TRAXXAS SLEDGE 4WD RTR 1:8

Kód: TRA95076-4-RED
21 499 Kč –5 % 20 360 Kč 16 826 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Neuvěřitelně výkonný RC model auta Traxxas Sledge, vyladěný do nejmenšího detailu.Rychlost až 90 km/h. Nejnovější elektronika s podporou telemetrie a stabilizací TSM, RC souprava TQi, hliníkové šasi, bez-sponková karoserie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

button_nahradni-dily-zde (1)

TRA95076-4

Obsah balení

Balení obsahuje RC model auta Traxxas Sledge 4WD TQi RTR v měřítku 1:8, s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Velineon® 2000kV, regulátor VXL-6S, digitální servo TRA2275 25kg.cm, přijímač TQi 5 kan. TSM, telemetrie. 2-kanálový vysílač Traxxas 2,4GHz TQi. Sada nářadí: imbus (2, 2.5 mm), klíč na kola 17 mm, zkratovací propojka, pěnový vymezovač baterie. Návod k použití CZ

 

Charakteristika

Nový RC model auta Sledge je navržen tak, aby překonal dosavadní standardy a stal se nejlépe zpracovaným, odolným a zábavným RC modelem. S napájením 6S LiPo a výkonným střídavým motorem, dosáhne Sledge až rychlosti 90 km/h, čímž se stal jedním z nejrychlejších modelů v měřítku 1:8. Veškeré komponenty byly důsledně navrženy a stovky hodin testovány, čímž bylo dosaženo maximální kvality. Díly jsou krásně tvarované, sestavené a plastové časti jsou přesně integrované do kovového podvozku. S tímto modelem si užijete spoustu zábavy jak při volném ježdění v terénu, při skocích ve skateparku, nebo díky vynikající ovladatelnosti a nízkému těžišti, i na závodní dráze.

Traxxas Sledge 1:8 4WD TQi RTR

Šasi modelu je tvořeno hliníkovým modře eloxovaným plátem podvozku. Podvozek je důsledně vyztužen v exponovaných částech, jako je krk u náprav. Použita je nová středová výztuha a další příčné výztuhy vedoucí k hliníkovým věžím tlumičů. V hnacím ústrojí jsou použity bohatě dimezované kovové převody. Zavěšení kol je kompletně přepracováno, použity jsou klasické odolné těhlice, nové jsou kryty ramen, zavěšení je nastavitelné a použity jsou výkonné moře eloxované hliníkové tlumiče GT Maxx. Dokonalou trakci zajistí prémiové kola SledgeHammer. Výměna akumulátoru je bleskově rychlá, díky bez-sponkovému upínání karoserie a patentované přepážce v přihrádce pro baterii.

 

Pro pohon a řízení je použita nejnovější elektronika spolu s výkonným střídavým motorem 2000Kv. Regulátor VXL-6 poskytuje veškerou telemetrii, kterou si můžete zobrazit na telefonu (nutno doplnit Bluetooth modelu do vysílače). Přijímač je vybaven exkluzivní technologií elektronické stabilizace TSM, jenž napomáhá s řízením modelu. K dispozici je samozřejmě široká paleta příslušenství, včetně kompletních náhradních a tuningových dílů.

Traxxas Sledge 1:8 4WD TQi RTR
traxxas/TRA95076-4_38.jpg

Hliníkový podvozek

Podvozek RC modelu tvoří lehký a odolný hliníkový plát o tloušťce 3.2 mm. Po celé délce jsou hrany tvarované pro zvýšení pevnosti. Obří přední a zadní příčné výztuhy, připevněné v šesti bodech, poskytují zvýšenou odolnost na nejvíce exponovaných místech při dopadu modelu, což jsou krky podvozku u zavěšení. Pro celkové propojení a vyztužení je použita patentovaná středová výztuha ve tvaru T. Stejně jako podvozek a středová výztuha jsou i věže tlumičů hliníkové s krásným modrým eloxováním.

traxxas/TRA95076-4_53.jpg

Pohonné ústrojí

Extrémní výkon motoru je přenášen na kola přes dostatečně dimenzované pohonné ústrojí, které bylo navrženo pro dlouhou životnosti. Masivní ocelová ozubená kola a tři diferenciály s kovovými převody přenášejí výkon na vysoko pevnostní ocelové poloosy. Na přední nápravě jsou použity stejnoběžné CV klouby s hladkým chodem. Středové hřídele jsou opatřeny manžetou, která udržuje olej uvnitř a klouby jsou tak vždy namazané.

traxxas/TRA95076-4_64.jpg

Přední, zadní a středový diferenciál

Rozložení výkonu mezi jednotlivá kola, mají na starosti tři diferenciály s kovovým ozubením, které jsou uloženy v kuličkových ložiscích. Středový diferenciál je naplněn hustým olejem, aby poskytl odpovídající svornost a rovnoměrně rozdělil výkon mezi nápravy. Přední a zadní diferenciál využívá mohutnější ocelové převody, které jsou ve srovnání s běžnými typy v této kategorii o 20% větší a 75% tlustší.

traxxas/TRA95076-4_71.jpg

Olejové tlumiče GT-Maxx

Čtyři mimořádně velké tlumiče GT-Maxx účinně absorbují i ty nejtvrdší dopady. Olejem plněné hliníkové tělo tlumičů je opatřeno závitem a maticí pro snadné nastavení předpětí pružin. Proti úniku oleje kolem pístnice je tlumič vybaven dvojitými X-kroužky.

traxxas/TRA95076-4_69.jpg

Nápravy s robustními těhlicemi

Sledge je vybaven zcela novým předním odpružením s těhlicemi ve tvaru C. Díly jsou velké a robustní přičemž je zachována přesná geometrie. Masivní závěsné čepy z tvrzené oceli jsou pro větší bezpečnost zajištěny pojistnými maticemi. Změnu nastavení zavěšení jednoduše provedete přešroubováním spojovaček.

traxxas/TRA95076-4_59.jpg

Lože motoru

Nové lože motoru je odlité z hliníku a poskytuje oporu motoru po celé délce. Lože navíc účinně odvádí teplo skrz šasi a je vybaveno integrovaným držákem pro ventilátor. Ventilátor je možné dokoupit jako tuningový díl TRA3476.

traxxas/TRA95076-4_47.jpg

Pneumatiky SledgeHammer

Na modelu jsou použity paprsková kola 3.8" s pneumatikami SledgeHammer 6,7", které byly inspirovány motokrosem. Vysoký tuhý dezén zajišťuje dlouhou životnost a trvanlivost. Tyto pneumatiky mají vylepšený systém spojení s kolem. Zatím byly tyto pneu na modelech Traxxas dostupné jako tunningový díl. Nyní jsou již v základu pro tento model!

traxxas/TRA95076-4_61.jpg

Lože akumulátoru

Výměna akumulátoru je snadná a bleskově rychlá, díky zacvakávací přepážce. Baterie přitom drží pevně namístě i při těch nejtvrdších nárazech.

Traxxas Sledge 1:8 4WD TQi RTR
Šasi RC modelu Traxxas Sledge
traxxas/TRA95076-4_55.jpg

Servo řízení

Zcela nové, voděodolné* servo řízení Traxxas 2275 má ohromnou sílu 25 kg.cm. Servo je vybaveno kovovými převody, dvěma kuličkovými ložisky pro hladký chod a kovovou středovou krabičkou pro účinné chlazení.

traxxas/TRA3481_3.jpg

Výkonný střídavý motor

Model je poháněn výkonným střídavým motorem 2000ot/V s robustní hřídelí 5 mm. 4-pólové provedení dodává motoru hladký chod s plynulou akcelerací. Pro účinné chlazení i při vysoké zátěži je motor vybaven kovovým tělem. Zlacené konektory 6.5mm.

traxxas/E-Revo-Intro-6s_crop.jpg

Regulátor VXL-6S

RC model auta je vybaven střídavým regulátorem VXL-6S . Regulátor se vstupním napětím 4S - 6S LiPo (max: 25,2 voltů). Jednoduché nastavení jedním tlačítkem. Indikace stavu LED diodou. Odvod tepla pomocí masivního chladiče a ventilátoru. Vodě-odolná* konstrukce. Zlacené konektory 6.5mm. 2-stupňová detekce nízkého napětí LiPol akumulátorů, tepelná ochrana a přepěťová ochrana.

3 jízdní režimy:

 • Sportovní režim - Vpřed / Brzda / Zpátečka
 • Závodní režim - Vpřed / Brzda
 • Režim tréninku - 50% Vpřed / Brzda / 50% Zpátečka

Regulátor je vybaven portem pro zapojení originálního příslušenství, například LED osvětlení.

traxxas/86086-4_telemetrie.jpg

Telemetrie v reálném čase

Exkluzivní regulátor s pokročilou elektronikou je vybaven pro měření telemetrie v reálném čase. Pomocí bezdrátového Bluetooth modulu (TRA6511)  (prodává se samostatně) a aplikace Traxxas link app, je možné sledovat rychlost, otáčky motoru a napětí akumulátorů, přímo v reálném čase na vašem telefonu. Regulátor poskytuje telemetrická data a není nutná montáž dalších čidel.

traxxas/6528-TQi-BT-Transmitter-2Ch.jpg

RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth ready

Traxxas pro Vás připravil zcela novou řadu dvoukanálových RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul TRA6511 (prodává se samostatně), umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

traxxas/screens-features-anima.gif

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která Vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu. (Poskytovaná telemetrie se liší dle konkrétního typu modelu). Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou, která je samozřejmostí od Traxxasu.

Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. 

traxxas/6533-TQi-TSM-Receiver-Top.jpg

Přijímač Traxxas TQi

RC přijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3-osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

5-ti kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí / teplota).

Dále lze k 4-pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie (TRA6550X), do kterého můžete zapojit až další 6 čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

traxxas/tsm.jpg

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometr, který řádově 100x za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru - nad výkonem motoru máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači či případně v aplikaci Traxxas Link.

Nové rychlé upnutí karoserie

Traxxas Sledge 1:8 4WD TQi RTR

Pro demontáž karoserie stačí zmáčknout zobáčky v zadních podbězích a karoserii vysunout směrem dopředu. Při instalaci karoserii pouze nasadíte.
traxxas/TRA95076-4_48.jpg

Ochranné prvky karoserie

Když se model ocitne v kotrmelcích, jsou na karoserii ochranné plastové prvky, které ochrání karoserii před poškrábáním, či zlomením. Až se plastové části opotřebí, jednoduše je vyměníte.

traxxas/TRA95076-4_54.jpg

Přítlačné křídlo

Zadní křídlo poskytuje vysoký přítlak, aby jste měli dostatek trakce i ve vysokých rychlostech.

traxxas/TRA95076-4_51.jpg

Rám karoserie

Karoserie je z vnitřní strany vybavena rámem, který slouží jako výztuha při převrácení modelu

Vlastnosti

 • Extrémně výkonný a odolný RC model auta
 • Nejrychlejší model Traxxas v měřítku 1:8
 • Rychlost až 90 km/h
 • Dokonale odladěný model, eliminace slabých částí
 • Hliníkový modře eloxovaný podvozek
 • Středová hliníková výztuha ve tvaru T
 • Další příčné výztuhy exponovaných částí
 • Odolné zavěšení s těhlicemi C-hub
 • 3 diferenciály pro distribuci výkonu
 • Osvědčená elektronika Traxxas
 • Regulátor VXL-6s s podporou telemetrie
 • Výkonný střídavý motor 2000kv
 • Lože motoru s držákem pro ventilátor
 • Motor je chlazen pomocí šasi přes držák
 • Nové voděodolné* digitální servo 25 kg.cm
 • Elektronická stabilizace jízdy TSM
 • 2 kanálový vysílač TQi s citlivým řízením
 • Prémiové pneumatiky SledgeHammer
 • Blesková výměna akumulátoru
 • Nová bezsponková karoserie
 • Vnitřní rám karoserie
Traxxas Sledge 1:8 4WD TQi RTR

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.

arrma/battery.jpg

Doporučené akumulátory LiPo

Model lze provozovat na jeden 4-článkový LiPo akumulátor, nebo na dvojici identických 2 nebo 3 článkových LiPo akumulátorů.

 • Pro běžné ježdění jeden 4S LiPo akumulátor Traxxas LiPol 14.8V 6700mAh 25C (TRA2890X)
 • Pro maximální jízdní čas dvojice 2S LiPo akumulátorů Traxxas LiPol 7.4V 7600mAh 25C (TRA2869X)
 • Pro vyšší výkon dvojice 3S LiPo akumulátorů Traxxas LiPol 11.1V 5000mAh 25C (TRA2872X)
arrma/charger.jpg

Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. 

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 3S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem (TRA2970G)
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy (TRA2972G)

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 4S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 75W s jedním výstupem (TRA2981G)
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 100W s jedním výstupem a možností BlueTooth připojení k telefonu (TRA2971G)
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 2x100W se 2 výstupy a možností BlueTooth připojení k telefonu (TRA2973G)
traxxas/6511_dop_pri.jpg

Bezdrátové spojení s telefonem

Doplněním Bluetooth modulu (TRA6511) do vysílače, získáte funkci bezdrátového spojení RC modelu s aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do telefonu. Pro upevnění telefonu na vysílač doporučujeme držák telefonu (TRA6532)

Přehledná grafická aplikace umožňuje jednoduché nastavení modelu. V aplikace lze rovněž zobrazit telemetrii, kterou model poskytuje. 

traxxas/TRA9595_3.jpg

Příčné stabilizátory

Pro menší naklápění v zatáčkách a vyšší stabilitu je možné instalovat sadu příčných stabilizátorů. (TRA9595)

arrma/tools.jpg

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta. (DYN2834)

Lepidlem na šrouby (RL310B) se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky (RL300) se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: