HIMOTO BUGGY ZMOTO Z3 4WD RTR 1:10 (exkluzivní karoserie)

Kód: HM3101-10700
4 639 Kč –10 % 4 190 Kč 3 463 Kč bez DPH
Zboží je objednáno

Kompletně sestavený elektro model Buggy o délce 400mm v měřítku 1:10 se stejnosměrným pohonem 4x4 a rychlostí v základu cca 30km/hod. Model obsahuje voděodolný regulátor HOBBYWING EZRUN WP10-40, stejnosměrný 26T závitový motor RC540, 6KG voděodolné servo, 3.kanálový voděodolný příjmač 2.4GHz, 3.kanálovou volantovou rc soupravu MT-300 2.4GHz, olejové tlumiče, hliníkové držáky tlumičů, hliníkova výztuha podvozku, pohonná dobíjecí baterie Ni-Mh 2000mAh 7.2V včetně nabíječky, český manuál. Náhradní a tuningové díly jsou dostupné v celé ČR a SK.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

HIMOTO BUGGY ZMOTO Z3 je další z řady buggy modelů od světové známé firmy HIMOTO v měřítku 1:10. Tyto modely si získaly jak ve světě tak i u nás mnoho štastných majitelů. Hlavním důvodem proč tomu tak je, je především bezkonkurenční poměr mezi cenou / kvalitou / výkonem a především velkou dostupností náhradních / tuningových dílů ze strany různých Českých a Slovenských prodejců. Velkou výhodou je také variabilita tohoto podvozku. Stačí si jen dokoupit pár dílu a můžete si z buggy podvozku vytvořit monster truck, truggy, short course nebo silniční / drift model. Navíc cena náhradních dílů je opravdu za hubičku. Tento model je svoji konstrukcí a zpracováním vhodný jak pro začínající tak i pro zkušené modeláře rc modelů aut. S tímto modelem můžete jezdit defakto všude: v hale, na parkovišti, na dráze, v lese, v trávě, skateparku ale také v těžkém terénu. Tento model je prostě ideální na vaše vyřádění a ve více lidech poskytuje opravdovou zábavu v podobě společných závodů. Pokud na modelu něco zlomíte/zničíte tak nezoufejte. K těmto modelům totiž nabízíme veškeré náhradní díly včetně tuningových dílů z kvalitního hliníku. Není totiž nic horšího než si koupit nějaký jiný dražší konkurenční model bez jakékoliv dostupnosti náhradních dílů. Firma HIMOTO je totiž jako jedna z mála firem která podporuje své výrobky na mnoho let zpět. Takže se nestane to co se často stává u jiných výrobců, že s nástupem nového modelu se na ty starší modely jaksi zapomíná s výrobou a podporou náhradních dílů. Pokud si přejete svého miláčka vytuningovat pevnýma hliníkovýma dílama (aby se stal model ještě kvalitnější a odolnější) tak není žádný problém. Na tento model dodáváme opravdu mnoho tuningových dílů z hliníku. Dost už ale teorie a pojďme si tento zajímavý model představit trochu blíže.

PODVOZEK:
Model je postavený na známém, osvědčeném a velmi rozšířeném kvalitním podvozku HIMOTO 1:10 ve verzi Buggy. Základem celého podvozku jsou pevné kvalitní plastové šasi plněné skelnými vlákny na které jsou uchyceny jednotlivé díly. O celkovou pevnost a stabilitu se stará podlouhlá hliníkova deska o tloušce 2mm která spojuje přední+zadní diferenciál a tvoří tak výztuhu celého podvozku. Najdeme zde také přední a zadní hliníkové držáky tlumičů o tloušce 2mm které mají za úkol držet pevné podvozek s ostatníma dílama. Protože se předpokládá, že budete s modelem provádět také skoky tak model obsahuje celkem 4ks olejových tlumičů s hliníkovými víčky. Na těchto tlumičích se dá nastavovat libovolná tuhost odpružení (měkké / tvrdé) a to díky 8ks přiložených plastových podložek. Před nárazy je model vpředu a vzadu chráněn nárazníkem pro lepší tlumení nárazů. Hlavní převody jsou chráněny před vnikání drobných kamínků kompletním zakrytováním převodů. Přední i zadní náprava jsou vybaveny diferenciály s planetovým převodem. Náboje kol i diferenciály jsou plně oložiskovány kvalitnímy ložisky. Horní ramena i spojovačky řízení jsou vybaveny svorníky s šestihranem a pravo/levým závitem pro snadné nastavení / seřízení geometrie podvozku. Přední náprava je plně nastavitelná.

ELEKTRONIKA:
Srdcem celého modelu je nový voděodolný programovatelný elektronický regulátor rychlosti HOBBYWING WP-1040 s proudovým zatížením 40A (max az 180A) s pasivním hliníkovým chladičem. Regulátor zvládá plynulou regulaci plynu s funkcí: plyn, brzda, zpátečka. Tento regulátor podporuje pohonné baterie Ni-Cd / Ni-Mh s napětím 7.2V - 10.8V ale také nové Li-Pol baterie s napětím 7.4V - 11.1V. Regulátor má několik stupňů ochrany: nízkému napětí, přehřátí a při ztrátě signálu. Je továrně osazen konektorem Tamiya.

O pohon model se stará stejnosměrný 26T závitový motor RC540 díky kterému dokáže model jet v základu rychlostí cca 30km/hod. Rychlost se dá pak zvyšovat zakoupením motorových pastorků s větším počtem zubů a nebo použití pohonné baterie s větším napětím (maximálně s napětím 11.1V) Výkon je od motoru přenášen přes ocelový kardan na všechna čtyři kola, takže je zajišten stálý pohon 4x4. Model je plně připraven o rozšíření na tzv. střídavý brushless pohon (střídavý set který obsahuje speciální motor + regulátor) S tímto střídavým brushless pohonem získa model asi 2x větší rychlost, sílu ale i zrychleni a dokáže pak jezdit rychlostí až 70km/hod.

Model má plně proporciální řízení. To znamená, že čím více stisknete páčku na plynu tím rychleji model pojede a čím více otočíte volantovým ovladačem tím více model zatočí) Novinkou u tohoto modelu je nový 3kanálový voděodolný příjmač 2.4Ghz a také 3.kanálová volantová rc souprava 2.4GHz. Na rc soupravě se dají nastavit trimy plynu/směru, trimy zatáčení, přehození kanálů (směru a zatáčení) ale také omezení plynu. Což je užitečná funkce pro ty co z nějakého důvodu nechtějí aby model jezdil příliš rychle (malé děti atd)

Dále zde najdete nové voděodolné servo řízení se sloupkovým servosaverem s tahem 6KG, pohonnou dobíjeci baterii Ni-Mh 2000mAh 7.2V včetně síťové nabíječky, 4ks buggy kol, podrobný obrázkový manuál včetně rozkreslení všech náhradních / tuningových dílů

TUNING A MOŽNOSTI ROZŠÍŘENÍ:
Samozřejmostí tohoto modelu je také jeho bohatá rozšiřitelnost a variabilita. Stačí si jen dokoupit pár dílu a můžete si třeba z buggy podvozku vytvořit monster truck, truggy, short course nebo silniční/drift model. Můžete si zakoupit jinší karoserie, kola, motory, regulátory, příjmače a další věci. Zkrátka nepřijdou ani nadšenci do tuningu. K modelu si můžete zakoupit místo originálních plastových dílů také tuningové díly z kvalitního pevného hliníku tak aby se model stal ještě více odolnější a kvalitnější. Všechny tyto věci najdete k zakoupení na našem eshopu.

ZÁVĚREM:
Tento model je připraven ihned k ježdění. Jediné co budete ještě potřebovat dokoupit je 4ks tužkových AA baterií. Z osobní zkušenoti bychom doporučovali zakoupit dobíjecí tužkové baterie (určitě najdou uplatnění také v domácnosti). Časem příjde vhod se podívat také po nějaké výkonější nabíječce která dokáže nabít pohonné baterie během několika desítek minut a také kapacitně vyšší pohonné baterie která prolouží dobu jízdy na jedno nabití. Vše potřebné najdete samozřejmě v naší nabídce.Tímto novým modelem firma HIMOTO opět dokázala, že je schopna postavit kvalitní model Buggy pro široký okruh lidí, navíc ve voděodolném provedení a za velmi přijatelnou cenu. Svoji cenou ve své třídě , kompletní výbavou a především dostupností všech náhradních / tuningových dílů v ČR budete jen těžko hledat vhodného konkurenta. Pevně veříme, že tento model si najde mnoho nových spokojených majitelů.

 

Specifikace modelu:
- originální kvalitní podvozek HIMOTO 1:10 (verze buggy)
- 4x olejové tlumiče s hliníkovými víčky o délce 87mm
- hliníkové výztuha podvozku o tloušce 2mm
- přední a zadní hliníkové držáky tlumičů, deferenciálů a ramen o tloušce 2mm
- voděodolný stejnosměrný regulátor HOBBYWING EZRUN WP10-40 s proudovým zatížením 40A
- voděodolný 3.kanálový příjmač 2.4GHz s funkcí Fail Safe
- voděodolné servo na natáčení kol s tahem 6kg
- stejnosměrný 26T závitový motor RC540
- rychlost v základním provedení cca 30km/hod
- pohon 4x4 přes ocelový hnací kardan
- podpora pohonných baterií Ni-Cd / Ni-Mh s napětím 7.2V-10.8V a Li-Pol s napětím 7.4V-11.1V
- podpora stejnosměrných motorů od 12T (závitů) směrem nahoru
- plně proporciální řízení
- nezávyslé zavěšení kol
- nastavitelná geometri podvozku a řízení
- kuželový diferenciál s kovovými převody vpředu i vzadu
- hnací ústrojí je kompletně oložiskováno a zakrytováno
- možnost rozsáhlého tuningu o díly z hliníku

- délka: 400mm, šířka: 260mm, rozvor: 275mm, výška podvozku: 26mm 
- průměr kol: 86mm, šířka kol: 29mm (předek) 32mm (zadek)
- převodový poměr 1:8.133

Obsah balení:
- 100% sestavený model s veškerou elektronikou, karoserií a 4ks buggy kol
- 3.kanálová volantová rc souprava 2.4GHz s funkcí Fail Safe
- pohonná dobíjecí baterie Ni-Mh 2000mAh 7.2V včetně síťové nabíječky
- brčko anteny, 8ks podložek pro tlumiče
- podrobný český manuál, rozkres všech náhradních a tuningových dílů

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora 21.9.2021 16:40
Zdravím, jak správně spatřovat ovladač s přijímačem? Děkuji
Odpovědět
H Avatar autora 22.9.2021 10:51
Musi byt vse vypnute. Na prijmaci stisknete a podrzite parovaci tlacitko, zapnete auto, zapnete vysilac a za 5s parovaci tlacitko pustite
MV Avatar autora Krátký dosah signálu 6.6.2021 11:51
Dobrý den autíčko má signál tak 3 metry poté přestává jet. Můžete mi prosím poradit co udělat aby mělo delší dosah?není to třeba krátkým kabelem od antény na autě? Jestli je normální že kouká jenom asi 2 cm ze střechy?
Odpovědět
H Avatar autora 6.6.2021 16:42
velikost dratu je v poradku..spise se podivejte zda nemate ten dratek uvolneny a je tam dobry kontakt. Zkuste znovu sparovat ovladac s prijmacem pokud ani to nepomuze tak je to na reklamaci
L Avatar autora Z3 6.4.2020 20:50
Zdravím chcel by som sa spýtať akú by ste mi odporučili batériu a nabijacku na Z3 aby bola väčšia vydrž na jedno nabitie ďakujem za odpoved
Odpovědět
F Avatar autora Pomoc. 24.3.2015 20:47
Dobrý den chci se zeptak když si auto chci koupit střídavý brushless motor jestli si musím koupit i tamten regulátor
Odpovědět
H Avatar autora Re: Pomoc. 25.3.2015 14:12
Ano pokud si kupujete stridavy brushless motor tak si musite koupit take stridavy brushless regulator
F Avatar autora Re: Re: Pomoc. 25.3.2015 19:56
A jeste prosím nevím jak ho mam nabijet a jestli myslíte že je dobrý dyštak si do toho koupit http://www.himoto.cz/zenit-xb/e028-himoto/ ahttp://www.himoto.cz/zenit-xb/hobbywing-brushless-wp-s10--45a--vodeodolny/
H Avatar autora Re: Re: Re: Pomoc. 30.3.2015 22:55
Dobry den regulator se nenabiji..nabiji se pouze pohona baterie co je v modelu. Ta napaji vsechny komponenty v modelu vcetne regulatoru

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: