HIMOTO SHORT COURSE CORR TRUCK 4WD RTR 1:10

Kód: HMHI4170
4 190 Kč –10 % 3 790 Kč 3 132 Kč bez DPH
Zboží je objednáno
Kompletně sestavený elektro model Short Course o délce 470mm v měřítku 1:10 se stejnosměrným pohonem 4x4 a rychlostí až 40km/hod. Model obsahuje 40A voděodolný regulátor HOBBYWING QUICRUN WP-1040, 26T závitový stejnosměrný motor RC540, voděodolné servo s tahem 6kg, voděodolný 3. kanálový příjmač 2.4GHz, volantovou 3.kanálovou rc soupravu MT-300 2.4GHz, 4x olejové tlumiče, hliníkovou výztuhu podvozku, hliníkové držáky tlumičů, hliníkové unašeče kol, 4x short course kola. K modele je dodávána pohoná baterie Ni-Mh 2000mAh 7.2V včetně síťové nabíječky. Náhradní a tuningové díly jsou dostupné v celé ČR a SK.

Detailní informace

Detailní popis produktu

nahradnidily

Firma HIMOTO představuje začátkem roku 2014 další vylepšenou verzi oblíbených Short Course modelů CORR TRUCK v měřítku 1:10 se stejnosměrným pohonem. Nová vylepšená verze pro rok 2014 obsahuje nový 40A voděodolný regulátor HOBBYWING QUICRUN WP-1040, voděodolné servo s tahem 6kg, voděodolný 3.kanálový příjmač 2.4GHz, volantovou 3.kanálovou rc soupravu MT-300 2.4GHz.

HIMOTO SHORT COURSE CORR TRUCK je další z řady Short Course modelů od světové známé firmy HIMOTO v měřítku 1:10. Tyto modely si získaly jak ve světě tak i u nás mnoho štastných majitelů. Hlavním důvodem proč tomu tak je, je především bezkonkurenční poměr mezi cenou / kvalitou / výkonem a především velkou dostupností náhradních / tuningových dílů ze strany různých Českých a Slovenských prodejců. Velkou výhodou je také variabilita tohoto podvozku. Stačí si jen dokoupit pár dílu a můžete si třeba z buggy podvozku vytvořit monster truck, truggy, short course nebo silniční / drift model. Navíc cena náhradních dílů je opravdu za hubičku. 
Tento model je svoji konstrukcí a zpracováním vhodný jak pro začínající tak i pro zkušené modeláře rc modelů aut. S tímto modelem můžete jezdit defakto všude: v hale, na parkovišti, na dráze, v lese, v trávě, skateparku ale také v těžkém terénu. Tento model je prostě ideální na vaše vyřádění a ve více lidech poskytuje opravdovou zábavu v podobě společných závodů. 
Pokud na modelu něco zlomíte/zničíte tak nezoufejte. K těmto modelům totiž nabízíme veškeré náhradní díly včetně tuningových dílů z kvalitního hliníku. Není totiž nic horšího než si koupit nějaký jiný dražší konkurenční model bez jakékoliv dostupnosti náhradních dílů. Firma HIMOTO je totiž jako jedna z mála firem která podporuje své výrobky na mnoho let zpět. Takže se nestane to co se často stává u jiných výrobců, že s nástupem nového modelu se na ty starší modely jaksi zapomíná s výrobou a podporou náhradních dílů. Pokud si přejete svého miláčka vytuningovat pevnýma hliníkovýma dílama (aby se stal model ještě kvalitnější a odolnější) tak není žádný problém. Na tento model dodáváme opravdu mnoho tuningových dílů z hliníku.
Dost už ale teorie a pojďme si tento zajímavý model představit trochu blíže.

PODVOZEK:
Model je postavený na známém, osvědčeném a velmi rozšířeném kvalitním podvozku HIMOTO 1:10 ve verzi Short Course. Základem celého podvozku jsou pevné kvalitní plastové šasi plněné skelnými vlákny na které jsou uchyceny jednotlivé díly. O celkovou pevnost a stabilitu se stará podlouhlá hliníkova deska o tloušce 2mm která spojuje přední+zadní diferenciál a tvoří tak výztuhu celého podvozku. Najdeme zde také přední a zadní hliníkové držáky tlumičů tzv. "domečky" o tloušce 2mm které mají za úkol držet pevné podvozek s ostatníma dílama. Protože se předpokládá, že budete s modelem provádět také skoky tak model obsahuje celkem 4ks olejových tlumičů s hliníkovými víčky o délce 87mm. Na těchto tlumičích se dá nastavovat libovolná tuhost odpružení (měkké / tvrdé) a to díky 8ks přiložených plastových podložek. Před nárazy je model vpředu a vzadu chráněn velkým nárazníkem. Hlavní převody jsou chráněny před vnikání drobných kamínků kompletním zakrytováním převodů. Přední i zadní náprava jsou vybaveny diferenciály s planetovým převodem. Náboje kol i diferenciály jsou plně oložiskovány kvalitnímy ložisky. Model obsahuje také 4ks hliníkových unašečů kol. Horní ramena i spojovačky řízení jsou vybaveny svorníky s šestihranem a pravo/levým závitem pro snadné nastavení / seřízení geometrie podvozku. Přední a zadní náprava je plně nastavitelná.

ELEKTRONIKA:
Srdcem celého modelu je nový voděodolný stejnosměrný regulátor HOBBYWING WP-1040 s proudovým zatížením 40A (max až 180A) opatřen hliníkovým chladičem. Regulátor zvládá plynulou regulaci plynu s funkcí: plyn, brzda, zpátečka. Tento regulátor podporuje pohonné baterie Ni-Cd / Ni-Mh s napětím 4.8V - 10.8V ale také nové Li-Pol baterie s napětím 7.4V - 11.1V. Podporuje všechny stejnosměrné motory od 12T závitů směrem nahoru. Regulátor má několik stupňů ochrany: nízkému napětí, přehřátí a při ztrátě signálu. Je továrně osazen standartnim konektorem Tamiya.

O pohon model se stará výkonný 26T závitový stejnosměrný motor RC540 s pasivním a aktivním chladičem který dokáže točit až 23000 ot/min díky kterému dokáže model uhánět rychlostí až 40km/hod. Rychlost se dá pak zvyšovat nebo snižovat zakoupením motorových pastorků s větším počtem zubů a nebo použití pohonné baterie s větším napětím (maximálně s napětím 11.1V) Výkon je od motoru přenášen přes ocelový kardan na všechna čtyři kola, takže je zajišten stálý pohon 4x4.

Model má plně proporciální řízení. To znamená, že čím více stisknete páčku na plynu tím rychleji model pojede a čím více otočíte volantovým ovladačem tím více model zatočí) Novinkou u tohoto modelu je nový 3.kanálový voděodolný příjmač 2.4Ghz a také 3.kanálová volantová rc souprava 2.4GHz. Na rc soupravě se dají nastavit trimy plynu/směru, trimy zatáčení, přehození kanálů (směru a zatáčení) ale také omezení plynu. Což je užitečná funkce pro ty co z nějakého důvodu nechtějí aby model jezdil příliš rychle (malé děti atd)

Dále zde najdete nové voděodolné servo řízení se sloupkovým servosaverem s tahem 6KG, pohonnou dobíjeci baterii Ni-Mh 2000mAh 7.2V včetně síťové nabíječky, 4ks short course kol, podrobný obrázkový manuál včetně rozkreslení všech náhradních / tuningových dílů a Český manuál.
 

TUNING / ROZŠIŘITELNOST:
Samozřejmostí tohoto modelu je také jeho bohatá rozšiřitelnost a variabilita. Stačí si jen dokoupit pár dílu a můžete si třeba z buggy podvozku vytvořit monster truck, truggy, short course nebo silniční/drift model. Můžete si zakoupit jinší karoserie, kola, motory, regulátory, příjmače a další věci. Zkrátka nepřijdou ani nadšenci do tuningu. K modelu si můžete zakoupit místo originálních plastových dílů také tuningové díly z kvalitního pevného hliníku tak aby se model stal ještě více odolnější a kvalitnější. Všechny tyto věci najdete k zakoupení na našem eschopu.

Model je plně připraven o rozšíření na tzv. střídavý brushless set / pohon. Jedna se o speciální střídavý brushless regulátor a střídavý brushless motor díky kterému můžete zvýšit výkon modelu téměř dvojnásobně až na rychlost kolem 70km/hod. Při výběru vhodného motoru a regulátoru rádi poradíme.

 

OSTATNÍ:
Tento model je připraven ihned k ježdění. Jediné co budete ještě potřebovat dokoupit je 4ks tužkových AA baterií. Z osobní zkušenoti bychom doporučovali zakoupit dobíjecí tužkové baterie (určitě najdou uplatnění také v domácnosti). Časem příjde vhod se podívat také po nějaké výkonější nabíječce která dokáže nabít pohonné baterie během několika desítek minut a také kapacitně vyšší pohonné baterie která prolouží dobu jízdy na jedno nabití. Vše potřebné najdete samozřejmě v naší nabídce.


ZÁVĚREM:
Tímto novým modelem firma HIMOTO opět dokázala, že je schopna postavit kvalitní model pro široký okruh lidí, navíc ve voděodolném provedení a za velmi přijatelnou cenu. Svoji cenou ve své třídě , kompletní výbavou a především dostupností všech náhradních / tuningových dílů v ČR budete jen těžko hledat vhodného konkurenta. Pevně veříme, že tento model si najde mnoho nových spokojených majitelů.

 

SPECIFIKACE MODELU:
- originální kvalitní podvozek HIMOTO 1:10 (verze Short Course)
- 4x olejové tlumiče s hliníkovými víčky o délce 87mm
- hliníkové výztuha podvozku o tloušce 2mm
- hliníkové unašeče kol 4x
- přední a zadní hliníkové držaky tlumičů a diferenciálů o tloušce 2mm
- voděodolný regulátor HOBBYWING QUICRUN WP-1040 s proudovým zatížením 40A (max 180A)
- voděodolný 3.kanálový příjmač 2.4GHz s funkcí Fail Safe
- voděodolné servo na natáčení kol s tahem 6kg
- 26T závitový stejnosměrný motor RC540 (23 000 ot/min)
- rychlost až 40km/hod (po brushless úpravě až 70km/hod)
- pohon 4x4 přes ocelový hnací kardan
- podpora pohonných baterií Ni-Cd / Ni-Mh s napětím 4.8V-10.8V a Li-Pol s napětím 7.4V-11.1V
- podpora stejnosměrných motorů od 12T směrem nahoru.
- plně proporciální řízení
- nezávyslé zavěšení kol
- nastavitelná geometri podvozku a řízení
- kuželový diferenciál s kovovými převody vpředu i vzadu
- hnací ústrojí je kompletně oložiskováno a zakrytováno
- možnost rozsáhlého tuningu o díly z hliníku
- délka: 470mm, šířka: 270mm, rozvor: 275mm, výška podvozku: 27mm 
- průměr kol: 86mm, šířka kol: 42mm
- převodový poměr 1:8.133

 

OBSAH BALENÍ:
- 100% sestavený model s veškerou elektronikou, karoserií a 4ks short course kol
- 3.kanálová volantová rc souprava 2.4GHz s funkcí Fail Safe (model se při ztrátě signálu zastaví)
- pohonná dobíjecí baterie Ni-Mh 2000mAh 7.4V včetně síťové nabíječky s nabíjecím proudem 0.65A
- brčko anteny, 8ks podložek pro tlumiče
- podrobný český manuál, rozkres všech náhradních a tuningových dílů

 

 

 

video 1

video 2

video 3

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora 8.6.2015 16:23
prosím jak dlouho vydrží originál baterie po nabytí v provozu děkuji
Odpovědět
H Avatar autora 5.1.2021 23:20
Dodavana baterie 2000mAh vydrzi v modelu jezdit cca 10-12minut. Neni pravda to ze by vydrzela jenom 5minut..
PM Avatar autora Re: 24.8.2016 18:17
Koupil jsem si tento model a baterku jsem nabíjel cca 5 hodin, svitila zeleně (že je nabitá), šel jsem jezdit a po 5ti minutách se mi vybila...
JH Avatar autora cena 26.4.2015 17:12
Dobrý den,která cena platí- 3 855 Kč nebo ta uvedená v popisu 2990Kč? Děkuji
Odpovědět
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
VV Avatar autora | 29.11.2020
Zbozi prislo brzy,je to darek pro manzela.Tak verim ze bude spokojen.
5
VL Avatar autora | 29.10.2017
S modelem jsem velice spokojen kvalita naprosto odpovídající ceně.