E-FLITE F-15 EAGLE 64mm EDF 0.7m SAFE

Kód: EFL9750
6 299 Kč –5 % 5 959 Kč 4 925 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

F-15 Eagle je nejvýkonnějším americkým stíhačem a dodnes tvoří páteř vojenského letectva. E-flite nabízí RC model o rozpětí 0,7 m, který je poháněn dmychadlem a je přesnou replikou letounu U.S. Air Force. Je vybaven kompletní elektronikou a systémem SAFE Select. Verze BNF bez baterie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Hotové nabarvené díly modelu s kompletně nainstalovanou elektronikou: přijímač Spektrum™ AR636, 5ks serv 9g, dmychadlo EDF 64mm se střídavým motorem 3150Kv, regulátor 40A, návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a češtině.

Charakteristika

F-15 Eagle je nejvýkonnějším americkým stíhačem a dodnes tvoří páteř vojenského letectva. E-flite nabízí RC model o délce bezmála 1m, který je poháněn dmychadlem a je přesnou replikou letounu U.S. Air Force. Je vybaven kompletní elektronikou a systémem SAFE Select. Verze BNF bez baterie.

F-15 Eagle
eflite/IAF-F-15C.jpg

Informace o předloze

Každý kdo se trochu zajímá o letectví, nemůže přejít bez povšimnutí americký stíhací víceúčelový stroj McDonnell Douglas (dnes Boeing) F-15 Eagle. Do amerického letectva byl zařazen v roce 1976 (první let. 27. července 1972) a dodnes je ve výzbroji nejen americké armády, ale využívá je letectvo dalších zemí. Je zajímavý svými vysokými výkony, tah motorů má vyšší, než je jeho hmotnost a do 15 km vystoupá rychleji než raketa Saturn! Dostup stroje činí 20 km. Nejznámější je jeho nasazení ve válce v Perském zálivu v roce 1991, během operace Pouštní bouře.

 

 

F-15 Eagle

Firma E-flite vyrobila funkční RC model F-15 Eagle, který je kompletně vybaven 11-listým dmychadlem 64mm se střídavým motorem 2840-3150 a regulátorem 40A. Nainstalovány jsou serva a přijímač Spektrum AR636 s elektronickou stabilizací AS3X a volitelnou funkcí SAFE Select. Model má pevný 3-kolý podvozek s řiditelnou příďovou nohou, odnímací přídavné nádrže s maketami raket. Set je dodáván s hotovými díly s nainstalovanými komponenty, které se musí sestavit, k fixaci dílů je zapotřebí CA lepidlo.

Vlastnosti F-15 Eagle

 • Model stíhacího letadla F-15 Eagle EDF (Electric Ducted Fan)
 • Replika známého letounu U.S. Air Force
 • 11-ti lopatkové dmychadlo o průměru 64 mm
 • Nainstalovaný výkonný 4S kompatibilní střídavý motor
 • Nainstalovaný regulátor 40A a 5 serv
 • Nainstalovaný 6-kanálový přijímač Spektrum™ 2,4GHz DSMX®
 • Bezkonkurenční stabilita a přesnost technologie AS3X®
 • Snadné létání s volitelnou funkcí SAFE® ochranou letové obálky
 • Odnímací pevný podvozek s řízeným příďovým kolem
 • Křídlo poutáno šrouby, odnímatelné nádrže s raketami
 • Magneticky jištěná odnímací špice trupu a kryt baterie
 • Odolná a přitom lehká konstrukce EPO
 • Řízeny křidélka, výškovka, motor a příďová noha
eflite/hh_safe_as3x.jpg

Technologie SAFE

Výhodou je využití technologie 3-osé stabilizace AS3X a možnost aktivace inteligentní technologie SAFE™ Select (Sensor Assisted Flight Envelope), která maximálně zvyšuje bezpečnost letu a zajišťuje klidný let. Pokud jste nový pilot nebo chcete mít větší jistotu za letu a pocit bezpečnosti a zároveň snazší seznámení se s letadlem, můžete zapnout volitelnou SAFE technologii, která je integrována v přijímači. Nevyžaduje se žádné programování, jednoduše stačí změnit nastavení během párování modelu podle pokynů v návodu. Funkce SAFE zajistí omezení letové obálky a zabezpečí krajní letové limity.

Při volbě SAFE se aktivuje:

 • Limit náklonu, stoupání a klesání neumožní nadměrné stoupání a přetažení například při startu nebo větší náklon v zatáčce
 • Automatické vyrovnávání ihned vrátí model do vodorovného letu po uvolnění pák řízení do neutrálu
 • Možnost využít při ztrátě orientace tlačítko záchrany, které uvede model do horizontálního letu

 

eflite/EFL9750_b01.jpg

Exkluzivní technologie

Jedná se o první vysoce výkonný model s dmychadlem F-15, který je vybaven exkluzivní technologií Spektrum® AS3X® a SAFE® Select. AS3X pracuje neustále v pozadí a vyrovnává vlivy větru a turbulence tak, aby model letěl plynule. Speciální použití funkce SAFE Select nabízí omezení hranice úhlu náklonu a automatickou samonivelaci, které lze zapnout a vypnout na přepínači vysílače, létejte s Eagle jednoduše! A pokud nechcete povolit funkci SAFE Select, jednoduše spárujte přijímač bez aktivace SAFE a dále bude aktivní pouze AS3X.

 

 

eflite/EFL9750_b02.jpg

Výkonný pohon EDF

11-ti lopatkový ventilátor 64 mm, vysokootáčkový střídavý motor a 40A regulátor s volitelnou LiPol baterií 4S 2200mAh poskytují skvělý vertikální výkon a fantastický rozsah rychlostí s prakticky okamžitou odezvou na plynovou páku. Model má navíc fantastický zvuk, který vydává elektro dmychadlo - téměř jako skutečná turbína.

 

 

 

eflite/EFL9750_b03.jpg

Použití podvozku

Přiložený pevný podvozek s řízeným příďovým kolem můžete nainstalovat na model a vzlétnout a přistát na letištním betonu. Nebo můžete létat bez povozku, což zajistí lepší vzhled, vyšší rychlost a vertikální výkon. Model snadno startuje z ruky a přistání lze provést na trávě.

 

 

 

eflite/EFL9750_b04.jpg

Unikátní zbarvení

Model má zbarvení, které se používalo na strojích které simulovaly výcvik soubojů s protivníkem, pro realistickou simulaci leteckého boje.

 

 

 

eflite/EFL9750_b05.jpg

Pevná a tuhá konstrukce

Konstrukce draku letadla z lisovaného materiálu EPO, umožňuje skvělé a přesné ztvárnění detailů a tvarů povrchu modelu. Drak modelu je přitom velmi lehký a pevný. Výsledkem je vynikající vzhled, který se maximálně přibližuje svému velkému vzoru.

 

 

 

eflite/EFL9750_b06.jpg

Možnosti přepravy

Ačkoli F-15 Eagle 64mm EDF je dostatečně kompaktní pro přepravu v téměř každém vozidle v jednom kuse, je vybaven odnímacímu křídly které se poutají šrouby a magneticky poutaným krytem špice trupu, které lze snadno odejmout pro ještě pohodlnější přepravu a skladování.

 

 

 

F-15 Eagle

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu je potřeba doplnit vysílač Spektrum min. 6 kanálový a pohonnou LiPol baterii 11.1 až 14.8 V o kapacitě 2200 - 2600 mAh s konektory EC3™ nebo IC3™ a kompatibilní nabíječ. Vteřinové lepidlo, potřebné nářadí.

Parametry

Druh stavebnice BNF
Konstrukce EPO
Náročnost pilotáže Pokročilí
Typ Elektro Jet
Rozpětí 715 mm
Délka 980 mm
Letová hmotnost 964 - 1077 g
Elektro pohon EDF střídavý motor 2840-3150
Dmychadlo 11-listé 64mm
Regulátor 40A
Doporučené baterie 3-4S LiPol, 2200-2600mAh
Doba k sestavení Přibližně 1 hodina

 

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: