E-FLITE F-18 HORNET 1.0m BNF BASIC

Kód: EFL3950
14 999 Kč 12 396 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Známý víceúčelový stíhací letoun F-18 Hornet postavil E-flite jako RC model na dálkové ovládání, o rozpětí 800mm. Pohání jej dmychadlo 80mm se střídavým motorem 3270-2000kV, má odpružený zatahovací podvozek, osvětlení a přijímač s letovým asistentem SAFE.

Detailní informace

Detailní popis produktu

EFL3950

Obsah balení

Součástí setu je E-flite® F-18 80mm EDF s nainstalovanými komponenty: střídavý motor BL 3270-2000kV, střídavý regulátor 100A Pro Switch-Mode BEC, serva 13g MG (8x SPMSA450) (1xSPMSA333) (1x SPMSA333R), přijímač Spektrum™ AR636. Manuál, doplňky modelu jako nádrže, podvěsné součásti, montážní příslušenství.

Charakteristika

Známý víceúčelový stíhací letoun F-18 Hornet postavil E-flite jako RC model na dálkové ovládání, o rozpětí 800mm. Pohání jej dmychadlo 80mm se střídavým motorem 3270-2000kV, má odpružený zatahovací podvozek, osvětlení a přijímač s letovým asistentem SAFE.

F-18 Hornet

Proudový vojenský letoun McDonnell Douglas (nyní Boeing) a Northrop, Hornet F / A-18, je používán americkým námořnictvem (U.S. Navy) a námořním sborem (Marine Corps) víceúčelový stíhací letoun. schopný provozu z letadlové lodi. Je navržen jak pro vzdušné souboje, tak i pozemní útoky. Navržen byl v průběhu 70. let 20. století pro potřeby amerického námořnictva a námořní pěchoty. Hlavními nedostatky prvních verzí F/A-18 byl malý dolet. Vývoj zvětšené verze, která měla o 86 cm delší trup a 25% zvýšenou plochu křídel, začal na počátku 90. let 20. století. Byl označen jako F/A-18 Super Hornet (jednomístný) a F/A-18F Super Hornet (dvoumístný). Jeho úkolem je nahradit starší verze F/A-18 a stroje F-14 Tomcat.

F-18 Hornet

Model je konstruován podle dvoumístné varianty F/A-18D, kterou provozovala americká námořní pěchota se schopností vést noční útoky. Kamufláž modelu je provedena podle letounu U.S. Marine Fighter Attack Squadron 242 – the "Bats" – Netopýři, se sídlem v japonském Iwakuni. RC model E-flite® F-18 Hornet 80mm EDF nabízí výjimečný zážitek z létání zvýrazněný množstvím maketových detailů a funkcí, jako zatahovací podvozek, klapky a osvětlení.

F-18 Hornet

Vysoké výkony. snadná příprava k letu

E-flite® F-18 Hornet 80mm EDF má zcela nový design s podrobnými maketovými detaily, funkcemi a výkony, které skýtají bezkonkurenční zážitek z létání. S kvalitní 6S LiPol baterií má 12-lopatkové 80mm dmychadlo V2, se střídavým motorem 100A fantastický tah s prakticky okamžitou odezvou plynu. Tento výkonný pohonný systém rovněž nabízí lepší výkon a delší dobu letu než stejný pohon, použitý ve větších modelech. Model má množství maketových detailů, včetně lisovaných linií potahových panelů, odnímatelných střel a výzbroje, navíc figurku pilota v kabině a další. K dalším funkčním maketovým prvkům můžeme přidat LED navigační světla, plovoucí výškovku, provozní klapky, zatahovací podvozek a sekvenční kryty podvozku. Model je vybaven podvozkem, který se nejvíce podobá skutečnému podvozku F-18. Ten má jednak otočný mechanismus kol o 100° a vlečené zadní ramena, která výborně tlumí rázy při přistání. Model je vyroben z odolného, lehkého a tuhého materiálu EPO, montáž je pomocí několika šroubů, takže model může být připraven k letu dříve, než nabijete baterii!

Klíčové vlastnosti modelu F-18 Hornet

 • Dosud nejvýkonnější proudový model F-18 EDF (Electric Ducted Fan) od E-flite
 • Vzor modelu, letoun Hornet F/A-18 je používán U.S. Navy a Marine Corps
 • Maketové detaily, jako linie potahových panelů, odnímatelné nádrže a výzbroj
 • Funkční LED světla, plovoucí výškovka, klapky, hlavních a příďové kryty podvozku
 • Elektro dmychadlo V2 s 12-listovým 80 mm rotorem pro maximální rychlost a výkony
 • Nainstalovaný výkonný 6S-kompatibilní střídavý motor a 100A regulátor
 • Vhodné pro 6S baterie od 4000 - 7000mAh, pro delší dobu letu
 • 6-kanálový přijímač Spektrum™ AR636 se špičkovou technologií 2.4GHz DSMX®
 • Jednodušší létání s volitelnou ochranou letové obálky SAFE® Select
 • Nepřekonatelná stabilita díky exkluzivní technologii AS3X®
 • 10 nainstalovaných serv MG s táhly s kulovými čepy
 • Elektrický zatahovací podvozek s důsledným odpružením
 • K montáži není zapotřebí lepidlo, stačí upevnit několik šroubů
 • 2-dílné křídlo, magneticky zajištěná špice trupu
 • Pohodlný přístup do trupu odnímací kabinou s detaily kokpitu a figurkou pilota
 • Kamufláž modelu podle VMFA(AW)-242 "Bats" squadron
 • Extrémně odolný, lehký a tuhý materiál EPO
eflite/hh_safe_as3x.jpg

Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum AR636A je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select™:

 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.

 

eflite/EFL3950_b01.jpg

Exkluzivní technologie

Model F-18 Hornet je vybaven exkluzivními technologiemi Spektrum™ AS3X® a SAFE® Select. AS3X pracuje neustále v pozadí a eliminuje vliv větru a turbulence. Díky tomu máte pocit, že letíte s větším letadlem. Volitelná funkce SAFE Select nabízí omezení úhlu náklonu v zatáčce spolu s automatickým vyrovnáváním výšky, které lze zapínat a vypínat přepínačem, což usnadní méně zkušeným pilotům létání! Pokud ale nechcete povolit funkci SAFE Select, jednoduše spárujte přijímač běžným způsobem, po kterém bude aktivní pouze stabilizace AS3X.

 

 

eflite/EFL3950_b02.jpg

Výkonný pohon EDF

12-ti lopatkový ventilátor 80mm, vysokootáčkový střídavý motor a 100A regulátor, spolu s vaší volitelnou LiPol baterií 6S 4000–7000mAh 30+C, poskytují skvělý vertikální výkon a fantastický rozsah rychlostí s prakticky okamžitou odezvou na plynovou páku. Model má navíc fantastický zvuk, který vydává elektro dmychadlo - téměř jako skutečná turbína.

 

 

 

 

eflite/EFL3950_b03.jpg

Zpracování a maketové detaily

F-18 Hornet 80mm EDF se vyznačuje přesnými tvary, zbarvením včetně podvozku, odnímacími nádržemi, odnímacími raketami a zbraňovými systémy, hotovou kabinou s kokpitem, přístrojovou deskou a figurkou pilota.

 

 

 

 

eflite/EFL3950_b04.jpg

Osvětlení a další funkční prvky

Model F-18 má již z výroby instalována funkční poziční LED světla, plně funkční letovou stabilizaci, funkční vztlakové klapky a kormidla s pantovými závěsy a dokonce i plně funkční zatahovací podvozek s kryty podvozkových šachet posouvají váš letový zážitek na vyšší úroveň.

 

 

 

 

eflite/EFL3950_b05.jpg

Zatahovací podvozek

Podvozek modelu F-18 je nejen funkční ale dokonce je zpracován podobně jako skutečný! Příďová noha je otočná, má záchytný hák pro vlečné lano a zadní táhlo, hlavní nohy mají výkyvnou vidlici, která účinně tlumí rázy i nerovnosti dráhy. Při zatažení se nohy pootočí a zasunou, pak se zatáhnou i kryty šachet podvozku.

 

 

 

eflite/EFL3950_b06.jpg

Pevná a tuhá konstrukce

Konstrukce draku letadla z lisovaného materiálu EPO, umožňuje skvělé a přesné ztvárnění detailů a tvarů povrchu modelu. Drak modelu je přitom velmi lehký a pevný. Výsledkem je vynikající vzhled, který se maximálně přibližuje svému velkému vzoru.

 

 

 

 

eflite/EFL3950_b07.jpg

Snadná montáž

Ačkoli je model F-18 Hornet je dost skladný a lze jej přepravit v téměř každém vozidle v jednom kuse, je vybaven odnímacími křídly které se připevní šrouby a magneticky jištěnou špicí trupu, kterou lze snadno odejmout pro pohodlnější přepravu v kufru vašeho auta.

 

 

 

 

eflite/EFL3950_b08.jpg

Unikátní zbarvení

Výrobce vzdává zbarvením modelu hold americké námořní pěchotě VMFA (AW) -242 eskadry „Bats“, se kterým má vynikající vzhled, který se maximálně přibližuje svému velkému vzoru.

 

 

 

 

F-18 Hornet

Doporučujeme koupit

Pro dokončení potřebujete vysílač Spektrum 6-7+ kan. Spektrum™ DSMX®/DSM2®, pohonnou LiPol baterii 6S 22,2V 4000–7000mAh 30+C s konektorem EC5™ nebo IC5™ a kompatibilní nabíječ.

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: