E-FLITE P-39 AIRCOBRA 1.2m SAFE SELECT BNF BASIC

Kód: EFL9150
8 199 Kč –5 % 7 756 Kč 6 410 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

RC model amerického stíhacího letounu ze druhé světové války P-39 Airacobra o rozpětí 1,2m v kamufláži “Wahl Eye II”, kterou pilotoval Lt. Eugene Wahl. Model je z EPO s hotovým zbarvením, nainstalovanou elektronikou a pohonem, zatahovacím podvozkem a přijímačem Spektrum AR636A.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Hotové díly modelu P-39 Airacobra s nainstalovanými komponenty: 7x servo 9g, střídavý motor BL15 850KV, regulátor 40A, 6-kanálový přijímač Spektrum™ AR636 2,4GHz, elektrický zatahovací podvozek s koly a nohami, 3-listá vrtule s kuželem, návod k použití v angličtině, němčině, španělštině, italštině a češtině.

Charakteristika

RC model amerického stíhacího letounu ze Druhé světové války P-39 Airacobra o rozpětí 1,2m v kamufláži “Wahl Eye II”, kterou pilotoval Lt. Eugene Wahl. Model je z EPO s hotovým zbarvením, nainstalovanou elektronikou a pohonem, zatahovacím podvozkem a přijímačem Spektrum™ AR636.

P-39 Airacobra
eflite/P-39N_Airacobra_1943.jpg

Informace o předloze

Bell P-39 Airacobra byl americký stíhací letoun WW2, sloužil v letectvu USA a Velké Británie a velká část vyrobených strojů byla v rámci výpomoci odeslána do Sovětského svazu. P-39 Airacobra byl americkými piloty nejméně oblíbeným stíhacím letounem druhé světové války. Důvodem byla netradiční koncepce, kdy motor byl umístěn za kabinou pilota blízko těžiště stroje, přičemž malé momenty zlepšovaly obratnost letounu. Vrtule byla poháněna spojovací hřídelí od motoru, která procházela pod pilotem. Přední část byla využita pro umístění mohutné palubní výzbroje. Dalším nezvyklým prvkem bylo použití podvozku s příďovou nohou. Verze P-39Q byla určena do SSSR. První letouny v březnu 1943 byly osazeny pohonnými jednotkami V-1710-85. Výzbroj tvořil kanón ráže 37 mm a celkem čtyři kulomety ráže 12,7 mm, které byly po dvou v přídi a v pouzdrech pod křídlem. Létali s nimi sovětská esa jako Pokryškin, Bobrov, Glinka a další. Z celkového počtu 9 558 strojů jich Sovětský svaz odebral 4 578.

P-39 Airacobra

Model E-flite® P-39 Airacobra 1,2 m je polomaketou s vysokou úrovní detailů, včetně rytí panelů, maket výfuků, odnímatelné nádrže, třílisté vrtule a dalších. Má nainstalován tří-kolý elektrický zatahovací podvozek s řiditelnou příďovou nohou, odpruženými nohami a maketovými koly s kryty. Pro zvýšení realismu letu a zlepšení letových vlastností při startu a přistání, má model funkční vztlakové klapky.

Pohon modelu obstarává střídavý motor BL15 850Kv a střídavý regulátor 40A kompatibilní s LiPol 3-4S. Lehká, ale odolná konstrukce z EPO je zhotovena ve formách, model má proto přesné tvary s četnými detaily. Nainstalovány jsou i 9g serva kormidel SA330. Křídlo je jednodílné a poutá se šrouby k trupu, konektory s inovativním systémem hands-free připojení zkracují dobu potřebnou k sestavení. Přestože lze křídlo demontovat, model má kompaktní velikost a vejde se do kufru auta i bez nutnosti demontáže.

eflite/hh_safe_as3x.jpg

Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum AR636A je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

 

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select™:

 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.
eflite/EFL9150_b01.jpg

Elektrický zatahovací podvozek

Velkou výhodou je použití elektrického 3-bodového zatahovacího podvozku, který má řízenou příďovou nohu. V letu model působí věrohodně realisticky a díky čistým liniím má i vyšší výkony. Při pojíždění budete řídit směr a při startu a přistání budete překvapeni snadností řízení. Na trávě se model nebude překlápět na vrtuli a provoz je díky tomu mnohem bezpečnější než s ostruhovým podvozkem.

 

 

 

 

eflite/EFL9150_b02.jpg

Kabina s pilotem

K důležitým prvkům autenticity modelu letadla je nejen kvalitní zpracování povrchu a zbarvení, ale i kabina s pilotem. V kabině je přístrojová deska a realisticky nabarvená fugurka pilota.

 

 

 

eflite/EFL9150_b03.jpg

Funkční klapky

Model Airacobra má nainstalované vztlakové klapky, které účinně sníží rychlost letu při vzletu a přistání. Rovněž můžete provádět efektní nízké průlety na minimální rychlosti.

 

 

 

 

 

eflite/EFL9150_b04.jpg

Kompatibilní pohon 3S-4S

Pohonná jednotka je kompletně nainstalována ve výrobním závodě a je vybavena výkonným střídavým motorem, robustním regulátorem a třílistou vrtulí. Baterii lze použít LiPol 3S 2200–3000mAh, pro realistické létání, nebo můžete nainstalovat 4S LiPol baterii pro vyšší rychlost a vertikální výkon a to bez nutnosti jakýchkoli úprav.

 

 

 

 

 

eflite/EFL9150_b05.jpg

Snadná a rychlá montáž

Pokud budete model přepravovat s demontovaným křídlem, práci při sestavení vám usnadní hands-free systém připojení konektorů serv. Při montáži křídla se pouze křídlo nasadí na trup a připevní šrouby. Konektory serv samy zapadnou do daných pozic aniž by bylo potřeba konektory křidélek, podvozku a klapek pracně samostatně zapojovat.

 

 

 

 

Vlastnosti modelu RC modelu letadla E-flite P-39 Airacobra

 • Koncepce podvozku s přední příďovou nohou zjednodušuje přistání a pojíždění po travnatých plochách - model se nepřeklápí na vrtuli.
 • Detailní replika jedinečného stíhacího letounu z Druhé světové války
 • Výkonný střídavý motor kompatibilní s LiPol 3S - 4S
 • Funkční vztlakové klapky a elektrický zatahovací podvozek
 • 6-kanálové řízení se 7 nainstalovanými servy Spektrum
 • 6-kanálový přijímač Spektrum™ 2,4 GHz s technologií DSMX®
 • Bezkonkurenční stabilita a přesnost technologie AS3X®
 • Snadné létání s volitelnou ochranou letové obálky SAFE® Select
 • Řada detailů, rytí panelů, výfuky, odnímatelné nádrže a další
 • Kamufláž „Wahl Eye II“ se kterou létal Lt. Eugene Wahl
 • Velký magnety jištěný kryt trupu pro pohodlný přístup
 • Jednodílné křídlo se systémem hands-free připojení serv
 • Lehká, ale odolná konstrukce EPO
 • Rychlá a snadná konečná montáž
P-39 Airacobra

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu je potřeba doplnit 6+ kanálovou RC soupravu Spektrum (Spektrum DXe a vyšší), pohonnou LiPo baterii tří nebo čtyř článkový akumulátor 2200 – 3000 mAh s konektorem EC3 nebo IC3 a vhodný nabíječ.

Doporučené akumulátory

 • Pro běžné létání LiPo 11.1 V 2200 mAh
 • Pro akrobacii (vyšší výkon motoru) LiPo 14.8 V 2200 mAh

Parametry

Druh stavebnice BNF
Konstrukce EPO
Náročnost pilotáže Pokročilí
Typ Warbird
Rozpětí 1219 mm
Délka 1065 mm
Letová hmotnost 1660–1900g
Elektro pohon Střídavý BL15 850 Kv
Regulátor Střídavý 40A
Serva 7 ks Spektrum SA330 9g

 

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: