ROMARIN SAN DIEGO MEGA JACHTA KIT

Kód: KR-RO1045
6 199 Kč –5 % 5 864 Kč 4 846 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Stavebnice RC modelu luxusní jachty San Diego v měřítku 1:25 od firmy ROMARIN. Model je 1,27 m dlouhý, vyniká realistickou plavbou. Obsahuje plastové díly trupu, paluby a interiéru, dřevěné součásti konstrukce, průhledný díl kabiny, kovové součásti, montážní součásti a příslušenství, návod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Ve stavebnici RC modelu luxusní jachty San Diego v měřítku 1:25 jsou obsaženy trup a paluba z hluboce taženého z plastu, čiré výlisky, laserem řezané dřevěné díly pro palubu vnitřní vybavení a můstek, dřevěné lišty, 2x náhon s hřídelemi, spojkami, kardany, lodními šrouby a kormidly. Díly pro montáž RC soupravy, obtisky, návod ke stavbě, český návod.

romarin

Charakteristika

Stavebnice RC modelu luxusní jachty San Diego v měřítku 1:25 od firmy ROMARIN. Model je 1,27 m dlouhý, vyniká realistickou plavbou. Obsahuje plastové díly trupu, paluby a interiéru, dřevěné součásti konstrukce, průhledný díl kabiny, kovové součásti, montážní součásti a příslušenství, návod.

romarin

 

Jachta San Diego je typem luxusní jachty, které kotví v mnoha přístavech moří. Model má prostorný trup a dlouhý je téměř 1,3 m. Je určen je pro pokročilé lodní modeláře. Nabízí se jako stavebnice, kterou je nutné sestavit slepením dílů a vybavit RC soupravou a pohonem. Doporučeny jsou motory řady 700 až 800, modeláři je zde ponechán volný prostor pro kreativitu, zda chce mít model pro pohodovou plavbu nebo svižný rychlý člun s odpovídajícími výkonnými střídavými motory, regulátory a bateriemi.

Konstrukce je poměrně jednoduchá, pro dokončení je potřeba mít lepidlo na ABS (DM-AD45, DM-AD23 apod.), modelářský nůž, barvy na lexan a potřebné nářadí. K dokončení je potřeba doplnit dva motory, regulátor(y), baterii, nabíječ, 2 kanálovou RC soupravu, servo řízení, lepidla, barvy a potřebné nářadí.

Vlastnosti modelu San Diego

  • Není potřeba lakovat proti vodě díky konstrukci z plastu
  • Rychlá stavba
  • Elegantní atraktivní vzhled
  • Pohon na dva motory
  • Odnímací kryt paluby
  • Obsahuje náhony lodních hřídelí, spojky, kardany, lodní šrouby.
  • Obsahuje kormidla a montážní příslušenství

 

romarin/KR-ro1045_b01.jpg

Kvalitní výlisky ABS

Základ konstrukce tvoří silnostěnné hluboko tažené plastové výlisky ABS, které mají hladký povrch a jsou velmi odolné proti poškození. Není třeba povrch tmelit, je hladký a po nastříkání lakem je zaručena kvalitní povrchová úprava. Díky tomu ušetříte spoustu času při dokončování modelu.

romarin/KR-ro1045_b02.jpg

Podklady ke stavbě

V balení naleznete stavební výkres s vyznačením jednotlivých položek, které jsou uvedeny v návodu, obtisky, dále manuál německý a návod v češtině.

romarin/KR-ro1045_b03.jpg

Dřevěné součásti

Pro realistické zhotovení paluby jsou ve stavebnici laserem vyřezané díl paluby, stojánek lodi, přepážky do trupu, lože motorů a pod.

romarin/KR-ro1045_b04.jpg

Volitelný naviják kotvy

Mezi maketové volitelné detaily (není součástí stavebnice) patří kotevní naviják 1:25 (KR-ro1401) s lodním zvonem (figurka není součástí balení) a sada maketového příslušenství (KR-ro1046)

romarin/KR-ro1045_b05.jpg

Pohon modelu

Model lodi San Diego pohání volitelná dvojice motorů (stejnosměrné nebo střídavé), které jsou synchronizovány s kormidly a natáčí se jak kormidla, tak i hřídele s lodními šrouby. To přispívá k výborné ovladatelnosti lodi i při nízkých rychlostech.

Doporučujeme koupit

Pokud budete loď provozovat jako plovoucí model, je potřeba doplnit motory řady 800, regulátor, lodní šrouby, baterii, nabíječ, 2 kanálovou RC soupravu servo řízení, lepidla, barvy a potřebné nářadí a potřeby modeláře.

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

mini-mamoli/shesto_nar.jpg

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře sada 12ks (SH-PTK1012), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře sada 18ks (SH-PTK1018). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek (SH-PCL3000) a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

mini-mamoli/shest_chemie.jpg

Lepidlo a barvy

Při stavbě modelů lodí se můžeme setkat s lepením různých materiálů, jako dřevo, plasty, kov, folie, laminát apod. Každý materiál se lepí specifickými lepidly. Dřevo lze lepit disperzními lepidly Speedbond PVA, které by se ale nemělo použít do míst s trvalejším působením vody. Pro ten případ se používají epoxidové lepidla: Speed Epoxy II 4 min. Pro menší menší plochy lze použít vteřinové lepidlo. Plasty se k sobě lepí buď vteřinovými lepidly a to v případě, že se jedná o drobnější díly Roket Max vteřinové lepidlo husté. Když se jedná o velké díly, jako rozměrnou palubu do trupu, lze doporučit Roket UV lepidlo 20g. Kov a laminát lze lepit Epoxidovými lepidly.

K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

arrma/battery.jpg

Doporučené akumulátory

Pro napájení RC modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 3 články (11.1V).

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

arrma/tools.jpg

Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky DYNE4200DYNE4201

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleštěpinzetypilníkyšroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení