TLR 8IGHT-XE BUGGY RACE KIT 4WD 1:8

Kód: TLR04008
17 999 Kč –5 % 17 027 Kč 14 072 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Stavebnice špičkového závodního auta TLR 8IGHT-XE 1:8 4WD Elektro Buggy Race Kit je výsledkem náročného vývoje a patří k tomu nejlepšímu ve světě. Jedná sxe o zcela novou platformu, šasi má neutrální jízdní vlastnosti, lepší absorpci rázů při skocích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Stavebnice špičkového závodního auta TLR 8IGHT-XE 1:8 4WD Elektro Buggy Race Kit je výsledkem náročného vývoje a patří k tomu nejlepšímu ve světě. Jedná se o zcela novou platformu, šasi má neutrální jízdní vlastnosti, lepší absorpci rázů při skocích.

8ight-XE Buggy

Když se původní model 8IGHT-E™ dostal na trh, otočil trh s elektro 1/8 Buggy na svoji stranu a to kvalitním zpracováním a jedinečným uspořádáním šasi s inovativní konstrukcí. Team Losi Racing® 8IGHT-XE™ 1/8 přechází na novou úroveň s další úrovní návrhu podvozku, který opět nastaví vyšší laťku pro všechny elektro buggy 1/8. Disponuje tradičním stylem uspořádání šasi, které má neutrální jízdní vlastnosti a lepší skokové schopnosti s důraznější absorpcí rázů. Jedná se v podstatě o zcela novou platformu postavenou od základů. 8IGHT-XE má nové uspořádání ramen závěsů, celkovou geometrii a nové uspořádání hnacího ústrojí. Přidejte k tomu snadnější servis, nastavitelné zavěšení, nový systém řízení a dostanete E-Buggy navrženou pro jednodušší, rychlejší a přijatelnější použití.

8ight-XE Buggy
tlr/TLR04008_b01.jpg

Zlepšená geometrie zavěšení

Geometrie zavěšení 8IGHT-XE byla kompletně přepracována, proto je auto nyní rychlé, obratné a snadno ovladatelné. Stavebnice obsahuje množství tuningových hliníkových dílů, včetně hliníkových těhlic, pák těhlic 17,5 stupňů, delších předních tlumičů, širšího uložení předních čepů ramen, užších zadních čepů, delších zadních tlumičů atd.

 

 

tlr/TLR04008_b02.jpg

Táhla závěsů

Nová ramena závěsů jsou navržena tak, aby rázy zachytávala výztužná deska, která umožní závodníkům naladit pružnost závěsu. Sada bude obsahovat základ pro volitelná desky z uhlíkových vláken, které jsou k dispozici samostatně jako tuningový díl.

 

 

 

tlr/TLR04008_b03.jpg

Široké šasi

8IGHT-XE má tradiční "široký" stylový podvozek, který zvyšuje stabilitu, rovnováhu a poskytuje neutrální jízdní pocit. To rovněž umožňuje, pohodlné rozložení příslušenství namísto stísněných instalací u šasi s úzkým podvozkem. Samozřejmě s tímto podvozkem 8IGHT-XE je pohodlnější práce, protože k servisu máte dost místa.

 

 

 

tlr/TLR04008_b04.jpg

Delší převodová skříň

8IGHT-XE je vybaven delší převodovou skříní v přední a zadní části buggy, což zlepšuje uložení výstupních hřídelí v ložiscích a umožňuje klidnější, spolehlivější a bezproblémový pohon.

 

 

 

tlr/TLR04008_b05.jpg

Funkční aerodynamická karosérie

Karosérie 8IGHT-XE byla speciálně tvarována nejen pro pohledný vzhled ale předevší pro funkční aerodynamické vlastnosti. Přední část kabiny je příkře skloněna aby zajistila dostatečný přítlak na střední část auta, což zlepšuje trakci a účinnost řízení. Zadní část karoserie byla navržena tak, aby vytvořila maximální průtok vzduchu pro a nízký aerodynamický odpor. Zadní křídlo udržuje stabilitu jízdy při vysokých rychlostech.

 

 

tlr/TLR04008_b06.jpg

Boční kryty podvozku

Boční plastové chrániče podvozku byly přepracovány tak, aby odpovídaly širokému podvozku a nové karosérii a zároveň nabízejí maximální ochranu před nečistotami.

 

 

 

tlr/TLR04008_b07.jpg

Nové hliníkové motorové lože

Lehké a odolné motorové lože pomáhá při odvodu tepla a snadno se seřizuje vůle pastorku. Protože motor je uložen na dvou čepech, je uložení tuhé bez vibrací, což zvyšuje účinnost pohonu.

 

 

 

tlr/TLR04008_b08.jpg

Nastavitelná hliníková těhlice

Standardně pro 8IGHT-XE jsou obsaženy hliníkové těhlice s hliníkovou pákou řízení. Výškově lze uložení měnit pomocí podložek. Volitelná ramena ackerman budou k dispozici jako tuning.

 

 

 

tlr/TLR04008_b09.jpg

Hliníkové součásti tlumiče

8IGHT-XE se standardně dodává s opracovanými hliníkovými uzávěry tlumičů s odvzdušňovacími šrouby. Šrouby pro odvzdušnění umožňují rychlejší a snadnější sestavování a doplnění tlumičů olejem, přičemž zajistíte, že budete mít přesné množství oleje v tlumiči.

 

 

 

tlr/TLR04008_b10.jpg

Stabilita podvozku

Inženýři TLR provedli vývoj nového podvozku a zajistili tak dokonalou rovnováhu 8IGHT-XE přesunutím potřebných komponentů do klíčových míst na podvozku, aby zajistili ten nejlepší pocit z jízdy, rovnováhu a stabilitu.

 

 

 

tlr/TLR04008_b11.jpg

Dokonalé řízení

Inovativní hřebenové řízení s deskou Ackermann 8IGHT-XE byl přepracován tak, aby měl mnohem přesnější a zároveň pružné spojení se servosaverem. Vylepšená konstrukce servosaveru také eliminuje chyby v řízení při vysokých zatíženích, což vytváří mnohem hladší a konzistentní pocit řízení.

 

 

 

tlr/TLR04008_b12.jpg

Věže tlumičů z hliníku

8IGHT-XE má věže tlumičů CNC opracoványz kvaltního hliníku 7075-T6 a nabízí větší pevnost a odolnost. Byly kompletně přepracovány, aby mohly pracovat s novou geometrií zavěšení 8IGHT-XE, která obsahuje aktualizované otvory pro zavěšení tlumičů a pro vyšší zadní věž tlumičů.

 

 

 

tlr/TLR04008_b13.jpg

Přístup k převodům

Přední a zadní skříně diferenciálů jsou navrženy tak, aby umožňovaly snadný přístup k převodům diferenciálům, aniž by musely odstranit další součásti a umožnilo se tak závodníkům servis za polovinu času. Centrální diferenciál je přístupný po demontáži středové části odstraněním pouze čtyř šroubů.

 

 

 

tlr/TLR04008_b14.jpg

Příčný stabilizátor

Bez příčného stabilizátoru se dnes neobejde žádné závodní auto, proto byl pro 8IGHT-XE kompletně vylepšen pro přesnější, vyrovnanější a konzistentní pocit. Každá strana stabilizátoru je vybavena nastavitelnými třmeny, stejně jako kroužkem, který udržuje tyč ve správné poloze i v těch nejdrsnějších podmínkách.

 

 

 

tlr/TLR04008_b15.jpg

Optimalizace středového hnacího hřídele

Velmi důležitou součástí náhonu 4WD je středový difereniál se středovými hnacími hřídelemi. Proto byl snížen úhel hnacího ústrojí na předních i zadních pohonných hřídelích, což rovněž snižuje opotřebení klíčových součástí pohonu.

 

 

 

tlr/TLR04008_b16.jpg

Hliníkové závodní tlumiče

Tlumiče s velkým průměrem byly zcela optimalizovány pro větší přesnost a vyšší výkon. Jsou standardně vybaveny opracovanými písty a jsou odlehčeny, aby snížily těžiště podvozku a snížily hmotnost auta. 8IGHT-XE má 4,0 mm hřídele pro větší pevnost a odolnost. Jako konverzní kit jsou k dispozici i hřídele o průměru 3,5 mm.

 

 

 

tlr/TLR04008_b17.jpg

V metrické soustavě

Pro maximální kompatibilitu je 8IGHT-XE vyroben, stejně jako sady náhradních a tuningových dílů, v metrické soustavě.

 

 

 

tlr/TLR04008_b18.jpg

Ochrana zadní nápravy

8IGHT-XE se standardně dodává s ochrannými štíty zadní nápravy. Ty nejen chrání zadní nápravu a tlumiče před poškozením v drsných jízdních podmínkách, ale také udržují přesnou funkci náprav za všech podmínek.

 

 

 

tlr/TLR04008_b19.jpg

Montáž tlumiče u zadní nápravy (přední)

Pro závody se mohou namontovat zadní tlumiče a věže na přední nebo zadní část zadního ramena. Při montáži na přední část zadního ramena se hmotnost posouvá na přední stranu ramena a to se vyvrací méně.

 

 

 

tlr/TLR04008_b20.jpg

Montáž tlumiče u zadní nápravy (zadní)

Při montáži zadních tlumičů a věže na zadní část ramena se hmotnost posouvá na zadní stranu ramena a proto je rameno více namáháno.

 

 

 

tlr/TLR04008_b21.jpg

Upevnění baterie

8IGHT-XE je vybaven nově navrženým systémem pro montáž baterií, který nejen šetří hmotnost, ale také umožňuje rychlou a snadnou instalaci a demontáž baterie.

 

 

 

 

Vlastnosti

 • Zlepšená geometrie zavěšení
 • Nastavení tlumiče zadního ramena
 • Široký podvozek pro zvýšení stability
 • Větší vzdálenost ložisek pro větší trvanlivost vstupní hřídele
 • Modifikovaná karosérie pro větší přítlak
 • Nové hliníkové motorové lože
 • Nastavitelné hliníkové těhlice
 • Lehčí a pevnější věže tlumičů
 • Vysoká stabilita podvozku
 • Optimalizované přesné řízení
 • Snadný přístup k převodům diferenciálů
 • Zlepšený systém příčného stabilizátoru
 • Menší úhel středového hřídele k diferenciálům
 • Optimalizované tlumiče pro větší přesnost a výkonnost
 • Metrický standard součástí
 • Ochranné kryty zadní nápravy
 • Montáž zadního tlumiče na přední nebo zadní straně
 • Nový systém pro snadnou montáž baterií

 

8ight-XE Buggy

Doporučujeme koupit

Pro sestavení auta 8IGHT-XE je potřeba dokoupit:

 • Dvoukanálovou RC soupravu
 • Standardní kvalitní digitální servo řízení MG
 • Střídavý motor s regulátorem
 • Kvalitní LiPol akumulátor
 • Metrické nářadi
 • Pneumatiky
 • Lepidlo na šrouby, lepidlo na pneumatiky, vazelínu na kuličkový diferenciál, vazelínu na převody, barvy na karosérie

Parametry

Typ Buggy
Měřítko 1:8
Délka 497 mm
Šířka 308 mm
Rozvor 326 - 329 mm
Světlá výška podvozku 60
Náhon 4WD
Motor Doporučen 1/8 Off-road racing střídavý motor
Šasí 3mm CNC 7075-T6 tvrdý elox

 

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: