Airfix Bristol Blenheim Mk.IF (1:48)

Kód: AF-A09186
1 189 Kč 983 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Plastikový model Airfix A09186 - Bristol Blenheim Mk.IF v měřítku 1:48 ke slepení. Délka 25,8 cm, stavební obtížnost 2, balení obsahuje celkem 216 dílků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Plastikový model Airfix A09186 - Bristol Blenheim Mk.IF v měřítku 1:48 ke slepení. Délka 25,8 cm, stavební obtížnost 2, balení obsahuje celkem 216 dílků.

Informace o originálu:

Původ Bristolu Blenheim, jenž lze považovat za jeden z nejvýznamnějších letounů meziválečné éry, sahá až k soukromě financovanému projektu a odhodlání dostat Británii do samotného čela leteckého světa. Lorda Rothermera, majitele novinového titulu Daily Mail a zapáleného pozorovatele letecké scény, frustrovala série leteckých rekordů, kterých dosáhli zámořští konstruktéři. Pozval proto přední britské výrobce letadel, aby s touto situací něco udělali. Byl odhodlaný získat pro Británii světový rekord v rychlosti dosažené civilním letadlem. Učinil proto velkorysou nabídku, že sám zafinancuje vývoj letounu, který by to dokázal. Výsledkem se nakonec stal Bristol Type 142. Tento elegantní dvoumotorový stroj byl nejen krásný na pohled, ale také velice rychlý, takže se mu rychlostní rekord podařilo bez problémů překonat a stanovit jeho novou hodnotu 494 km/h. Lord Rothermere tak dostal to, po čem horečně toužil. Nový stroj pojmenoval příznačně ‘Britain First’. Bristol Blenheim byl na začátku druhé světové války v širokém operačním nasazení a na jeho statečné posádky čekalo těžké období. Měly si totiž vzít na své ramena těžké břemeno blížících se měsíců. Po vyhlášení války Německu uplynulo pouhých 63 minut, než se Blenheim vydal na první britský letecký výpad. Jménu ‘Britain First’, jež dal Lord Rothermere svému úžasnému civilnímu osobnímu letounu Bristol Type 142, který se zároveň stal přímou inspirací pro Blenheim, dělaly tyto stroje čest. Beze strachu se vydaly do boje ukázat britský vzdor a odhodlání v tomto druhém celosvětovém konfliktu zvítězit. Tempo vývoje leteckého průmyslu však bylo v 30. letech neúprosné a stále zrychlovalo, takže i když byl Blenheim v době svého nástupu do služby u RAF průlomovým letadlem, rychle ho překonala nová generace rychlých stíhacích jednoplošníků. Vinou relativně lehké obranné výzbroje a značného závaží v podobě útočných zbraní a dalšího vybavení utrpěly Blenheimy a jejich statečné posádky při střetech s piloty Luftwaffe kruté ztráty, zejména během prvních měsíců války.

Parametry

Měřítko 1:48
Počet dílů 216
Délka 258 mm
Rozpětí křídel 357 mm
Obtížnost 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: