LOSI LMT MONSTER TRUCK "Son Uva Digger" 4WD RTR 1:8

Kód: LOS04021T2
16 999 Kč –7 % 15 775 Kč 13 037 Kč bez DPH
Položka není dostupná

Pro fanoušky velkých amerických monstrů je připraven RC model auta Losi LMT Monster Truck v měřítku 1:8, s náhonem na všechna kola 4WD, s licencovanými karosériemi Grave Digger nebo Son Uva Digger. Auto je vybaveno pohonem Spektrum Firma, vysílač Spektrum DX3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

3>LOS04021T1

Obsah balení

V balení je hotový kompletně sestavený RC model auta Losi LMT Monster Truck 4WD 1:8 s nainstalovaným střídavým regulátorem Firma™ 130A Smart, motorem Firma 3660-3150 ot/min/V přijímačem SR315, servem S614S. Vysílač Spektrum DX3. Hotová nabarvená karosérie v barvách Grave Digger nebo Son Uva Digger. Návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a češtině.

Charakteristika

Pro fanoušky velkých amerických monstrů je připraven RC model auta Losi LMT Monster Truck v měřítku 1:8, s náhonem na všechna kola 4WD. S licencovanými karosériemi Grave Digger nebo Son Uva Digger se nebudete bát žádných překážek. Auto je vybaveno pohonem Spektrum Firma, vysílač Spektrum DX3.

 

Auta Monster Truck Show mají ve Spojených státech dlouhou tradici a vypracovala se z upravených sériových aut s velkými koly až ke speciálům, které mají naprosto originální trubkovou konstrukci, plynové tlumiče, obří motor s výkonem až dvou tisíc koňských sil, speciální převodovku, laminátovou karosérii a obří kola se speciálními pneumatikami. Tyto stroje mají hmotnost až 5 tun, výšku 4m, umí rychle akcelerovat a skáčou do výšky 7m a vzdálenosti až 40 metrů! V roce 1984 byla založena soutěž Battle of the Monster Truck a roku 1987 už vznikla první oficiální soutěž Monster Jam, s jasnými pravidly a programem akce. Dnes se v sérii Monster Jam pohybuje asi 300 závodních strojů.

LMT Monster Truck

Mezi legendami soutěží Monster Jam jsou i speciály Grave Digger a Son Uva Digger. Tyto legendární auta nabízí jako RC modely firma Losi v měřítku 1:8. Mají od základu novou konstrukci, rám tvoří svislé bočnice z pevnostního hliníku 6061-T6, mezi kterými je umístěna elektronika s pohonem a baterií. Přední a zadní tuhá náprava jsou zavěšeny na čtyřech bodech a odpruženy olejovými tlumiči s extra dlouhým zdvihem. Auto má centrální diferenciál, teleskopické drážkované hřídele a kardanové klouby. V pevných nápravách jsou klasické kuželové diferenciály, které lze v případě potřeby vyměnit za volitelné pevné. Karosérie je výklopná a proto máte kdykoli snadný přístup k šasí, elektronice a baterii. Přední světla svítí, mají integrované LED osvětlení, které je tónováno k barvě karosérie.

LMT Monster Truck

Pohon zajišťuje střídavý motor Spektrum™ Firma™ 3150Kv 4P s regulátorem Spektrum Smart Firma 130A. Baterie je doporučena 2-3S LiPol s konektorem IC5/EC5. Elektronika regulátoru Spektrum Firma je zalita ve speciální zalévací hmotně, která brání vstupu vlhkosti či nečistot do elektroniky. Regulátor se zapíná a nastavuje tlačítky, které jsou pod pryžovým krytem. Použitý motor má čtyřpólové provedení pro hladký chod a vysoký moment, hřídel o průměru 5 mm je uložena v kuličkových ložiscích. Řízení zajišťuje RC souprava s vysílačem Spektrum DX3 a přijímačem Spektrum SR315. Při použití baterie SMART, indikuje vysílač pomocí LED diod napětí pohonné baterie.

LMT Monster Truck

Vlastnosti RC modelu auta LMT Monster Truck 1:8 RTR

 • Monster Truck 1:8 s pevnými nápravami
 • Oficiální licence MT Monster Jam
 • Šasí tvoří dvě svislé hliníkové desky
 • Střídavý motor a regulátor Spektrum Firma
 • Kompozitní odklápěcí klec s karosérií
 • Technologie Spektrum SMART
 • Vícedílné pevné nápravy
 • Olejové tlumiče s extra dlouhým zdvihem
 • Středový diferenciál kuželovými ozubenými koly
 • Diferenciály v měřítku 1:8
 • Klasické diferenciály v nápravách lze vyměnit za pevný převod
 • Maketové pneumatiky Monster Truck
 • Nastavitelný servo saver, servo 15kg.cm Spektrum S614S
 • Maketové detaily podle skutečného auta
 • Maketové disky kol
 • 2 pozice pro nastavení opěry Wheelie Bar
 • Přednastavené pozice motoru podle typu pastorku
 • Baterie zajištěna gumovým elastomerovým páskem
LMT Monster truck

Můžete se cítit, jako byste seděli za volantem skutečného Monster Trucku Monster Jam. Výkon auta Losi v kombinaci s realistickým zpracováním modelu vytváří dokonalou iluzi jízdy s Monster Truckem. Toto je SKUTEČNÝ Monster Truck!

losi/LOS04021_b02.jpg

Licence Monster Jam MT

Karosérie Grave Digger a Son-Uva Digger jsou oficiálně licencovány společnostmi Monster Jam a Feld Motorsports.

 

 

 

 

 

losi/LOS04021_b03.jpg

Hliníkové bočnice podvozku

Rám podvozku tvoří dvě svislé bočnice z pevnostního hliníku 6061-T6, které jsou spojeny vnitřní konstrukcí a tvoří tuhou kostru, ke které jsou připevněny další součásti podvozku. Podvozek se svislými deskami má nejen extrémní pevnost a odolnost, ale také umožňuje více konfigurací zavěšení.

 

 

 

 

losi/LOS04021_b04.jpg

Montážní otvory rozteče motoru

Motorové lože je připraveno pro montáž motoru s různými velikostmi pastorků. Otvory v motorovém loži nastaví přesnou rozteč při použití s pastorky 12-16 zubů.

 

 

 

 

losi/LOS04021_b05.jpg

Odklápěcí karosérie

Karosérie je připevněna ke kompozitovému rámu, který se pro snadný přístup k elektronice a baterrii odklápí směrem dozadu. V zavřené poloze se připevní drátěnými pojistkami.

 

 

 

 

 

 

 

losi/LOS04021_b06.jpg

Wheelie Bar se dvěma pozicemi nastavení

Při akceleraci se auto vzpíná na zadní kola, proto je za zadními koly lišta s opěrným válečkem, který je uložen ve dvou kuličkových ložiscích. Lištu je možné přednastavit ve dvou pozicích.

 

 

 

 

losi/LOS04021_b07.jpg

Vícedílný výlisek zadní nápravy

Konstrukce vícedílné nápravy má nejenom praktickou funkci při servisu diferenciálu ale má i maketový vzhled jako skutečný monster. K nápravě jsou připevněna táhla podvozku, tlumiče a náhon diferenciálu.

 

 

 

losi/LOS04021_b09.jpg

Centrální diferenciál s tlumením rázů

Olejem plněný středový diferenciál umožňuje použít vysoký výkon pohonu s přidanou ochranou tlumícího prvku Cush Drive. Cush Drive tvoří pryžový elastomer, který absorbuje nárazy mezi motorem a koly, a minimalizuje rázy hnacího ústrojí.

 

 

 

losi/LOS04021_b08.jpg

Tlumiče s dlouhým zdvihem

Protože při jízdě dochází ke značnému překroucení náprav, musí tlumiče reagovat v každé pozici, proto mají extra dlouhý zdvih. Plněny jsou olejem a mají gumové dorazy pro případ dosednutí do krajní polohy.

 

 

 

 

 

losi/LOS04021_b10.jpg

Volitelný pevný převod

V řadě případů nemusí použití klasických diferenciálů vyhovovat, stálého záběru například při jízdě na sypkém povrchu dosáhnete eliminací protáčení nápravových diferenciálů. Toho lze dosáhnout výměnou za pevný diferenciál.

 

 

 

 

 

losi/LOS04021_b11.jpg

Ladění diferenciálů

Diferenciály plněné silikonovým olejem umožňují více možností ladění pro optimální výkon na různých površích. Základní hustoty olejů jsou 100k vpředu a vzadu, a 500k ve středu. Středový diferenciál vám umožňuje naladit rozdělení výkonu dopředu a dozadu pro optimální výkon pro konkrétní podmínky.

 

 

 

 

 

losi/LOS04021_b12.jpg

Kola Short Course s vyměnitelným středovým nábojem

Kola ve stylu Short Course se šestihranem 17mm snižují rotační hmotnost pneumatiky. K dispozici je volitelný středový náboj 12mm, takže můžete tyto kola provozovat na více autech.

 

 

 

 

losi/LOS04021_b13.jpg

Volitelné 12mm hliníkové šestihrany

Pro LMT je k dispozici volitelný 12mm hliníkový šestihranný unášeč, proto můžete použít náhradní díly a pneumatiky od populárních značek.

 

 

 

 

losi/LOS04021_b14.jpg

Maketové pneumatiky Monster Truck

Podle skutečných nákladních pneumatik Monster Jam byly vytvořeny i pneumatiky pro tento model. Požity jsou klasické pneumatiky se šípovým dezénem, které mají výborný záběr a na sypké nebo hliněné trati se výborně osvědčily.

 

 

 

 

 

 

losi/LOS04021_b15.jpg

Nastavitelný servo saver

Nastavitelný servo saver serva umožňuje nastavit tuhost páky řízení a upravit buď tuhost pro maximální řízení nebo nastavit měkčí řízení, které ve velké míře absorbuje rázy a zajistí maximální ochranu serva.

 

 

 

losi/LOS04021_b16.jpg

Maketové detaily

Makety výfuků, rám karosérie nebo osvětlení, doplňuje model o prvky, které dotváří iluzi skutečného vozu. Karosérie se dodává ve zbarvení závodních vozů Grave Digger nebo Son Uva Digger.

 

 

 

 

losi/LOS04021_b17.jpg

Kokpit jezdce

Uprostřed karosérie, stejně jako u velkého monsteru, je umístěn v rámové konstrukci kokpit s figurkou jezdce.

 

 

 

 

 

 

 

losi/LOS04021_b18.jpg

Upevnění baterie elastickým pruhem

LMT je vybaven systémem upevnění baterie pomocí gumového univerzálního elastického pásku, který pevně udrží baterii na místě, je pružný a proto nepoškodí baterii.

 

 

 

 

 

spektrum/SPM2340_a02.gif

Smart indikace stavu pohonné baterie

Na vrchním panelu vysílače DX3 je umístěn SMART BATTERY LEVEL se čtyřmi LED diodami. Jde o užitečný indikátor stavu napětí baterie Smart. Pokud použijete baterii SMART, můžete rychle zjistit stav své SMART baterie pouhým pohledem na panel vysílače. Jakmile se napětí baterie sníží, začnou postupně zhasínat LED diody a po dosažení spodní hranice napětí se rozbliká poslední LED a zazní alarm.

 

 

 

losi/SPMXSM1000.jpg

Střídavý motor Spektrum Firma 3660-3150kv

 • Napájení 2-3 články LiPol
 • Hliníkový plášť s černým eloxováním a vygravírovaným logem Spektrum
 • Konstrukce 4-pólového rotoru s 8-magnety
 • Hřídel o průměru 5 mm z legované oceli je uložena v kuličkových ložiscích
 • Motor je z výroby osazen 4 mm zlacenými konekotory konektory pro spolehlivé připojení
 • Drážka na konci hřídele motoru umožňuje bezpečnou montáž pastorku
 • Hmotnost motoru je 247g, výkon 1300W

 

 

losi/FIRMA_130A.jpg

Střídavý regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 130A SMART 2S-4S

Řízení modelu zajišťuje moderní regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 130A SMART s 32-bitovým mikrokontrolérem ARM Cortex M4, který je schopen snímat kompletní telemetrii a přenášet ji do přijímače pomocí integrovaného vodiče v novém konektoru IC5. Data jsou přenášena přes protokol SRXL2. Informace o typu, teplotě a napětí článků baterie regulátor načítá přímo ze Smart baterie. V reálném čase je k dispozici proud, teplotu, celkové napětí baterie, napětí jednotlivých článků baterie, teplota baterie, zbývající kapacita a otáčky motoru.

Elektronika je kompletně zalita ve speciální zalévací hmotně, která brání vstupu vlhkosti* či nečistot do elektroniky. Regulátor se zapíná a nastavuje tlačítky, které jsou pod pryžovým krytem.

 

 • Regulátor obsahuje rychlý a výkonný 32bitový procesor ARM M4
 • Regulátor je voděodolný*
 • Nadproudová ochrana, tepelná ochrana, failsafe
 • Automatické odpojení LiPol při nízkém napětí
 • Robustní plastové pouzdro, hliníkový chladič s ventilátorem pro vysokou účinnost
 • Nastavitelný vysoce výkonný BEC
 • Vysoce odolné konektory IC5™, kompatibilní s konektory EC5™
spektrum/SR315.jpg

Spektrum SR315 DSMR Sport

SR315 DSMR Sport nové generace v mikro provedení má hmotnost pouhých 6g. Možnost výběru SmartSafe™ nebo "Gas" Failsafe, párování tlačítkem. Technologie DSMR zajišťuje plný dosah a rychlou odezvu přijímače.

 • Design krabičky s oblými rohy a nízkou hmotností
 • Díky párovacímu tlačítku nepotřebujete párovací konektor
 • SmartSafe™ Failsafe a "Gas Mode" k dispozici při párování
 • Bezpečný protokol modulace DSMR a vysoká rámcová rychlost 5.5ms
 • Kompatibilní se SMART telemetrií, (kompatibilní vysílač DMSR s aplikací SPEKTRUM dashboard)

 

 

 

spektrum/SPM2340.jpg

RC vysílač Spektrum DX3 2.4GHz DSMR

Nový RC vysílač Spektrum DX3 má 3 kanály a je kompatibilní se stabilizačním systémem Spektrum AVC a telemetrií Spektrum Smart. Vynikající dosah, super rychlá odezva a vysoká odolnost proti rušení díky exkluzivní technologii Spektrum DSMR. Rychlé nastavení potřebných parametrů.

 • Díky technologii Smart vysílač indikuje stav nabití pohonných akumulátorů v modelu
 • Podpora stabilizačního systému Spektrum AVC
 • Možnost nastavení reverzu, velikosti výchylek a funkce 3. kanálu
 • Trim kanálu plynu a řízení
 • Díky omezovači plynu můžete dětem omezit maximální rychlost modelu
 • Ergonomický, lehký
 • Volant s pěnovou obručí pro pohodlné držení

 

 

 

LMT Monster Truck

 

 

 

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu je pouze potřeba dokoupit 4x AA baterie do vysílače, pohonnou baterii lipol s napětím 7.4V nebo 11.1V
Pohonnou baterii doporučujeme Li-pol s napětím 7.4V s konektorem EC5/IC5 (nabídka baterií ZDE)
nebo pro největšý výkon baterii Li-Pol s napětím 11.1V s konektorem EC5/IC5 (nabídka baterií ZDE)

Pro nabíjení pohonných baterií budete potřebovat také nabíječku.
V případě zájmu rádi pomůžeme s výběrem vhodné nabíječky a baterie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: