Creepy Crawler, s univerzálním běhounem pro zvýšenou trakci, dávají stejně jako originál, autu skvělé jízdní vlastnosti pro jízdu v každém terénu.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b11.jpg

Hliníkové věže tlumičů

Kromě nových tlumičů, má DBXL-E 2.0 nové i přední a zadní hliníkové věže tlumičů s více montážními místy pro lepší stabilitu a ovladatelnost.

 

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b12.jpg

Hnací ústrojí do náročných podmínek

Všechny součásti hnacího ústrojí je vyrobena z oceli a černěna proti působení koroze. Hnací hřídele nyní mají větší průměr čepů 5mm.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b13.jpg

Uspořádání elektroniky na podvozku

Šasi je vyrobeno z pevnostního eloxovaného hliníku 6061-T6 o tloušťce 4 mm, na kterém jsou nainstalovány všechny důležité komponenty, jako nápravy s diferenciály, motor, regulátorem, středový diferenciály s rozvody k diferenciálům. O řízení se stará mohutné obří servo s momentem 30 kg.cm.

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b14.jpg

Nový držák regulátoru

Aby bylo možné vytvořit větší prostor pro baterie, byl regulátor přemístěn na montážní desku mimo středový diferenciál. To umožnilo optimální rozložení hmotnosti v automobilu a zároveň zvýšilo účinnost chlazení regulátoru.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b15.jpg

Nový vzhled karosérie LOS05020V2T1

Zbarvení auta je inspirováno skutečným závodním Motorsportem Fox Shox v černo-bílo-oranžovém zbarvení.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b22_fox.jpg

Nový vzhled karosérie LOS05020V2T2

Hotové zbarvení typické pro karosérie v červeno bílých barvách s logem Losi a plamenenm.

 

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b16.jpg

Voděodolná elektronika

RC model DBXL-E 2.0 je vybaven voděodolnou* elektronikou, včetně přijímače, serva a regulátoru. Model je konstruován tak, aby minimalizoval riziko vniknutí vody k elektronice, přesto je potřeba minimalizovat riziko vlhkosti především s ohledem k motoru, který tuto ochranu nemá a podléhá proto potřebnému pravidelnému servisu rotačních součástí, především ložisek.

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b17.jpg

Osvětlovací lišta

Auto je vybaveno světelnou LED lištou nad oknem, tu je možné libovolně zapnout a vypnout. Můžete se proto vydat na noční jízdu bez obav, že zabloudíte nebo se stratíte.

 

 

 

 

 

 

spektrum/SPM2340_gif.gif

RC vysílač Spektrum DX3 2.4GHz DSMR

Nový RC vysílač Spektrum DX3 má 3 kanály a je kompatibilní se stabilizačním systémem Spektrum AVC a telemetrií Spektrum Smart. Vynikající dosah, super rychlá odezva a vysoká odolnost proti rušení díky exkluzivní technologii Spektrum DSMR. Rychlé nastavení potřebných parametrů.

 • LED indikace stavu nabití pohonných Smart akumulátorů v modelu
 • Podpora stabilizačního systému Spektrum AVC
 • Možnost nastavení reverzu, velikosti výchylek a funkce 3. kanálu
 • Trim kanálu plynu a řízení
 • Díky omezovači plynu můžete dětem omezit maximální rychlost modelu
 • Ergonomický, lehký
 • Volant s pěnovou obručí pro pohodlné držení

 

 

 

 

 

 

 

 

losi/LOS05020_b19.jpg

Technologie Spektrum SMART

Model je vybaven komponenty s technologií Spektrum Smart, která nabízí více informací o modelu, jednodušší obsluhu a péči o akumulátory. Všechny komponenty SMART, včetně baterií, jsou schopné spolu komunikovat a přenášet telemetrii.

Obsažený vysílač DX3 zobrazuje stav nabití Smart akumulátoru v modelu.

Jako tuning můžete zobrazit kompletní telemetrii (otáčky, rychlost, teplota a další):

 • Doplněním BT modulu do setového vysílače DX3, který umožní spojení modelu s přehlednou grafickou aplikací Spektrum Dashboard v telefonu, či tabletu.
 • Použitím univerzálního vysílače Spektrum s displejem, např DX5C.

 

 

 

DBXL-E

Přijímač s technologií AVC (Active Vehicle Control)

Technologie AVC je nejnovější inovací Spektrum od Horizon Hobby v oblasti přijímačů pro modely aut. Tento stabilizační systém přináší zcela nový způsob řízení RC aut. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu. Výsledkem je plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy.

DBXL-E

 

Doporučujeme koupit:

Pro zprovoznění modelu je potřeba dokoupit 4x AA baterie do vysílače, dvě identické pohonné baterie a nabíječku.

Pro pohon modelu budete potřebovat baterie LiPol a to buď:
2x Lipol baterie s napětím 11.1V (3S) s konektorem EC5 nebo IC5 (nabídka zde)
2x Lipol baterie s napětím 14.8V (4S) s konektorem EC5 nebo IC5 (nabídka zde)


Pro nabíjení pohonných baterií budete potřebovat také nabíječku.
V případě zájmu rádi pomůžeme s výběrem vhodné nabíječky a baterie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení