TRAXXAS TRX-4 "Chevrolet K10 1979" TQi 4WD RTR 1:10

Kód: TRA92056-4-RED
Předobjednávka
Značka: Traxxas
16 199 Kč –5 % 15 324 Kč 12 664 Kč bez DPH
Skladem u výrobce

Expediční RC model auta TRX-4 Chevrolet K10 1979 s vyšší světlou výškou, většími 2.2" koly, delším rozvorem a úžasnou bez-sponkovou karoserií. Spousta chromovaných prvků, portálové nápravy, dálkově řízená převodovka a uzávěrky diferenciálů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta TRX-4 s karoserií Chevrolet K10 Cheyenne 1979 a nainstalovanými komponenty: stejnosměrný regulátor XL5 HV, stejnosměrný motor Titan 550 21T 14V, servo 2075X high-torque MG, 3x servo 2065A, přijímač TQi 5 kan. TSM, telemetrie. Vysílač TQi 4 kan. BlueTooth Ready. Sada nářadí (imbus 1.5, 2.0, 2.5 mm, křížový klíč), podrobný návod k použití CZ.

Charakteristika

Překonejte nástrahy terénu stylově s RC modelem auta Traxxas TRX-4 vybaveným detailní licencovanou karoserií Chevrolet K10 Cheyenne z roku 1979. Osvědčené šasi TRX-4 je nově továrně vybaveno sadou vyššího zdvihu, která přidává navíc 2.5 cm světlé výšky. Díky tomu mohly být na model osazena větší maketová kola 2.2". V kombinaci s novým delším rozvorem 336 mm, je Chevrolet K10 1979 mnohem stabilnější a překoná náročnější terénní překážky.

Model s šasi TRX-4 je vybaven špičkou technikou s portálovými nápravami, dálkově řízenými uzávěrkami diferenciálů a dálkově řízenou dvou-stupňovou převodovkou. Přepínat lze mezi jednotlivými jízdními režimy a k dispozici je rovněž funkce tempomatu. Model lze například dále vybavit funkčním navijákem, multifunkčním osvětlením a další širokou paletou dílů z příslušenství (prodává se samostatně). Právě špičková kvalita, široká paleta tunignových dílů a možnost postupného vylepšování dělá z modelu TRX-4 nejlepší expediční model na světe.  

Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý

Šasi TRX-4

Šasi TRX-4 je postaveno z dvou ocelových profilů, které zabezpečují dostatečnou tuhost podvozku. Díky osvědčenému umístění motoru v přední části je zabezpečen dostatečné zatížení předních kol. Akumulátor je umístěn v ose šasi, takže je model přesně vyvážen a při jízdě se nenaklání. Šasi je promyšleno do nejmenších detailů, včetně vedení kabelů a montážních otvorů pro volitelné příslušenství.

Nápravy s nápravovou převodovkou

Šasi TRX-4 používá portálové nápravy s nápravovou převodovkou. Nápravová převodovka zvyšuje světlou výšku, snižuje namáhání diferenciálů, převodovky, kardanových hřídelí a dále se snižuje torzní síla - model se méně naklápí.

Zatáčení předních kol je možné o úhel 45°, řízení je zajištěno servem Traxxas 2075X s kovovými převody. Díky novému šasi dosáhl model skvělého nájezdového úhlu.

Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý
Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý

Dvoustupňová převodovka

Model je vybaven dvoustupňovou převodovkou. Změna převodového stupně se ovládá červeným kolébkovým přepínačem na vysílači. Toto řešení dělá z podvozku TRX-4 velmi všestranný model, který dokáže jezdit pomalu i rychle - jak zrovna potřebujete.

Uzamykatelné diferenciály

Uzávěrky diferenciálů jsou nezávisle řízeny 2 servy. Síla ze serv je přenášena pomocí bovdenů do diferenciálů. Uzávěrky se řídí tří-polohovým přepínačem na vysílači a poskytují následující kombinace:

 • Oba diferenciály jsou otevřeny
 • Uzavřen je pouze přední diferenciál
 • Uzavřeny jsou oba diferenciály
Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý
Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý

Olejové tlumiče GTS

Čtyři olejem plněné tlumiče GTS jsou díky vyšší světlé výšce delší a poskytují ještě hladší tlumení a perfektní jízdní vlastnosti. Hliníková těla tlumičů jsou opatřena maticí, pro nastavení předpětí pružin. Maximální těsnost tlumiče kolem pístnice zajišťují speciální těsnící X-kroužky.

Autentická kola

Velké pneumatiky Canyon Trail z extra měkké směsi S1 jsou nalepeny na replice originálních chromovaných kol 2.2" s osmi otvory a krytkou středového náboje. Unašeč kol má 12 mm.

Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý
Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý

Servo řízení

Řízení modelu zajišťuje digitální servo Traxxas 2075X high-torque, s momentem 9 kg.cm. Servo je vybaveno dvěma kuličkovými ložisky na hřídeli tisícihranu a kovovými převody pro maximální odolnost. Voděodolná* konstrukce.

Serva převodovky a diferenciálů

Model je vybaven celkem třemi voděodolnými* mikro servy 2065 s momentem 2.5 kg.cm. Dvě serva nezávisle ovládají uzávěrky předního a zadního diferenciálu. Třetí servo pak zajišťuje řazení dvoustupňové převodovky.

Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý
Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý

Motor Titan 21T

Model pohání stejnosměrný motor Titan 21T 550. Motor poskytuje hladký chod již od nízkých otáček. Pro lepší chlazení je v motoru integrována vrtulka vhánějící vzduch k rotoru.

Stejnosměrný regulátor

Srdcem modelu Traxxas je stejnosměrný elektronický regulátor XL-5 HV. Regulátor je určen pro napájení 2-článkovým, nebo 3-článkovým LiPo akumulátorem. Model lze rovněž napájet i 6-7-článkovými NiMH akumulátory. Jednoduchá volba jízdních režimů a dalšího nastavení, pomocí tlačítka EZ-SET. Indikace stavu regulátoru LED diodou. LVD ochrana proti podvybití LiPo akumulátoru. Tepelná ochrana. Vodě-odolná* konstrukce.

Regulátor Traxxas XL-5 HV podporuje 5 jízdních režimů:

 1. Sport: Jízda vpřed, brzda a zpátečka
 2. Race: Jízda vpřed a brzda. Zpátečka není k dispozici
 3. Training: Jízda vpřed omezena na 50% výkon, brzda 100% a zpátečka omezena na 50%. tento režim je vhodný pro děti
 4. Trail: Jízda vpřed, brzda, zpátečka. Ovládání v blízkosti neutrálu je velmi jemné
 5. Crawl: Jízda vpřed, brzda v neutrálu a rovnou zpátečka.
Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý
Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý

Čtyř-kanálová RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth

Čtyř-kanálový vysílač je kromě přesného a spolehlivého řízení, vybavena také slotem pro umístění Bluetooth modulu TRA6511  (prodává se samostatně). Bluetooth modul umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která Vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu. Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou, která je samozřejmostí od Traxxasu.

Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. 

Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý
Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý

Telemetrie - náklon modelu

Pomocí bezdrátového Bluetooth modulu  TRA6511 (prodává se samostatně) a aplikace Traxxas link app, je možné sledovat náklon modelu na vašem telefonu. Pro zobrazení další telemetrie (napětí baterie, otáčky, teplota) je nutná montáž telemetrických čidel.

Přijímač Traxxas TQi

RC přijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3-osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

5-ti kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí / teplota).

Dále lze k 4-pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie TRA6550X , do kterého můžete zapojit až další 6 čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý

Vlastnosti RC modelu auta Traxxas Chevrolet K10 1979

 • Model je kompletně sestaven a připraven k jízdě
 • Licencovaná detailně provedená bez-sponková karosérie
 • Vyšší světlá výška, díky továrně instalované sadě Long Arm Lift kit
 • Větší autentická kola 2.2"
 • Delší rozvor - 336 mm
 • Dálkově řízené uzávěrky diferenciálů
 • Dálkově řízená dvoustupňová převodovka
 • Portálové nápravy s převodovkou
 • Výkonný stejnosměrný motor Traxxas Titan 21T
 • Stejnosměrný elektronický regulátor Traxxas XL-5 HV s speciálními režimy
 • Zatáčení předních kol o 45° na obě strany
 • Optimalizovaná geometrie omezující bump-steer efektu (změně sbíhavosti kol v závislost na světlé výšce)
 • Pneumatiky pro vynikající přilnavost k povrchu
 • Dlouhá doba jízdy - s LiPo akumulátorem 11.1 V 5000 mA až 2 hodiny

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo

Model lze provozovat na 2 nebo 3 článkový LiPo akumulátor. Pro běžné ježdění plně dostačuje 2 článkový LiPo akumulátor (7.4 V). Pro provoz s vyšším rozsahem rychlostí lze použít 3 článkový LiPo akumulátor.

 • Pro běžné ježdění 2S LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 5000 mAh (TRA2842X)
 • Pro běžné ježdění a maximální dobu jízdy 2S LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 7600 mAh (TRA2869X) 
 • Pro náročné uživatele a vysoký rozsah rychlostí 3S LiPo akumulátor Traxxas 11.1 V 4000 mAh (TRA2849X) 

Doporučené akumulátory NiMH

NiMH akumulátory nejsou náročné na přesné zacházení a jsou tudíž vhodné pokud RC model auta provozují děti (NiMH akumulátor se nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však mají nižší kapacitu a vyšší hmotnost, takže doba jízdy bude o něco kratší.

 • Pro běžné ježdění akumulátor NiMH 8.4 V 3000 mAh (TRA2923X)
 • Pro maximální dobu jízdy akumulátor NiMH 8.4 V 5000 mAh (TRA2960X)

Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. 

Uiverzální nabíječe pro akumulátory až 3S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem (TRA2970G)
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy (TRA2972G)

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 4S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 75W s jedním výstupem (TRA2981G)
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 100W s jedním výstupem a možností BlueTooth připojení k telefonu (TRA2971G
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 2x100W se 2 výstupy a možností BlueTooth připojení k telefonu (TRA2973G)
Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý

Bezdrátové spojení s telefonem

Doplněním Bluetooth modulu TRA6511 do vysílače, získáte funkci bezdrátového spojení RC modelu s aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do telefonu. Pro upevnění telefonu na vysílač doporučujeme držák telefonu TRA6532 

Přehledná grafická aplikace umožňuje jednoduché nastavení modelu. V aplikace lze rovněž zobrazit telemetrii, kterou model poskytuje. 

Osvětlení - konstantní

Pro dech beroucí vzhled při večerních cestách za dobrodružství, doporučujeme model osadit originální Traxxas LED osvětlení kompletní sada pro TRX-4 Chevrolet 1979 (TRA8038) . Osvětlení nejen výborně vypadá, ale také perfektně nasvítí cestu. Všechna LED světla tohoto osvětlení trvale svítí. Sadu je možné později upgradovat na Pro Scale.

Pro Scale osvětlení - multifunkční

Instalací osvětlení Pro Scale získáte všechny realistické funkce jako na skutečném autě (funkční brzdová a zpátečková světla, funkční směrovky a výstražná světla, nastavitelná intenzita světlometů). Možnost dálkového ovládání osvětlení pomocí telefonu přes Bluetooth modul. Instalace osvětlení na model Bronco vyžaduje modul Pro Scale (TRA6591) , instalační sadu (TRA8082) a sadu osvětlení (TRA8039) 

Oba typy osvětlení lze ještě dále doplnit o světelnou střešní rampu (TRA9262X)  a osvětlení blatníků (TRA8026X)

Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý
Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý

Naviják

Naviják je nedílnou součástí každého expedičního modelu, který Vás vytáhne z každého terénu. Originální naviják Traxxas (TRA8855)  je přesně, v měřítku navržen pro modely TRX. Naviják je řízen dálkovým ovladačem a vyvine tažnou sílu až 4.5 kg. Pro instalaci navijáku je nutné doplnit tuningový nárazník - (více v popisu u položky).

Přepravní taška

Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně v přepravní tašce Robitronic R14015. Taška je neprodyšná a má elastický okraj, který lze přizpůsobit modelu. Díky popruh se suchým zipem se model snadno přenáší. Syntetický materiál lze v případě potřeby snadno očistit vodou nebo mýdlovou pěnou.

Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý
Traxxas TRX-4 Chevrolet K10 1979 TQi 1:10 RTR černý

Pásy Traxx do každého terénu

Nový Traxxas pásový podvozek Traxx TRA8880 , dodá Vašemu TRX-4 neobyčejný, dramatický vzhled a projedete sním jakýmkoliv terénem. Snadná instalace této tuningové sady pásů, přináší prakticky nezastavitelný upgrade síly a trakce.

Doporučené tuningová serva, nutné při použití volitelných doplňků (zvýšení hmotnosti modelu)

Model TRX-4 jako jeden z nejvíce uživatelsky upravovaných modelů, často vlivem doplňků nabírá i 1-2 kg na hmotnosti. Při navýšení hmotnosti modelu je nutné modifikovat komponenty a použít silnější servo. Při použití silnějšího serva je nutné vzít v úvahu jeho proudový odběr vzhledem k zatížitelnosti BEC na regulátoru. U silných serv s vysokým proudovým odběrem je nutné instalovat externí zdroj BEC, jinak dojde k poškození regulátoru.

Doporučená tuningová serva:

 • Traxxas servo 2270 16.9 kg.cm MG voděodolné (není nutné instalovat externí BEC)  TRA2270 
 • Traxxas servo 2250 24 kg.cm MG voděodolné TRA2250 (nutno instalovat externí BEC  TRA2262 )
 • Traxxas servo 2255 29 kg.cm BL MG voděodolné, se střídavým motorem TRA2255  (nutno instalovat externí BEC  TRA2262 )

Parametry

Typ Expediční
Vysílač Traxxas TQi
Měřítko 1:10
Délka 563 mm
Šířka 270 mm
Tlumiče Traxxas GTS Shocks (Long Arm Lift Kit)
Rozvor 336 mm
Světlá výška podvozku 99 mm
Hmotnost 3.35 kg
Náhon 4WD
Regulátor XL-5 HV
Motor Titan 21T
Doba jízdy 60 - 120 minut na LiPo akumulátor Traxxas 7,4 V 5000 mAh
Rychlost 15 km/h
Šasí Kovové
Prostor pro baterie 158 x 47 x 23/26mm
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Traxxas je předním konstruktérem a výrobcem vysoce výkonných RC modelů, především RC aut. Traxxas působí na trhu více než 30 let. Po celou dobu působení na trhu je předním inovátorem v oblasti RC modelů. Inovace, technické zpracování, použité materiály, designování produktů, zákaznická podpora. To jsou hlavní důvody, proč rc modely aut Traxxas vládnou oblasti RC modelů. Traxxas je fenomén a RC auta Traxxas jsou jedny z nejprodávanějších na trhu. Skvělá dostupnost náhradních dílů Traxxas je už jen třešničkou na dortu.