Rozdíly mezi modely TRAXXAS Hoss a Stampede 4x4

Rozdíly mezi modely Traxxas Hoss a Stampede 4x4

Jakmile byl zveřejněn nový RC model auta Traxxas Hoss, tak se objevila celá řada dotazů. Tím nejčastějším dotazem byl dotaz na rozdíl mezi modely Traxxas Stampede 4x4 VXL a Traxxas Hoss. Oba modely jsou prakticky stejně velké, 95% náhradních dílů je společných, přesto je možné nějaké rozdíly najít. Sestavili jsme proto přehled 5 nejzásadnějších odlišností.

1. Nové šasi

Model Hoss je postaven na kompletně přepracovaném šasi, které stejně jako u nových modelů obsahuje zejména nový snadný způsob upevnění baterie a boční ochranné lišty. Ochranné lišty rovněž fixují karosérii.

Traxxas Hoss - šasiTraxxas Stampede 4x4 - šasi
Traxxas Stampede 4x4 - šasi                                                                               Traxxa Hoss

2. Upevnění karosérie

Traxxas X-Maxx byl první model auta Traxxas, který měl unikátní bezsponkové upevnění karosérie. Toto řešení bylo dále použito u modelů Maxx, Rustler 4x4 a nově i modelu Hoss. Karosérie je vyztužena ochranným rámem podobně jako Rustler 4x4 VXL.

Traxxas Hoss - upevnění karoserieTraxxas Stampede 4x4 - upevnění karoserie
Traxxas Hoss - západkový systém                                                                                   Traxxas Stampede 4x4 - klasické sponky
Traxxas Hoss - karoserieTraxxas Stampede 4x4 - karoserie
Traxxas Hoss - vnitřní rám                                                                    Traxxas Stampede 4x4 - karoserie

3. Výkonnější střídavý motor

Díky použití většího střídavého motoru je model Hoss neuvěřitelně hbitý. Dále lze model bez omezení provozovat i na 11.1 V s LiPo akumulátory. Z výroby je elektronický regulátor VXL-3s osazen chladicím ventilátorem. Pro větší motor jsou také použity robustnější konektory.

Srovnání motorů - Hoss vs. StampedeSrovnání motorů - Hoss vs. Stampede
Srovnání motorů - Hoss vs. Stampede                                            Srovnání motorů - Hoss vs. Stampede

4. Šasi kompatibilní s delšími akumulátory

Díky šasi a použitému motoru můžete používat 7.4 V nebo 11.1 V LiPo akumulátory v kratším i delším provedení. RC auta Traxxas Hoss můžete provozovat na stejné akumulátory, jako např. jiné oblíbené modely aut Traxxas - E-Revo, Slash, Rustler 4x4 a podobně.

Lipo akumulátory do RC modelu HossLipo akumulátory do RC modelu Stampede
Lipo akumulátory pro RC model Hoss
(krátké i dlouhé / 135 mm i 155 mm
Lipo akumulátory pro RC model Stampede
(jen krátké / 135 mm)

5. Centrální diferenciál

Traxxas Stampede obsahuje centrální třecí spojku, kterou v rámci tuningu bylo možné zaměnit za centrální diferenciál. Hoss je již v základu osazen centrálním diferenciálem, který rozděluje točivý moment podle potřeby na přední i zadní nápravu.

Traxxas Hoss - středový diferenciál / Traxxas Stampede - třecí spojka
Traxxas Hoss - středový diferenciál / Traxxas Stampede - třecí spojka

Závěr

V článku jsme uvedli 5 nejzásadnějších rozdílů mezi RC auty Traxxas Hoss a Traxxas Stampede 4x4 VXL. Velkou výhodou je možné spatřit ve skutečnosti, že nový model je prakticky celý sestaven z již existujících dílů. V praxi to znamená snadnou dostupnost náhradních dílů. Dále je samozřejmě možné naistalovat stávající tuningové díly. Možnosti tuningu si popíšeme zase v příštím článku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení