HIMOTO MONSTER EMXT-1 "Jeep" 4WD RTR 1:10

Kód: HMHI2101-01
Novinka
Značka: Himoto
4 990 Kč –10 % 4 490 Kč 3 711 Kč bez DPH
Skladem

Exkluzivní verze Monster Trucku o délce 400mm v měřítku 1:10 se stejnosměrným pohonem 4x4 a rychlostí až 35km/hod. Model obsahuje 40A voděodolný regulátor HOBBYWING QUICRUN WP-1040, 19T závitový stejnosměrný motor RC550, voděodolné servo s tahem 6kg, voděodolný 3.kanálový příjmač 2.4GHz, volantovou 3.kanálovou rc soupravu MT-305 2.4GHz, 8x olejové tlumiče, hliníkovou výztuhu podvozku, 4x monster truck kola. K modelu je dodávána pohonná baterie Ni-Mh 2000mAh 7.2V včetně síťové nabíječky. Náhradní a tuningové díly jsou dostupné v celé ČR a SK.

Detailní informace

Detailní popis produktu

button_nahradni-dily-zde (1)

Nová vylepšená verze oblíbeného modelu HIMOTO EMXT-1. Co vše nové obsahuje?
- nový stejnosměrný motor RC550 19T závitů
- nový 3.kanálový voděodolný příjmač MT-305 2.4GHz
- nový ovladač MT-305 2.4GHz
- čené lakované disky kol
- nové monster truck penumatiky
- nová karoserie Jeepu

 

CHARAKTERISTIKA:
HIMOTO MONSTER EMXT-1 je další z řady monster truck modelů od známé firmy HIMOTO v měřítku 1:10. Tyto modely si získaly jak ve světě tak i u nás mnoho štastných majitelů. Hlavním důvodem proč tomu tak je, je především bezkonkurenční poměr mezi cenou / kvalitou / výkonem a především velkou dostupností náhradních / tuningových dílů ze strany různých Českých a Slovenských prodejců. Tento model je svoji konstrukcí a zpracováním vhodný jak pro začínající tak i pro zkušené modeláře rc modelů aut. S tímto modelem můžete jezdit defakto všude: v hale, na parkovišti, na dráze, v lese, v trávě, skateparku ale také v těžkém terénu. Tento model je prostě ideální na vaše vyřádění a ve více lidech poskytuje opravdovou zábavu v podobě společných závodů. Pokud na modelu něco zlomíte/zničíte tak nezoufejte. K těmto modelům totiž nabízíme veškeré náhradní díly včetně tuningových dílů z kvalitního hliníku. Není totiž nic horšího než si koupit nějaký jiný dražší konkurenční model bez jakékoliv dostupnosti náhradních dílů. Firma HIMOTO je totiž jako jedna z mála firem která podporuje své výrobky na mnoho let zpět. Takže se nestane to co se často stává u jiných výrobců, že s nástupem nového modelu se na ty starší modely jaksi zapomíná s výrobou a podporou náhradních dílů. Pokud si přejete svého miláčka vytuningovat pevnýma hliníkovýma dílama (aby se stal model ještě kvalitnější a odolnější) tak není žádný problém. Na tento model dodáváme opravdu mnoho tuningových dílů z hliníku. Dost už ale teorie a pojďme si tento zajímavý model představit trochu blíže.

PODVOZEK:
Model je postavený na známém, osvědčeném a velmi rozšířeném podvozku HIMOTO 1:10 ve verzi Monster Truck. Základem celého podvozku jsou pevné kvalitní plastové šasi plněné skelnými vlákny na které jsou uchyceny jednotlivé díly. O celkovou pevnost a stabilitu se stará podlouhlá hliníkova deska o tloušce 2mm která spojuje přední+zadní diferenciál a tvoří tak výztuhu celého podvozku. Najdeme zde přední a zadní plastové držáky tlumičů tzv. "domečky" které mají za úkol držet pevné podvozek s ostatníma dílama. Protože se předpokládá, že budete s modelem provádět také skoky tak model obsahuje celkem 8ks olejových tlumičů s hliníkovými víčky o celkové délce 100mm. Na těchto tlumičích se dá nastavovat libovolná tuhost odpružení (měkké / tvrdé) a to díky 8ks přiložených plastových podložek. Před nárazy je model vpředu a vzadu chráněn velkým přužinovým nárazníkem pro lepší tlumení nárazů. Hlavní převody jsou chráněny před vnikání drobných kamínků kompletním zakrytováním převodů. Přední i zadní náprava jsou vybaveny diferenciály s planetovým převodem. Náboje kol i diferenciály jsou plně oložiskovány kvalitnímy ložisky. Horní ramena i spojovačky řízení jsou vybaveny svorníky s šestihranem a pravo/levým závitem pro snadné nastavení / seřízení geometrie podvozku. Přední a zadní náprava je plně nastavitelná.

ELEKTRONIKA:
Srdcem celého modelu je nový voděodolný stejnosměrný regulátor HOBBYWING WP-1040 s proudovým zatížením 40A (max až 180A) opatřen hliníkovým chladičem. Regulátor zvládá plynulou regulaci plynu s funkcí: plyn, brzda, zpátečka. Tento regulátor podporuje pohonné baterie Ni-Cd / Ni-Mh s napětím 4.8V - 10.8V ale také nové Li-Pol baterie s napětím 7.4V - 11.1V. Podporuje všechny stejnosměrné motory od 12T závitů směrem nahoru. Regulátor má několik stupňů ochrany: nízkému napětí, přehřátí a při ztrátě signálu. Je továrně osazen standartnim konektorem Tamiya.

O pohon model se stará výkonný 19T závitový stejnosměrný motor RC550 s pasivním a aktivním chladičem který dokáže točit až 20000 ot/min díky kterému dokáže model uhánět rychlostí až 35km/hod. Rychlost se dá pak zvyšovat nebo snižovat zakoupením motorových pastorků s větším počtem zubů a nebo použití pohonné baterie s větším napětím (maximálně s napětím 11.1V) Výkon je od motoru přenášen přes ocelový kardan na všechna čtyři kola, takže je zajišten stálý pohon 4x4.
Model má plně plynulé proporciální řízení. To znamená, že čím více stisknete páčku na plynu tím rychleji model pojede a čím více otočíte volantovým ovladačem tím více model zatočí) Novinkou u tohoto modelu je nový 3.kanálový voděodolný příjmač MT-305 2.4Ghz a také 3.kanálová volantová rc soupravaMT-305 2.4GHz. Na rc soupravě se dají nastavit trimy plynu/směru, trimy zatáčení, přehození kanálů (směru a zatáčení) ale také omezení plynu. Což je užitečná funkce pro ty co z nějakého důvodu nechtějí aby model jezdil příliš rychle (malé děti atd). Dále zde najdete nové voděodolné servo řízení se sloupkovým servosaverem s tahem 6kg.

MOŽNOSTI TUNINGU A ROZŠÍŘENÍ:
Samozřejmostí tohoto modelu je také jeho bohatá rozšiřitelnost a variabilita. Stačí si jen dokoupit pár dílu a můžete si třeba z monster truck  podvozku vytvořit  buggy, truggy, short course nebo silniční/drift model. Můžete si zakoupit jinší karoserie, kola, motory, regulátory, příjmače a další věci. Zkrátka nepřijdou ani nadšenci do tuningu. K modelu si můžete zakoupit místo originálních plastových dílů také tuningové díly z kvalitního pevného hliníku tak aby se model stal ještě více odolnější a kvalitnější. Všechny tyto věci najdete k zakoupení na našem eshopu. 
Model je plně připraven o rozšíření na tzv. střídavý brushless pohon. Jedna se o speciální střídavý brushless regulátor a střídavý brushless motor díky kterému můžete zvýšit výkon modelu téměř dvojnásobně. Při výběru vhodného motoru a regulátoru rádi poradíme.

Tento model je připraven ihned k ježdění. Jediné co budete ještě potřebovat dokoupit je 4ks tužkových AA baterií. Z osobní zkušenoti bychom doporučovali zakoupit dobíjecí tužkové baterie (určitě najdou uplatnění také v domácnosti). Časem příjde vhod se podívat také po nějaké výkonější nabíječce která dokáže nabít pohonné baterie během několika desítek minut a také kapacitně vyšší pohonné baterie která prolouží dobu jízdy na jedno nabití. Vše potřebné najdete samozřejmě v naší nabídce.

ZÁVĚREM:
Tímto novým modelem firma HIMOTO opět dokázala, že je schopna postavit kvalitní model Monster Trucku pro široký okruh lidí, navíc ve voděodolném provedení a za velmi přijatelnou cenu. Svoji cenou ve své třídě , kompletní výbavou a především dostupností všech náhradních / tuningových dílů v ČR budete jen těžko hledat vhodného konkurenta. Pevně veříme, že tento model si najde mnoho nových spokojených majitelů.


Technické informace:
- originální podvozek HIMOTO 1:10 (verze Monster Truck)
- 8x olejové tlumiče s hliníkovými víčky o délce 100mm
- hliníkové výztuha podvozku o tloušce 2mm
- voděodolný regulátor HOBBYWING QUICRUN WP-1040 s proudovým zatížením 40A (max 180A)
- voděodolný 3.kanálový příjmač MT-305 2.4GHz s funkcí Fail Safe
- voděodolné servo na natáčení kol s tahem 6kg
- 19T závitový stejnosměrný motor RC550 (20 000 ot/min)
- rychlost až 40km/hod
- pohon 4x4 přes ocelový hnací kardan
- podpora pohonných baterií Ni-Cd / Ni-Mh s napětím 4.8V-10.8V a Li-Pol s napětím 7.4V-11.1V
- podpora stejnosměrných motorů od 12T směrem nahoru.
- plně proporciální řízení
- nezávyslé zavěšení kol
- nastavitelná geometri podvozku a řízení
- kuželový diferenciál s kovovými převody vpředu i vzadu
- hnací ústrojí je kompletně oložiskováno a zakrytováno
- možnost rozsáhlého tuningu o díly z hliníku
- délka: 400mm, šířka: 300mm, rozvor: 275mm, výška podvozku: 32mm 
- průměr kol: 118mm, šířka kol: 55mm
- převodový poměr 1:10.3

Obsah balení:
- 100% sestavený model s veškerou elektronikou, karoserií a 4ks monster truck kol
- 3.kanálová volantová rc souprava MT-305 2.4GHz s funkcí Fail Safe
- pohonná dobíjecí baterie Ni-Mh 2000mAh 7.4V včetně síťové nabíječky
- brčko anteny, 8ks podložek pro tlumiče
- podrobný český manuál, rozkres všech náhradních a tuningových dílů

Na videu najdete uplně ten stejný model jen ma jinší barvu kol a jinší design karoserie.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: