AXIAL WRAITH SPAWN ROCK RACER 4WD RTR 1:10

Kód: AXID9045
11 399 Kč –7 %
AXIAL WRAITH SPAWN ROCK RACER 4WD RTR 1:10
11 399 Kč –7 % 10 578 Kč 8 742 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

RC model auta Axial Wraith Spawn 1:10 je určen pro ježdění v extra těžkém terénu. Kokpit modelu je detailně proveden, vybaven sedadly a kola s pneumatikami 2.2" Ripsaw. Stačí doplnit pohonný akumulátor a můžete vyrazit do terénu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

AXID9045

Obsah balení

Balení obsahuje RC model auta Axial Wraith Spawn 1:10 4WD RTR, s nainstalovaným stejnosměrným motorem 540 20T, regulátorem AE-5 s konektorem Deans, servem řízení TSX45. RC souprava Tactic TTX300 2.4 GHz. Hotová nabarvená karoserie. Sada příslušenství. Návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině a češtině.

Charakteristika

Axial Wraith Spawn

RC model Axial Wraith Spawn 1:10 4WD RTR pro závody v extra těžkém terénu je vybaven pohonem i elektronikou, motor 540 20T, regulátor AE-5, 3-kanálový vysílač TTX300 2.4GHz, přijímač TR325 2.4GHz. Kokpit je vybaven sedadly, kola s pneumatikami 2.2" Ripsaw. Pro co největší průchodnost terénem byly z auta odstraněny všechny nadbytečné součásti aby bylo dosaženo co největší světlé výšky. Uzamčené diferenciály, vysoce výkyvné nápravy, výkonný pohon a kvalitní kola umožnují vysokou průchodnost náročným terénem. Rychlost modelu až cca 10 km/h.

Axial Wraith Spawn
Axial Wraith Spawn
Axial Wraith Spawn
axial/AXID9045_b_01.jpg

AXIAL WRAITH ™ ROCK RACER

Wraith ™ Spawn je připraven k akci v náročném terénu, plném kamenů a překážek. Je navržen tak, aby se lehce vypořádal s nástrahami v podobě kamenů a pak vyrazil na šotolinu. Je připraven pro jakýkoliv terén.

 

 

 

 

axial/AXID9045_b_02.jpg

Kostra karosérie

Maximální odolnost, maketový vzhled skutečné buggy a kokpit se sedačkami dělá vzhled auta velmi reálným. Kostra karosérie je sestavena a hotová. Kompozitní plasty s vysokou pevností jsou odolné proti nárazům a chrání Wraith™ před poškozením.

 

 

 

 

axial/AXID9045_b_03.jpg

Realistický kokpit s posádkou

Realistické provedení kokpitu s figurkami řidiče a spolujezdce, funkční klec karoserie, propracovaný interiér, to vše dodává modelu autentický vzhled.

 

 

 

 

axial/AXID9045_b_04.jpg

Realistická a funkční kola

Pneumatiky Ripsaw™ jsou namontovány a přilepeny k diskům Raceline Renegade. Pneumatika Axial 2.2 Ripsaw™ působí velmi realisticky a má nejen agresivní vzhled ale i vysokou užitnou funkci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

axial/AXID9045_b_04.jpg

Disky METHOD IFD™ BEADLOCK

Licencované Disky METHOD IFD™ BEADLOCK mají zpevňující kroužky Beadlock. Disky 2.2" jsou 3-dílné, mají nové kolíky 2x11 mm pro větší pevnost, nastavitelné odvzdušňovací otvory pro jemné ladění tlumení pneumatik a snadnou demontáž pomocí šesti šroubů..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

axial/AXID9045_b_06.jpg

4-bodové zavěšení náprav

Přední a zadní hnací hřídele WB8 HD jsou vybaveny novou konstrukcí s většími kolíky (2x11 mm) a hřídelí M4 (2mm imbus). Tuhá přední a zadní náprava je vysoce výkyvná díky 4 bodovému uložení na hliníkových eloxovaných tyčích s kulovými čepy a díky tlumičům s velkým zdvihem. Nápravy mají velkou volnost kývání a proto auto projede i zdánlivě nesjízdným terénem.

 

 

 

 

axial/AXID9018_b01.jpg

Převodovka pro Wraith

Převodovka je navržena tak, aby zvládala vysoký výstupní výkon pohonu a náročné provozní podmínky. Aby byla zabezpečena převodovka proti vniknutí nečistot do prostoru pastorku a čelního ozubeného kola, je použit účinný ochranný kryt. Zvýší se tak životnost ozubení.

 

 

 

axial/AXID9045_b_08.jpg

Nastavitelná třecí spojka

Pro bezpečný přenos vysokého točivého momentu od motoru je vřazena třecí spojka, která umožní krátkým prokluzem měkčí záběr na kola.

 

 

 

 

axial/AXID9045_b_11.jpg

Tlumiče s vysokým zdvihem

Aby auto projela i velkými nerovnosmi v terénu, je vybaveno olejovými tlumiči, které spolehlivě tlumí otřesy a dokáží snadno reagovat i na překřížení náprav.

 

 

 

 

 

axial/AXID9045_b_09.jpg

Uzamčené diferenciály

Uzamčený diferenciál zajistí nejvyššíší trakci kol ve všech terénech a podmínkách a vyžaduje menší údržbu než diferenciály naplněné olejem nebo silikonem. Snadno se případný servis zajistí odstraněním čtyř šroubů, které umožňují přístup k převodu.

 

 

 

axial/TACM0245.jpg

Servo řízení

Řízení předních kol zajišťuje výkonné a spolehlivé servo Tactic STX45. Servo standardní velikosti je vybaveno dvěma kuličkovými ložisky a kovovými převody. Moment 10,3 kg.cm, rychlost 0,21 s/60° při 4,8V.

 

 

 

 

axial/AXID9018_b13.jpg

Motor 20T

Pohon RC modelu zajišťuje stejnosměrný motor Axial 540 20T. Kartáčkový motor poskytuje rovnováhu mezi rychlostí a sílou.

 

 

 

 

axial/axial-esc-ae-5.jpg

Elektronický regulátor AE-5

Voděodolný* elektronický stejnosměrný regulátor Axial AE-5 je kompatibilní se 2 až 3 článkovými LiPo nebo 6 až 9 článkovými MiMH akumulátory. Snadné nastavení pomocí zkratovacího konektoru (jumper).

 • Typ akumulátoru: 2S - 3S LiPo / 6-9 čl. NiMH
 • Brzda v neutrálu (Drag Brake): Na regulátoru lze nastavit sílu brzdy na 50 % nebo 100%.
 • Voděodolné* provedení
 • Pasivní chladič pro odvod tepla
 • Tepelná ochrana

 

 

axial/ttx300.jpg

Tříkanálová RC souprava Tactic TTX300 s přijímačem TR325

RC model auta je řízen novou RC soupravou Tactic TTX300. Vysílač pracuje v pásmu 2.4 GHz, má 3 kanály, původní výklopná anténa byla nahrazena integrovanou anténou. Vysílač je vybaven indikací stavu baterií, reversy serv, dvojími výchylkami kanálu řízení, trimy a dále možnostmi programování vybraných parametrů:

RC přijímač Tactic TR325 má 3 kanály, integrovanou anténou. Snadné párování pomocí tlačítka na přijímači, indikace stavu pomocí LED diody.

Programovatelné parametry vysílače

 • Nastavitelné koncové body kanálů řízení, plynu a 3. kanálu
 • Nastavitelné reverzy kanálů řízení, plynu a 3. kanálu
 • Režim 3. kanálu - lze vybrat mezi 2-polohovým, 3-polohovým, 4-polohovým a lineárním (servo se pohybuje plynule). 3. kanál se ovládá tlačítky na boku rukojeti. U polohových režimů lze nastavit pozice výchylek. Třetí kanál můžete využít na nejrůznější doplňkové funkce, např.ovládání osvětlení, zvukových modulů a pod.

Klíčové vlastnosti Axial Wraith Rock Racer

 • Podvozek tvoří trubková konstrukce s kompozitní deskou
 • CV hnací hřídele
 • 3-kanálový vysílač Tactic TTX300 2.4GHz s reverzy
 • Servo řízení s kovovým převodem a voděodolný* box přijímače
 • Stejnosměrný 540 motor 20T
 • Elektronický regulátor AE-5 s reverzem a brzdou
 • Převodovka s kovovými koly a třecí spojkou
 • Uzamčené giferenciály
 • Čtyř-bodové zavěšení náprav
 • Olejové tlumiče s 3,5 mm nitrid titan potaženou hřídelí
 • Maketový kokpit se závodními sedadly a posádkou
 • Zásobník pro baterie šířky 47 mm, délka 150mm, výška 28mm
 • Pneumatiky 2.2 Ripsaw
 • Licencované disky Method 12 černé, 12 mm šestihran
 • Přibližná doba jízdy s LiPo 2 čl. 5000 mAh je 45 - 60 minut
Axial Wraith Spawn

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače.
Pohonný akumulátor Ni-Mh 7.2V nebo 8.4V s konektorem Deans
Pohonný akumulátor Li-Pol  7.4V nebo 11.1V s konektorem Deans
Adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

 
 
axial/0ddc57deda6dd753a354279bc7e75611.jpg

Osvětlení modelů

Pro dech beroucí vzhled doporučujeme model vybavit LED osvětlením. Pokud již model základní osvětlení obsahuje můžete jej rozšířit, vylepšit, či upravit podle vlastních potřeb.

 • Světelná sada - Night Vision Systém - AXIC4251
  Pokročilý systém s předními LED (rozsvítí se intezivně při jízdě vpřed), brzdovými LED (rozsvítí se intezivně při brždění), blinkry (blikají při zatočení na konkrétní stranu) a doplňkovými diodami (například pro světelnou rampu). Možnost zapojení dalších šesti světelných okruhů.
 • Světelná sada - Axial Standard - AXIC2425
  Standardní světelná sada s napájecím modulem a diodami – Napájecí modul umožňuje zapojení dvou svazků LED, které budou trvale svítit. V balení jsou obsaženy vysoce svítivé diody (4x bílá LED do předních světel a 2x červená LED do koncových světel).
 • Řídící jednotka osvětlení 3-porty - AXIC1097
  Řídící jednotka s možností zapojení tří svazků trvale svítících LED diod. Balení neobsahuje diody – ty si můžete dle vlastního potřeb vybrat v příslušenství u položky.
arrma/tools.jpg

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue - viz doporučené příslušenství.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR (Team Losi Racing), viz doporučené příslušenství.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlem na šrouby (obj. č. FS-G06/10. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

 

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: