AXIAL RR10 BOMBER 2.0 4WD RTR 1:10

Kód: AXI03016T1
14 799 Kč –7 % 13 763 Kč 11 374 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

RC model auta Axial RR10 Bomber 2.0 v měřítku 1:10 má neuvěřitelnou průchodnost terénem. Model auta šampióna King of Hammers rock racing Randy Slawson. Model je vybaven elektronikou a pohonem Spektrum a Dynamite. Stačí doplnit pohonný akumulátor a můžete vyrazit do terénu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje model auta na dálkové ovládání Axial RR10 Bomber 2.0 1:10 4WD RTR s regulátorem AE-5L a konektorem IC3, stejnosměrným motorem AXIAL® 35T a servem řízení Spektrum S614 15kg MG. Vysílač Spektrum™ DX3™ 2.4GHz DSMR®, přijímač SR315. Součástí balení je také bohaté příslušenství náhradních dílů. Návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině a češtině.

Charakteristika

Axial RR10 2.0 Bomber

RC model auta Axial RR10™ 2.0 Bomber má neuvěřitelnou průjezdnost vším možným terénem, byl vyroben ve spolupráci s dvojnásobným šampiónem King of the Hammers Rock Racing, Randy Slawsonem. Auto má trubkové plastové šasí, 4-bodové zavěšení náprav, nainstalována je elektronika a pohon. Při návrhu modelu se stal Randy Slawson partnerem a model je věrným modelem jeho velkého závodního vozu. Model RR10 má konstrukci rámu a kapotáž zpracovanou podle vzoru, navíc má nastavitelné možnosti podvozku díky více otvorům, do kterých lze přesouvat uložení ramen a rovněž kulové čepy tlumičů lze přenastavit do různých uložení. Nově je set vybaven RC soupravou DX3 s přijímačem přijímačem SR315.

Axial RR10 Bomber

Model má nainstalovanou kompletní sadu pneumatik BFGoodrich BAJA T / A® KR2 spolu s náhradním zadním kolem v oficiální licenci Walker Evans Racing. Oficiálně licencované hliníkové tlumiče King King jsou vybaveny přesně obráběnými písty, které mají hladký chod v celém rozsahupohybu. Mezi standardní vybavení patří přední a zadní hnací hřídele WB8 HD Wildboar™, přední a zadní nápravy AR60, dvojitá třecí spojka, převodovka Hi-Lo s kovovými ozubenými koly, realistické detaily s jezdci a interiérem, panely karosérie Bomber Fabrication s licencovanou grafikou atd.

Axial RR10 Bomber

Model jede rychlostí až 10 km/h. Přibližná doba jízdy s LiPo 2 čl. 5000 mAh je 45-60 minut.

axial/AXI03016_b01.jpg

Kompozitní šasí s klecí

Rám spolu s kompozitním podvozkem Axial® Bomber tvoří vysoce pevný a odolný celek, kompozitní plasty s vysokou pevností jsou odolné proti nárazům.

 

 

 

axial/AXI03016_b02.jpg

Tuhá náprava AR60 OCP

AR60 OCP-Axle™ je vyrobena z vysoce pevného kompozitního materiálu, který není tak křehký, jako standardní nylon plný skelným vláknem. Trubky náprav jsou vyztuženy pomocným žebrem.

 

 

 

axial/AXI03016_b03.jpg

Jednoduchý přístup k baterii

jednoduše odejměte dvě sponky karosérie a odklopte přední kapotu. V prostoru je dostatek místa pro instalaci 2S nebo 3S LiPo baterií. Navíc hmotnost baterie vyváží auto tak, aby se nepřeklápělo dozadu při zdolávání strmých stoupání.

 

 

 

axial/AXI03016_b04.jpg

Převodovka YETI™

Převodovka ve stylu YETI má integrovaný držák motoru, který umožňuje nekonečné možnosti řazení. Díky celokovovým převodům vydrží převodovka i v těch nejdrsnějších podmínkách. Je dodávána jako jednorychlostní s vysokým převodovým stupněm. Volitelná dvourychlostní převodovka se prodává samostatně (AX31181).

 

 

 

axial/AXI03016_b05.jpg

Hliníkové tlumiče KING/Fox

Tlumiče King/Fox mají přesně obrobené písty pro hladký chod v celém rozsahu pohybu. Tělo, uzávěry a matice jsou hliníkové pro maximální odolnost v drsných podmínkách. Spodní čepy tlumičů jsou uloženy mezi eloxované hliníkové spodní desky o tloušťce 2 mm pro vyšší trvanlivost a tuhost.

 

 

 

axial/AXI03016_b06.jpg

4-bodové zavěšení náprav

Geometrie zavěšení náprav má 4-bodové zavěšení, které je optimalizováno pro snížení sil řízení přední nápravy a pro možnost co největšího překřížení náprav při jízdě v těžkém terénu. Zároveň zajistí co nejmenší odpor a kontinuální přenos výkonu na kola.

 

 

 

axial/AXI03016_b07.gif

Realistické OFF-ROAD pneumatiky

Obě verze RC modelu auta Bomber mají pneumatiky, které podporují agresivní vzhled a vysoký výkon v terénu. Bomber Randy Slawson obsahuje kola s disky Trail Ready, opatřené pneumatikami BF Goodrich® Baja T / S KR3, zatímco Bomber Savvy Offroad přichází s disky beadlock Raceline s pneumatikami Falken Wildpeak M / T.

 

 

 

axial/AXI03016_b08.jpg

Jednoduchý přístup k elektronice

Pro přístup k elektronice stačí demontovat spodní kluznou desku, pod kterou se nachází potřebné součásti.

 

 

 

 

axial/AXI03016_b09.jpg

Montáž tlumičů do více bodů

Pro tlumiče jsou připraveny v nápravách i šasí různé tvory pro možnost ladění co nejvhodnějšího odpružení. Na desce šasí jsou dva přední a tři zadní montážní otvory horního ramene. Volitelná výkyvná lišta se prodává samostatně (AX1331).

 

 

 

axial/AXI03016_b10.jpg

Realistické detaily

Jako živá vypadá posádka při jízdě modelu Axial RR10™ 2.0 Bomber. Plně vybavený kokpit s jezdci a palubní deskou doplňuje přesné provedení a zbarvení vozu.

 

 

 

 

axial/AXI03016_b12.jpg

Disky 2.2 Beadlock

Oficiálně licencované disky Trail Ready a Raceline mají realistické saténové zbarvení a agresivní závodní vzhled.

 

 

 

 

axial/AXI03016_b13.jpg

Voděodolná* krabička přijímače

Není nutno mít k dispozici voděodolnou* úpravu přijímače, výrobce pamatoval i na tyto příopady a vybavil krabičku pro přijímač mechovým těsněním pro průchod kabelů a gumovým těsněním pro víko.

 

 

 

axial/AXI03016_b14.jpg

Vysílač SPEKTRUM™ DX3™ 2.4GHz DSMR®

Součástí dodávky je vysílač Spektrum™ DX3™ s exkluzivní technologií DSMR® pro vynikající dosah, spolehlivost a rychlou odezvu. K dispozici je také možnost palcového řízení jednou rukou. Vysílač DX3™ je kompatibilní s telemetrií Spektrum SMART, poskytovanou 3kanálovým voděodolným přijímačem SR315.

 

 

 

axial/AXI03016_PP_15.jpg

Servo řízení SPEKTRUM S614 15kg MG

Silné Spektrum servo S614 MG WP 23T s kovovými převody a voděodolnou úpravou zajistí přesné a spolehlivé řízení přední rejdu nápravy i za zhoršených povětrnostních podmínek.

 

 

 

axial/DYNS2213.jpg

Elektronický regulátor AE-5L

Voděodolný* elektronický stejnosměrný regulátor Dynamite AE-5L je kompatibilní se 2 až 3 článkovými LiPo nebo 6 až 9 článkovými MiMH akumulátory. Snadné nastavení pomocí zkratovacího konektoru (jumper).

 • Typ akumulátoru: 2S - 3S LiPo / 6-9 čl. NiMH
 • Brzda v neutrálu (Drag Brake): Na regulátoru lze nastavit sílu brzdy na 50 % nebo 100%.
 • Výstup pro zapojení LED osvětlení
 • Voděodolné* provedení
 • Pasivní chladič pro odvod tepla
 • Tepelná ochrana

Jako volitelné osvětlení, zapojené přímo do LED výstupu regulátoru, je určena LED sada AXIC1481. Jiné typy osvětlení zapojené do regulátoru můžou způsobit jeho poškození.

 

axial/AXI03002_PP_9.jpg

Motor 540 35T

Motor AXIAL 540 35T poskytuje rovnováhu mezi rychlostí a sílou. Kartáčový stejnosměrný motor má 35 závitů. Chlazení zajišťuje integrovaný ventilátor.

 

 

 

axial/AXI03016_PP_18.jpg

Osvětlení LED

LED světla jsou novým přírůstkem do vybavení RR10 Bomber 2.0 pro jízdu po západu slunce. Na přední straně jsou čtyři bílé LED diody, dvě směrem dopředu na světelné liště a dvě červené LED diody na zadní vrchní straně budky karosérie.

 

 

 

Axial RR10 2.0 Bomber

Klíčové vlastnosti RC modelu Axial RR10 Bomber 2.0 v měřítku 1:10

 • Nově RC souprava Spektrum™ DX3™
 • Všestranný model s extrémní průchodností terénu
 • Model je kompletně sestaven a připraven k jízdě. Stačí doplnit pouze pohonný akumulátor do modelu a 4 AA baterie do vysílače
 • Detailní provedení karosérie s rámovou konstrukcí z kompozitního plastu
 • Převodovka s kuličkovými ložisky s kovovými převody
 • Čelní ozubené koly 32T pro vysoký točivý moment
 • Hliníkové tlumiče King s přesnými písty (verze Slawson Bomber)
 • Hliníkové tlumiče Fox s precizně opracovanými písty (verze Savvy Bomber)
 • 4-bodové zavěšení náprav
 • Pneumatiky BF Goodrich® Baja T / A KR3 (verze Slawson Bomber)
 • Pneumatiky Falken Wildpeak M / T (verze Savvy Bomber)
 • Oficiálně licencovaná kola s kroužky Beadlock 2.2 (verze Slawson Bomber)
 • Oficiálně licencovaná kola s kroužky Raceline 2.2 (verze Savvy Bomber)
 • Servo řízení Spektrum S614 15kg MG
 • Pevné hnací hřídele WB8 HD
 • Vysílač Spektrum™ DX3™
 • Voděodolný 3-kanálový přijímač SR315
 • Voděodolný regulátor Dynamite® AE-5L kompatibilní 3S LiPol
 • Osvětlení auta řadou LED světel

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Axial RR10 2.0 Bomber

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

 

Doporučené akumulátory LiPo

Pro běžné ježdění doporučujeme 2 článkový LiPo akumulátor (7.4 V), s konektorem Deans.

Akumulátory NiMH

NiMH akumulátory nejsou náročné na správné zacházení a jsou tudíž vhodné pokud RC model auta provozují zejména děti (NiMH akumulátor se nezničí úplným vybitím). Doba jízdy s NiMH akumulátory však bude o něco kratší.

 
 
axial/0ddc57deda6dd753a354279bc7e75611.jpg

Osvětlení modelů

Pro dech beroucí vzhled doporučujeme model vybavit LED osvětlením. Pokud již model základní osvětlení obsahuje můžete jej rozšířit, vylepšit, či upravit podle vlastních potřeb.

 • Světelná sada - Night Vision Systém - AXIC4251
  Pokročilý systém s předními LED (rozsvítí se intezivně při jízdě vpřed), brzdovými LED (rozsvítí se intezivně při brždění), blinkry (blikají při zatočení na konkrétní stranu) a doplňkovými diodami (například pro světelnou rampu). Možnost zapojení dalších šesti světelných okruhů.

 • Světelná sada - Axial Standard - AXIC2425
  Standardní světelná sada s napájecím modulem a diodami – Napájecí modul umožňuje zapojení dvou svazků LED, které budou trvale svítit. V balení jsou obsaženy vysoce svítivé diody (4x bílá LED do předních světel a 2x červená LED do koncových světel).

 • Řídící jednotka osvětlení 3-porty - AXIC1097
  Řídící jednotka s možností zapojení tří svazků trvale svítících LED diod. Balení neobsahuje diody – ty si můžete dle vlastního potřeb vybrat v příslušenství u položky.
arrma/tools.jpg

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue - 

 

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR (Team Losi Racing)

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlem na šrouby (obj. č. FS-G06/10. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

 

video 1

video 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: