ECX MONSTER BRUTUS 2WD RTR 1:10

Kód: ECX03055
5 599 Kč –5 % 5 297 Kč 4 378 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

RC model auta ECX Brutus je opravdový monster truck s licencovanou karoserií a drsným vzhledem rozzuřeného psa. Měřítko 1:10, náhon na zadní kola, samozřejmostí je voděodolná elektronika. Nová volantová RC souprava Spektrum STX2 2.4 GHz.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta ECX Brutus v měřítku 1:10, volantovou RC soupravu Spektrum STX2 2.4 GHz, 4 AA baterie do vysílače a podrobný návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a češtině. Pro zprovoznění potřebujete doplnit pohonný akumulátor do modelu a vhodný nabíječ.

Charakteristika

RC model auta ECX Brutus 1:10 je opravdový monster truck do nejtěžšího terénu s licencovanou karoserií a drsným vzhledem vzteklého psa utrženého ze řetězu. Je vhodný zejména pro děti, které s ním ochrání dvorek nebo zahrádku před ostatními záškodníky. Díky velké světlé výšce je model vhodný i do trávy či nerovný povrch.

electrix/ECX03055_b8.jpg

Promyšlená konstrukce modelu

Model je postaven na osvědčeném šasi ECX. Šasi je vyrobeno z nylonu, který je pro zvýšení pevnosti a houževnatosti vyztužen vlákny. Zadní náhon vyžaduje pouze minimální údržbu, neboť převodovka a diferenciál jsou uzavřeny v jednom celku. Podvozek poskytuje dostatek rychlosti, ježdění s modelem je zábavné. Model je vybaven olejovými tlumiči, díky kterým kola skvěle kopírují terén a fantasticky tlumí dopady při skocích.

 

 

 

electrix/ECX03055_logo.jpg

Licencovaná karosérie

RC model auta ECX Brutus je osazen oficiálně licencovanou karosérií, kterou můžete vidět na skutečných autech.

dynamite/DYNS1222.jpg

Výkonný stejnosměrný motor řady 550

RC model auta je poháněn výkonným stejnosměrným motorem řady 550, který udělí modelu rychlost až 40 km/h. Motor je upevněn v zadní části, převodovka je umístěna pod krytem. Výměnou pastorku na motoru lze ovlivnit maximální rychlost modelu. Pro zvýšení životnosti komponent je omezen maximální moment, který motor působí na komponenty, pomocí nastavitelné třecí spojky.

 

 

 

 

dynamite/DYNS2210.jpg

Elektronický regulátor Dynamite Tazer 60A

Model je vybaven proporcionálním regulátorem Dynamite Tazer 60, který ovládá výkon motoru. Regulátor je ve vodě odolném provedení - elektronika je kompletně zalita ve speciální hmotě. Na regulátoru lze zkratovacími propojkami nastavit typ akumulátoru (LiPo, NiMH) a vybrat některý z 3 jízdních režimů:

 1. Sport: funkce vpřed, brzdy a zpátečky.
 2. Race: funkce vpřed, brzdy. Zpátečka není k dispozici.
 3. Crawler: funkce vpřed a zpět. V neutrálu je motor zabrzděn.

 

spektrum/SPMSTX200_a06.jpg

Volantová RC souprava Spektrum STX2

Dvoukanálový volantový vysílač Spektrum STX200 pracuje v pásmu 2.4 GHz. Na vysílači lze nastavit reverzy, neutrál a omezit výchylky. Dále obsahuje možnost omezení max. rychlosti v krocích 50%, 75% a 100%. Vysílač se napájí 4 AA bateriemi, lze použít alkalické nebo nabíjecí NiMH články.

 • Díky nastavitelným reverzů, neutrálu a koncových bodů výchylek můžete vysílač použít i do jiných modelů. Náhradní přijímač SRX200 se prodává zvlášť.
 • Vysílač obsahuje možnost omezit výkon motoru na 50%, 75% nebo 100%. Volba 50% je ideální pro děti nebo začínající uživatele.

 

 

Klíčové vlastnosti RC modelu auta ECX Brutus

 • Licencovaná karoserie se vzteklým psem.
 • Díky vysoké světlé výšce je model vhodný do trávy nebo do terénu.
 • Elektronický regulátor se 3 jízdními režimy a podporou LiPo či NiMH akumulátorů.
 • Silný stejnosměrný motor Dynamite řady 550 udělí modelu rychlost přes 40 km/h
 • Olejové tlumiče. Úpravou viskozity oleje lze ovlivnit tlumení.
 • Součástí volantový vysílač Spektrum STX2 s možností nastavení tréninkového režimu (vhodné pro děti)
 • Servo řízení se servo saverem.
 • Kompletní osazení kuličkovými ložisky
 • Vše je kompletně sestaveno, stačí doplnit Vaši pohonnou baterii
RC model auta ECX Brutus 1:10

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění potřebujete pouze pohonný akumulátor s konektorem EC3 nebo IC3 a adekvátní nabíječ. Prostor pro baterie: 131 x 47 x 24mm.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky a silikonový olej do tlumičů a sadu imbus šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta Traxxas/ECX/Vaterra.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice! Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Corally Tire Fix 

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje Corally

Parametry

Typ Monster truck
Měřítko 1:10
Délka 444,5 mm
Šířka 317,5 mm
Rozvor 298,4 mm
Světlá výška podvozku 38 mm
Hmotnost 2250 mm
Náhon 2WD
Motor Stejnosměrný
RC souprava Spektrum STX2 2,4 GHz
Servo řízení Spektrum SPMS603 WP
Prostor pro baterii 131 x 47 x 24mm

 

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: