E-FLITE COMMANDER mPD 1.4m SAFE SELECT BNF BASIC

Kód: EFL14850
8 499 Kč –5 % 8 040 Kč 6 645 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Sportovní RC model letadla Commander mPd 1.4m, z dílny Mirco Pecorari od Aircraft Design Studio. Elegantní vzhled, skvělé detaily povrchu, kabina s pilotem. Střídavý motor a regulátor Spektrum Avian 45A, přijímač Spektrum AR631 SAFE Select, serva MG.

Detailní informace

Detailní popis produktu

EFL14850

Obsah balení

Balení obsahuje hotové díly RC modelu letadla E-flite Commander mPd 1.4m, s nainstalovanými komponenty: Spektrum motor střídavý BL15 800ot/V, střídavý regulátor Avian 45A Smart Lite Brushless 3S-4S, IC3, Spektrum přijímač AR631 6CH AS3X/SAFE, Spektrum servo A332 9g MG. Návod v češtině.

Charakteristika

Elegantní sportovní RC model letadla Commander mPd 1.4m, z dílny Mirco Pecorari od Aircraft Design Studio. Elegantní vzhled modelu zvýrazňují skvělé detaily povrchu a hotová kabina s pilotem. Model pohání střídavý motor Spektrum 3720-800Kv 14P a regulátor Spektrum Avian™ 45A, přijímač Spektrum AR631 AS3X & SAFE. Vztlakové klapky, serva s kovovými převody. Vynikající letové vlastnosti.

 
 

Konstruktéři David Payne a Mirco Pecorari vytvořili zábavný sportovní letoun s neotřelým vzhledem a vynikajícími letovými vlastnostmi. Výsledkem je model Commander mPd, který spojuje moderní design s nejmodernějšími poznatky aerodynamiky. Model nyní nově přináší výhody technologie Smart – díky čemuž je létání bezpečnější a zábavnější než dřív! Nový systém střídavého pohonu obsahuje 45A regulátor Spektrum™ Avian™ Smart Lite a speciálně vyladěný střídavý motor Spektrum 3720-800Kv 14P, který nabízí vysoký výkon a tah s 3S LiPol baterií nebo ještě vyšší rychlost a neomezený vertikální výkon s 4S LiPol baterií. Odezva ovládání se silnějšími a přesnějšími servy s kovovým převodem je okamžitá a vy budete mít během řízení, díky elektronické stabilizaci AS3X, skvělý pocit.

Pokud chcete využít maximální výkon motoru, doporučuje výrobce použít pro pohon s 3S LiPol baterií vrtuli 13 x 8E, např. APC vrtule 13x8E elektro (RE-LP13080E)

Commander mPd

Verze BNF® Basic obsahuje přijímač AR631, který poskytuje telemetrická data Spektrum SMART v reálném čase, spolu s technologiemi AS3X® a SAFE® Select. S těmito a dalšími výhodami je Commander mPd 1,4 m perfektním prvním dolnoplošníkem nebo každodenním sportovním modelem pro každého pilota!

Conscendo Evolution

 

Commander mPd je vyroben z lehké a pevné hmoty Elapor, díly jsou kompletně hotovy a připraveny k sestavení. Nainstalována je kompletní elektronika s pohonem. Hlavní podvozek je poután dvěma šrouby, výškovka je půlená, nasouvá se na uhlíkovou trubičku a pojistí ji 2 šrouby. Křídlo je rovněž půlené, nasouvá se na spojku a pojištěno je čtyřmi šrouby M4. Výhodou je použití Hands-Free Servo Connection System, což jsou konektory v trupu a v křídle, které se do sebe zasunou při nasunutí křídla. Nemusí se tedy protahovat žádné kabely a sestavení je velmi rychlé.

Commander mPd

Vlastnosti modelu Commander mPd 1.4m

 • Vizionářský design Mirco Pecorari a David Payne (MPD)
 • Přijímač Spektrum AR631 s telemetrií a technologií SAFE® Select a AS3X®
 • Speciálně vyladěný motor je kompatibilní s 3S a 4S LiPol bateriemi
 • Doporučeny jsou populární LiPol baterie 3S a 4S 2200–3200 mAh pro vynikající výkon
 • Regulátor Spektrum™ Avian™ Smart Lite s telemetrií - napětí, proud, otáčky a další data
 • Létání je snazší s volitelnou ochranou letové obálky SAFE® Select
 • Bezkonkurenční stabilita a pocit bezpečí s exkluzivní technologií AS3X®
 • 6 přesných serv s kovovými převody a vyšším kroutícím momentem
 • Široká letová obálka od pomalého letu po akrobacii
 • Nainstalovány jsou klapky pro kratší vzlet a přistání
 • Inovativní spojení Hands-Free Servo system
 • Pouze 8 šroubů pro kompletní montáž včetně výškovky
 • Elegantní zbarvení od Aircraft Design Studio
 • Pevný hliníkový podvozek s aerodynamickými kryty kol
eflite/EFL14850_b01.jpg

Technologie SMART

E-flite Commander mPd je vybaven exkluzivním regulátorem Spektrum™ Avian™ Smart Lite, který může poskytovat řadu telemetrických dat souvisejících s energetickým systémem v reálném čase, včetně otáček motoru, proudu, napětí baterie a dalších – se Smart i bez Smart. baterie – prostřednictvím kompatibilních přijímačů (včetně AR631) a vysílačů, vybavených Spektrum AirWare™ (včetně DX6e a DX8e, DX6 G2/3 a 8 G2, DX9, NX6, 8 a 10, iX12, iX20 a dalších) reálně během letu.

 

 

 

 

eflite/EFL14850_b02.jpg

Široká letová obálka

Nízké plošné zatížení křídla a nainstalované vztlakové klapky poskytují modelu širokou letovou obálku. Model proto dokáže létat bezpečně jak vysokou rychlostí při použití 4S LiPol baterie, tak i pomalu při použití vztlakových klapek. Zkušení piloti mohou provádět s lehkou grácií klasické prvky vysoké pilotáže, zatímco ti méně zkušení zvládnou let díky prvkům elektronické ochrany letové obálky SAFE.

 

 

 

 

eflite/EFL14850_b03.jpg

Ještě výkonnější!

Nainstalovaná pohonná jednotka sestává ze střídavého výkonného motoru Spektrum a regulátoru Avian 45A Smart Lite. Ten lze napájet jak 3-článkovou LiPol baterií, tak bez nutnosti jakýchkoli změn nastavení regulátoru, 4-článkovou LiPol baterií. Regulátor načte aktuální baterii a vy můžete pouze létat a využívat výkon, který potřebujete.

 

 

 

 

 

eflite/EFL14850_b04.jpg

Lehký a pevný

Commander mPd je vyroben z lehké a pevné hmoty Elapor, jehož díly jsou vyztuženy kompozitními materiály pro vysokou tuhost a odolnost. Model má hotovou povrchovou úpravu a je připraven k finálnímu sestavení. Nainstalována je kompletní elektronika s pohonem. Výhodou je použití Hands-Free Servo Connection System.

 

 

 

 

 

eflite/EFL14850_b05.jpg

Kryt trupu

Na vrchní části trupu je odnímací kryt pro přístup k elektronice a baterii. Křidélka i vztlakové klapky mají samostatná serva, použita je vrtule 12x6E s kuželem 59 mm.

 

 

 

 

 

 

eflite/EFL14850_b06.jpg

Hotová kabina

Model Commander mPd má na hezké detaily, jako kabinu s přístrojovou deskou a pilotem, prolisy žeber na křídle a výškovce, znázornění paneláže, palivový kryt, výfuk motoru, kapotáž podvozku atd. Vše podtrhuje účelně elegantní zbarvení.

 

 

 

 

 

eflite/EFL14850_b07.jpg

Prostor pro baterie

Po sundání krytu trupu máte k dispozici rozměrný a pohodlný prostor pro instalaci vaší pohonné baterie. Ta se na místo upevní pomocí pásků suchého zipu, konektor na regulátoru je typu IC3.

 

 

 

 

 

 

eflite/EFL14850_b08.jpg

Pevný kapotovaný podvozek

K bezpečnému přistání slouží robustní pevný hliníkový podvozek s aerodynamickými kryty kol. Kapotáž podvozku elegantně ladí s liniemi modelu a barevně zapadá do konceptu designu letounu.

 

 

 

 

 

eflite/hh_safe_as3x.jpg

Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

 

Výhody funkce SAFE Select™:

 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu je doporučeno doplnit si min 6 kanálový vysílač Spektrum, pohonnou LiPol baterii 2200mAh - 3200mAh 3S - 4S 30+C s konektorem IC3/EC3 a vhodný nabíječ LiPol.. V případě zájmu rádi pomůžeme s výběrem.

 

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení