Jak vybrat autodráhu

Blíží se Vánoce a stále častěji se setkáváme s otázkou „Jakou vybrat na autodráhu“. Pojmem autodráha myslíme elektrickou autodráhu, kdy auta jezdí v drážkách, auta jsou napájena přes plechové kolejničky a kartáčky. Pokud máte na mysli autodráhy pro malé děti s plastovými autíčky, pak se prosím podívejte na nabídku autodráh a garáží Bburago.

Příklad autodráhy

 

Základním kritériem rozdělení autodráhy je měřítko!

  • Měřítko 1:32: je standardní meřítko, auta mají délku od 10 do 13 cm – dle typu. K dispozici je nepřeberné množství typů aut a traťových dílů – mosty, křížení, šikany, klopené zatáčky. Hlavní výhodnou je velký výběr doplňkového sortimentu. Můžete si postavit nepřeberné množství tratí. Robustní konstrukce autíček rovněž znamená i jejich velkou odolnost. Samozřejmostí je detailní zpracování jak autíček, tak traťových dílů.
  • Měřítko 1:43: je zmenšené měřítko, auta mají délku 7 až 8 cm. Výběr autíček a traťových dílů je velmi omezený pouze na několik typů, výhodou těchto autodráh je nízká cena.

 

Jak tedy autodráhu vybrat?

Pokud si chcete s autodráhou bavit dlouhodobě, vyberte měřítko 1:32. Kromě velmi odolnosti autíček a traťových dílů je vše nádherně zpracováno - auta mají svítící světla, otočný vodící prvek, magnet, naklápěcí nápravy. Nepřeberné množství aut (aktuálně jich v nabídce máme přes 150 typů) a traťových dílů umožňuje autodráhy nadále rozšiřovat.

Pokud nevíte, jestli Vás autodráha „chytne“, můžete vyzkoušet cenově dostupnou autodráhu v měřítku 1:43.

Detail autodráhy

 

Jaké autodráhy můžete zakoupit?

V nabídce máme autodráhy známé značky SCX Compact v měřítku 1:43, SCX Original a SCX WOS 1:32. Pouze pro upřesnění, běžné tratové díly (tj. vše mimo napájecí díl) mezi autodráhami SCX WOS 1:32 a SCX Original 1:32 jsou navzájem kompatibilní.

Autodráhy SCX 1:32 Original

Autodráha SCX Original 1:32

Autodráha SCX 1:32 Original je klasická autodráha pro 2 autíčka. Každé autíčko má svoji dráhu, rychlost autíčka se ovládá napětím na dráze. S tímto typem autodráhy jste se jistě setkali v minulosti. Výhodou je nízká cena, jednoduchost použití a samozřejmě velké množství doplňků.

Autodráhy SCX 1:32 WOS

Autodráha SCX WOS 1:32

Firma SCX vůbec jako první na světě přišla na trh s digitálními autodráhami SCX Digital.Autodráhy SCX WOS jsou logickým nástupcem autodráh SCX Digital, která má oproti SCX Digital velké množství výhod. SCX WOS umožňuje jízdu až 6 autíček, které se mohou předjíždět. Předjíždění je uděláno tak, že autíčko si na pokyn jezdce umí přestavit výhybku, na které autíčko přejete z pruhu do pruhu. (Princip je tak podobné jako u tramvají.) SCX WOS rovněž umí simulovat skutečné závody - ubývání paliva v nádrži, tankování v pitboxu, auta s méně palivem jezdí rychleji. Dále lze zakomponovat i autonomní auta, která „obtěžují“ závodící auta svojí pomalou jízdou s náhodným přejížděním na výhybkách.

Autodráhy SCX 1:43 Compact

Autodráha SCX Compact 1:43

Autodráhy SCX Compact jsou vyrobeny v měřítku 1:43. Jejich hlavní předností je velmi nízká cena, autodráhu lze pořídit již od 1699 Kč. Její nevýhodou je omezený sortiment příslušenství a menší odolností autíček, což je logicky dáno jejich menšími rozměry. Pokud nevíte, zda Vás autodráha bude bavit, SCX Compact bude jistě tou správnou volbou.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení