E-FLITE F-4 PHANTOM II 0.9m SAFE SELECT BNF BASIC

Kód: EFL7950
12 499 Kč –5 % 11 824 Kč 9 772 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Známý americký stíhací letoun F-4 Phantom II od E-flite jako RC model letadla, poháněný dmychadlem. Je nainstalována elektronika i kompletní pohon EDF, zatahovací podvozek a osvětlení LED. Dělené odnímací křídlo, maketové detaily, odnímací podvěsy, konstrukce EPO. Přijímač s funkcí SAFE Select.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Hotové nabarvené díly modelu s kompletně nainstalovanou elektronikou: přijímač Spektrum AR636, 7ks serv MG Spektrum, dmychadlo EDF 80 mm se střídavým motorem 3270-2000 Kv, regulátor 100 A, návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a češtině.

Charakteristika

Známý americký stíhací letoun McDonnell Douglas F-4 Phantom II je zpracován jako RC model letadla od E-flite, poháněný elektro dmychadlem. Nainstalována je elektronika i kompletní pohon, zatahovací podvozek a osvětlení LED. Dělené odnímací křídlo, maketové detaily, odnímací součásti zbraní, konstrukce EPO. Nainstalován je přijímač s funkcí SAFE Select

F-4 Phantom II

Něco z historie

Dvoumístný, dvoumotorový, nadzvukový stíhací letoun dlouhého doletu McDonnell Douglas F-4 Phantom II byl původně navržen jako palubní stíhací letoun pro Námořnictvo Spojených států amerických (US Navy) a byl vyzbrojen pouze řízenými střelami. Osvědčil se však i při útocích na pozemní cíle a jako průzkumný letoun. Do služby u US Navy vstoupil v roce 1960, páteř amerických leteckých sil tvořil v 70. a 80. letech 20. století. Letouny F-4 byly úspěšně a ve velkých počtech vyváženy do celého světa. Stroje používalo nebo stále používá 11 dalších států světa. F-4 je zřejmě nejznámější letadlo vietnamské války, kde byl poprvé bojově nasazen v roce 1964 jak k vybojování vzdušné převahy, tak i k útokům na pozemní cíle a k provádění průzkumu. Svoji poslední službu si letouny F-4 Phantom II odsloužily v amerických silách při provádění leteckého průzkumu ve válce v zálivu v roce 1991.

F-4 Phantom II

Firma E-flite vyrobila funkční RC model F-4 Phantom II, který je kompletně vybaven elektronikou. V balení jsou hotové díly modelu, jako trup, křídla, ocasní plochy, které mají nainstalovanou potřebnou elektroniku a mají hotové autentické zbarvení. Nainstalovány jsou serva s kovovými převody a přijímač Spektrum AR636 s elektronickou stabilizací AS3X a volitelnou funkcí ochrany letové obálky SAFE Select. Model má elektrický zatahovací 3-kolý podvozek s odpružením a řiditelnou příďovou nohou a kryty podvozku, odnímací přídavné nádrže s maketami zbraní. Konstrukce je osvědčená, model je vyroben z velmi pevné a lehké vyztužené hmoty EPO. K pohonu bylo zvoleno 12-lopatkové dmychadlo EDF s vysokootáčkovým střídavým motorem 3270-2000Kv a 100A regulátorem, kompatibilním s 6S LiPol bateriemi. Nainstalována jsou všechna serva. Baterie se vkládá pod rozměrný odnímací kryt s kabinou, ve které je figurka pilota.

F-4 Phantom II
eflite/EFL7950_b01.jpg

Přesné tvary modelu a zbarvení

Zbarvení modelu autenticky odpovídá VF-51, stíhací peruti 51, známé jako "Screaming Eagles". Během vietnamské války byla VF-51 první eskadrou, která sestřelila na strojích F-4 v roce 1968 první MiGy. Model má hotové zbarvení, které odpovídá stroji CVW-15, USS Coral Sea z roku 1972 a posádce LT Kenneth L. Cannon a LT Roy A. Morris.

 

eflite/EFL7950_b02.jpg

Vybavení podvěsnými systémy

Model F-4 Phantom II 80 mm EDF má přesné obrysy a množství maketových detailů, včetně přesně tvarovaných panelů potahu a krytů, kabinou s pilotem, odnímatelnými zbraněmi a nádržemi. V podvěsu model může nést několik sad raket, ty lze podle podřeby snadno sundat.

 

eflite/EFL7950_b03.jpg

Výkonné dmychadlo

12-ti lopatkový rotor 80mm dmychadla v kombinaci s vysokootáčkovým střídavým motorem, regulátorem 100A a volitelnou LiPol baterií 6S 4000-5000mAh, má velmi vysoký tah, proto má model neuvěřitelný rozsah rychlostí s prakticky okamžitou odezvu na plynovou páku. Ale to co každého okamžitě zaujme, je úžasný zvuk vydávaný dmychadlem - téměř jako skutečná turbína.

 

 

 

eflite/EFL7950_b04.jpg

Zatahovací elektrický podvozek

Nebyl by to ani pořádný Jet, pokud by neměl zatahovací podvozek! Model má již nainstalován 3-kolý elektrický zatahovací podvozek s řiditelnou příďovou nohou, který má maketové kryty podvozkových šachet, které se zavírají spolu s podvozkovými nohami. Model má vysokou stabilitu při pojíždění a bezvadnou řiditelnost nejen při startu ale především při přistání. Nohy podvozku jsou kovové a mají odpružení.

 

 

 

 

 

eflite/EFL7950_b05.jpg

Úžasný výkon

F-4 Phantom má úžasný neomezený vertikální výkon a akrobatické schopnosti, které vyniknou i díky velmi elegantnímu designu. Rozpětí rychlostí modelu je obrovské, od minimální na vztlakových klapkách až po maximum při plném plynu. Aby bylo možné těchto přednosti využít, je potřeba použít kvalitní LiPol baterie, které snáší vysokou proudovou zátěž. Baterie nejsou součástí balení.

 

 

eflite/hh_safe_as3x.jpg

Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum AR636A je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select™:

 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.

 

eflite/EFL7950_b06.jpg

Výměna baterie

Přístup k baterii je možný po sundání krytu trupu, jehož součástí je kabina. Kryt držen pákovým pojistným mechanismem, který je velmi spolehlivý a zároveň umožní rychlý přístup do prostoru baterie.

 

 

 

 

Vlastnosti RC modelu letadla F-4 Phantom II

 • Replika legendárního nadzvukového stíhacího bombardovacího letounu
 • Přijímač Spektrum™ AR636 AS3X SAFE Select
 • 12-ti lopatkové 80mm dmychadlo má vynikající účinnost a udělí modelu vysokou rychlost
 • Vysokootáčkový střídavý motor a regulátor 100A je kompatibilní s 6ti článkovou LiPo baterií
 • Serva s kovovými převody
 • Elektrický 3-kolý zatahovací podvozek s odpružením
 • LED navigační a přistávací osvětlení
 • Velký a pohodlný vrchní kryt s kabinou, detaily kokpitu a pilotem
 • Odnímatelné kompozitní vyztužené křídlo
 • Lehká, pevná a trvanlivá konstrukce EPO
 • Dvojdílné křídlo s Hands-Free systémem připojení
 • Unikátní realistické zbarvení amerického letectva
 • Makety zbraní, nádrží, krytů, tvarovaných panelů a dalších
 • Při montáži není potřeba žádné lepidlo
F-4 Phantom II

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu je potřeba doplnit vysílač Spektrum min. 6 kanálový a pohonnou LiPol baterii 6S 4000-5000mAh 30+C konektory EC5™ nebo IC5™ a kompatibilní nabíječ. Potřebné nářadí.

Parametry

Druh stavebnice BNF
Konstrukce EPO
Náročnost pilotáže Pokročilí
Typ Vojenský
Rozpětí 910 mm
Délka 1364 mm
Letová hmotnost 2866 – 3006 g
Nosná plocha 28.6 dm²
Plošné zatížení 105 g/dm²
Elektro pohon Střídavý 3270-2000Kv
Regulátor Střídavý 100A
Dmychadlo EDF 12-lopatkové 80 mm
Serva 7ks Spektrum MG
Přijímač Spektrum AR636 AS3X DSMX
Doporučená baterie LiPol 6S 4000–5000+mAh 50C

 

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: